جامعهکسب و کار برتر

ماشین تصادفی را چگونه بفروشیم ؟

اگر خودروی سواری شما دچار تصادف شد، باید با آن چه کار کنید؟ در گذشته معمولا ماشین های تصادفی از رده خارج شده و به عنوان آهن اسقاطی به فروش می رسید. امروزه با توجه به افزایش قیمت ها در صنعت اتومبیل، امکان ارائه و فروش آنها در مراکز تخصصی خودرو وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با ،نحوه فروش و رد و بدل بدنه خودرویی که دچار تصادف شده است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین روش فروش خودرو تصادفی

امروزه روند کاملا روشن و واضحی برای فروش چنین خودروهایی وجود دارد و نیاز به نگرانی در این زمینه نیست. بنابراین برای خلاصی از خودرو تصادفی خود نیازی نیست آن را از خریدار پنهان کنید و کاملا صادق باشید. چرا که در نهایت خریداران زیادی برای بدنه و ماشین تصادف کرده شما وجود دارد.

شما می توانید خط و خش ها و آسیب های کلی وارد شده به بدنه یا حتی موتور را به صورت کامل رفع کرده و آن را تحت عنوان رنگ شدگی کامل و یا چند لکه رنگ به فروش بگذارید تا متوجه ضرر کمتری شوید. همچنین می توانید بدنه را به همان شکل تصادفی و با قیمتی پایین تر به خریدار ماشین تصادفی واگذار کنید.

مراحل گام به گام عرضه خودروی تصادف کرده

خوب است بدانید که ماشین تصادفی الزاما” اسقاطی” محسوب نمی شود و با تعویض قطعات خراب و آسیب دیده ان میتوانید به عنوان ماشین تعمیر شده به فروش برسانید. البته رعایت اصل صداقت با خریدار و اعلام تصادفی بودن ماشین در معامله الزامی است. برای فروش خودرو تصادفی خود مراحل ذیل را پیگیری کنید.

گام اول: نقاط قوت و ضعف خودرو را بررسی نمایید.

در مرحله اول خودروی خود را کارشناسی کنید و میزان آسیب و ضعف ماشین را بیابید و سعی در رفع آن داشته باشید. با توجه به شدت ضربه در تصادف، ممکن است ماشین در قسمت های مختلف و یا موتور و متعلقات آن دچار آسیب شده باشد.

اگر شاسی ها ضربه ندیده باشند و ضربه به بدنه کمتر از 30 درصد باشد، با رفع قیمت های آسیب دیده میتوانید ضرر خود را بسیار کاهش دهید. در نتیجه به دقت خسارات جانبی و ظاهری اتومبیل را بررسی کنید.

گام دوم: به تعمیر و اصلاح آسیب دیدگی بردارید.

پس از بررسی خودرو و تعیین میزان آسیب نهایی آن و محل آسیب دیدگی، به رفع آن بپردازید. بهتر است اینکار را به تعمیرکار حرفه ای و متخصص بسپارید تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه به رفع این نوع آسیب ها بپردازد.

اگر تمام بدنه دچار آسیب نشده است، کل بدنه را رنگ نکنید؛ چرا که این امر از قیمت ماشین به شدت می کاهد. گاهی موارد در این مرحله با تعمیرات بیشتر، حتی به قیمت تمام شده خودرو می افزاید. پس انتخاب تعمیرکار حرفه ای را دست کم نگیرید.

گام سوم: تبلیغات برای فروش را آغاز کنید.

همیشه ساده ترین راه، بهترین راه نیست. بهتر است برای فروش خودروی تصادفی خود، به اپلیکیشن های متفاوت و متعدد فروش خودرو بروید و خودرو را با تمامی مشخصات و ذکر تصادفی بودن با ثبت تصاویر آن در این اپلیکیشن ها قرار دهید.

خودرو را به منصف ترین نمایشگاه های خرید و فروش ماشین بسپارید تا مشتری بتواند خودروی شما را به صورت فیزیکی مشاهده کند. پرس و جو از دوستان و آشنایان نیز می تواند در فروش آن موثر باشد. بنابراین تاثیر تبلیغات را برای فروش ماشین خود دست کم نگیرید.

