خارجی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: ترجیح می دهیم بر سر مرزهای شمالی توافق کنیم

رژیم صهیونیستی |صهیونیست

به گزارش رویداد برتر به نقل از رسانه های عربی، «یواو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این باره گفت: ما ترجیح می دهیم بر سر مرزهای شمالی توافق کنیم اما اگر ضرورت ایجاب کند، می دانیم چگونه بجنگیم.

این در حالی است که «اسحاق بریک» ژنرال ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا اذعان کرده است: ما نبرد در نوار غزه را باخته‌ایم و نتیجه جنگ گسترده با حزب‌الله لبنان، شکستی راهبردی برای تل آویو و ورود به جنگی منطقه ای با مشارکت ایران خواهد بود.

به گزارش ایرنا، این ژنرال ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه ورود به جنگ زمینی، هوایی و دریایی علیه حزب الله لبنان نیز به یک جنگ منطقه ای تبدیل خواهد شد، افزود: ایران نیز به جنگ خواهد پیوست زیرا ما با حمله به کنسولگری ایران در سوریه، ایران را به دشمن اساسی خود در هرگونه حادثه ای تبدیل کردیم.

بریک همچنین نبرد کنونی چند گروه محور مقاومت با رژیم صهیونیستی را یادآور شد و گفت که در صورت وقوع جنگ (گسترده)، بیش از چهار هزار موشک و پهپاد (از لبنان)، این رژیم را هدف قرار خواهند داد.

وی، رسیدن ارتش رژیم صهیونیستی به رودخانه لیتانی در مرز لبنان را در صورت وقوع جنگ فراگیر با حزب الله و حمله زمینی به جنوب لبنان غیرممکن دانست و گفت: در صورت جنگ (گسترده) با حزب الله، همه اسرائیل زیر آتش خواهد بود و مراکز جمعیتی، برق و آب نخواهند داشت.

همزمان نشریه اکونومیست با مقایسه توان نظامی رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان به نقل از مقام های نظامی و اطلاعاتی این رژیم هشدار داد که نابودی کامل حزب الله فعلاً ممکن نیست و جنگ تمام عیار به جان باختن ده ها هزار اسرائیلی منجر خواهد شد.

اکونومیست در گزارشی به مشکلات پیش روی رژیم صهیونیستی در به راه انداختن جنگ تمام عیار با حزب الله لبنان پرداخت و نوشت: اگر اسرائیل تصمیم به آغاز جنگ برای تضعیف حزب الله و عقب راندن آن بگیرد، ممکن است تهاجم زمینی محدود به جنوب لبنان به یک عملیات نظامی بزرگ منجر شود و ده ها هزار نفر در نتیجه موشک باران حزب الله کشته شوند.

از ابتدای عملیات حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی، شمار زیادی از شهرک‌نشینان صهیونیست در این منطقه ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده‌اند و بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، بیشتر ساکنان مانده در این منطقه، از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به هزینه سنگین جنگ برای این رژیم در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی در شهرک‌های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی و به ویژه بخش کشاورزی اذعان کرده‌اند.

310310

دکمه بازگشت به بالا