خارجی

قرعه‌کشی برنامه مناظره‌های انتخابات ریاست‌ جمهوری در رسانه ملی آغاز شد

با حضور نماینده نامزدها و رئیس رسانه ملی؛

قرعه‌کشی برنامه مناظره‌های انتخابات ریاست‌ جمهوری در رسانه ملی آغاز شد

آیین قرعه‌کشی برنامه مناظره‌های انتخابات ریاست‌ جمهوری چهاردهم، در رسانه ملی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین قرعه‌کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، امشب ٢٠ خرداد ماه با پخش سرود ملی و تلاوت قرآن کریم با اجرای استاد پورزرگری آغاز شد، این برنامه از شبکه یک سیما و رویداد برتر سیما در حال پخش است.

حضور چهره های فرهنگی و سیاسی

در این مراسم چهره های فرهنگی، سیاسی و هنری و نماینده نامزدها همچنین رئیس رسانه ملی حضور دارند.

توسل به امام رضا (ع) و آغاز رسمی انتخابات در رسانه ملی

اجرای این برنامه بر عهده مجید یراقبافان است. او از حاضران درخواست کرد با توسل به امام رضا(ع ) و پخش مستقیم صلوات خاصه از صحن رضوی برنامه را آغاز کند.

راهبرد تحولی رسانه ملی بر هویت محوری و عدالت گستری استوار است

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک حلول ماه ذی الحجه و حجی مقبول برای حجاج بیت الله الحرام و تسلیت شهادت شهدای خدمت، اظهار کرد: آنچه در حماسه باشکوه بدرقه این شهدا مشاهده شد نشان دهنده عظمت و شکوه سرمایه مردم عزیز ما و ملت بزرگ ما که در صحنه های بزرگ به رخ جهانیان کشیده شده، بود.

وی اضافه کرد: در سازمان صدا و سیما آنچه در پوشش مراسم بدرقه شهدا دیده شد و در عملیات وعده صادق، انتخابات مجلس و همچنین انتخابات ریاست جمهوری بر اساس راهبرد تحولی رسانه ملی اتفاق افتاد که بر محور «هویت محوری» و «عدالت گستری» استوار است.

وی افزود: از جامعه نخبگان و اندیشکده ها و دانشگاه‌ها در طراحی برنامه‌ها بهره بردیم و طراحی برنامه‌ها بر اساس مسائل اصلی کشور، اسناد بالادستی و منویات رهبر انقلاب انجام شد.

جبلی با بیان اینکه انتظار مردم ما ارائه برنامه ها و دیدگاه‌ها در فضای سالم است و هرگونه بی اخلاقی می تواند شیرینی این صحنه را به تلخی تبدیل کند و این انتظار است که صحنه انتخابات آلوده به بی‌اخلاقی‌ها نشود، گفت: 5 مناظره، 3 میزگرد تخصصی و همچنین برنامه صف اول، گفت‌وگوی ویژه خبری و بدون تعارف و … از برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها است و به هرکدام از نامزدها یک کانال اختصاصی 24 ساعته اختصاص داه شده است.

مردم توقع دارند رئیس جمهور منتخب مانند شهید رئیسی به فکر مردم و مطیع امر رهبر باشد

در ادامه با مادر «شهید مهدی زین الدین» ارتباط مستقیم گرفته شد و وی با اشاره به بداخلاقی های انتخاباتی و اشاعه فحشا آن را حرام دانست و گفت: در ایام تبلیغات انتخاباتی از نامزدها انتظار داریم رضای خدا را مد نظر قرار دهند. 

وی اضافه کرد: امروز شرکت در انتخابات یعنی مشت محکم بر دهان صهیونیستها؛ باید امروز به افراد با صداقت رای داد چرا که امانتی بر عهده آنها نهاده می شود در مسیر خدا و بدون خیانت باشد.

مادر این شهید ادامه داد: بخاطر تمام خونهای شهدا و حتی رئیس جمهور شهید، شرکت امروز در انتخابات مشت محکم بر دهان دشمنان و حمایت از زنان و کودکان در غزه است. خانواده شهدا توقع دارند مسئول منتخب از هر جهت به مانند شهید رئیسی به فکر مردم بوده و مطیع امر رهبر باشد. 

در ادامه سید محمدتقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور به بیان مواردی از قوانین انتخابات پرداخت.  

دعوت پدر شهید از مردم برای شرکت در انتخابات؛ فرد منتخب باید خدمتگزار مردم باشد

در ادامه پدر شهید محمد حسن برآهویی از سیستان و بلوچستان گفت: فرد رییس جهور نباید برای مردم بال باشد او باید خدمتگذار باشد، ما رای میدهیم و توقع داریم همه در انتخابات شرکت کنند و بهترین فرد خدمتگزار و جان نثار را انتخاب کنند ، فردی که راه شهدا را ادامه دهد، چرا که انقلاب با شهدا جان گرفت و این شهدا هستند که نظام جمهوری اسلامی را نگه می دارند.

در بخش دیگر کلیپی از شهید جمهور ، خادم الرضا، شهید سیدابراهیم ريیسی پخش شد.

در ادامه زمان بندی برنامه تبلیغاتی شش نامزد برای حاضران به نمایش در آمد، البته هر نامزد شماره ای خواهد داشت تا قرعه کشی بر مبنای آن انجام شود.

 

پنج برنامه چهار ساعته؛ پخش مستند ۳۰ دقیقه ای از رسانه ملی

بر اساس این گزارش، مناظره های انتخاباتی این دوره از ریاست جمهوری در ۵ برنامه ۴ ساعته روی آنتن شبکه یک سیما می رود. این در حالی است که ۶ نامزد انتخاباتی می توانند مستندهای ۳۰ دقیقه ای خود را از شبکه های مختلف پخش کنند.

همچنین سه میزگرد برای نامزدها در تلویزیون در نظر گرفته شده که با محورهای مختلف برگزار می‌شود و هر نامزد در این میزگردها می تواند دو مشاور خود را به همراه داشته باشد.

برنامه تبلیغاتی نامزدها در رسانه ملی تا دقایقی دیگر مشخص خواهد شد.  

براساس این گزارش، طبق دستور شورای نگهبان به ستاد انتخابات کشور، انتخابات به صورت دستی برگزار خواهد شد.

این گزارش در حال به روز رسانی است…

دکمه بازگشت به بالا