گام چهارم: قیمت مناسب را تعیین کنید.

پس از این که مشتری برای خودروی شما پیدا شد، نوبت به قیمت گذاری خودرو فرا می رسد. بهتر است با مشورت افراد آگاه و خبره در این زمینه و با توجه به میزان آسیب دیدگی خودروی خود، قیمت مناسب و عادلانه ای برای آن تعیین و به مشتری اعلام نمایید.

گام پنجم: فروش ماشین

در این مرحله با توافق طرفین خریدار و فروشنده به انتقال مالکیت خودرو بپردازید. بهتر است انجام این گونه معاملات در دفاتر سند رسمی صورت گیرد تا جای هیچ شک و شبهه ای باقی نماند. برای آشنایی با نوع مدارک مورد نیاز در خرید و فروش ماشین های تصادفی با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز برای معاملات خودروهای تصادف کرده

اگر مشتری برای خوردی تصادفی شما پیدا شد، کافیست مدارک مورد نیاز در این زمینه را جمع آوری کنید تا در حل معامله دچار سرگردانی نشوید. از جمله این مدارک می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

مدارک مالکیت خودرو

این مدارک شامل سند مالکیت و بیمه خودرو است.

گواهی تعمیرات

اگر خودروی آسیب دیده خود را تعمیر کرده اید، حتما گواهی سلامت آن را به همراه داشته باشید.

گواهی سلامت فنی

برا ی اطمینان خریدار از وضعیت فنی خودرو، حتما گواهی بروز سلامت فنی را به همراه داشته باشید.

مستندات ترافیکی

برگه های مربوط به پلاک، معاینات فنی و بیمه نامه خودرو و همچنین تسویه های خلافی ماشین را حین معامله در دست داشته باشید.

صورت حساب

صورت حساب خودرو را در صورت فروش نقدی و یا اقساطی در دفتر نامه مشخص، تهیه و به ثبت برسانید.

بهترین روش قیمت گذاری برای خودروی تصادفی

اگر برای تعیین قیمت گذاری خودرو ی خود با مشکل مواجه شده اید؛ از روش های مختلف می توانید برای تعیین قیمت ماشین تصادفی استفاده نمایید. از جمله این روش ها می توان به بررسی بازار، ارزیابی شخصی خودرو، در نظر گرفتن میزان خسارت و عمر و کارکرد خودرو اشاره کرد.

  • بهترین روش قیمت گذاری را می توان در ارزیابی بازار ارائه کرد. در واقع با مقایسه قیمت های ماشین های تصادفی مشابه در بازار روز تا حد زیادی قیمت ها برای شما آشکار می شوند.
  • میزان خسارت و آسیب دیدگی خودرو نیز تا حد زیادی قیمت نهایی آن را تعیین می کند و در آن دخیل است. اگر خودرو به طور کامل رنگ نشده باشد و سقف و شاسی های آن دچار ضرب خوردگی و شکستگی نشده باشند، افت قیمت کمتری را شامل می گردد.
  • حتما خودروی خود را به نزدیکترین مراکز تعیین خسارت نهایی خودرو برده و آن را ارزیابی و تست کنید. به این شکل تا حد زیادی قیمت واقعی و منصفانه خودرو برای شما آشکار می گردد.
  • سال تولید خودرو و همچنین میزان کارکرد آن در ضمن آسیب هایی که در تصادف به خودرو وارد شده است، در تعیین قیمت نهایی آن دخیل است.

مروری بر تکنیک های فروش خودروی تصادف کرده

اگر خودروی شما در تصادف دچار آسیب های مختصر و یا شدیدی  شد و شما قصد فروش آن را داشتید، نیاز به بررسی کارشناسی خودرو برای تعیین قیمت دقیق و منصفانه آن را دارید. در صورت وجود مشتری برای خرید چنین خودرویی حتما صادقانه عمل کنید و موارد مربوط به تصادف و آسیب های خودرو را با وی در میان بگذارید.

 

دکمه بازگشت به بالا