رویدادها

کدام تخلفات رانندگی حادثه‌ساز است؟

پلیس راه |پلیس راهو

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ،درباره برخی تخلفات حادثه‌ساز توضیح داد.

به گزارش رویداد برتر، سرهنگ علی اصغر شریفی درباره انواع تخلفات حادثه ساز گفت: در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، جدولی وجود دارد که اگر طبق آن جدول، راننده تخلفی را انجام بدهد پلیس نامحسوس با آن برخورد لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: تخلفاتی چون سرعت و سبقت های غیر مجاز ، حرکات مارپیچ ، حرکت با دنده عقب در بزرگراه و آزادراه ها، رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و روان گردان و الکل ، عبور از محل ممنوع ، تجاوز به چپ ، عبور وسیله نقلیه از پیاده رو ، عدم رعایت حق تقدم ، عبور از محل های غیر مجاز و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی بالای ۶۰ کیلومتر در ساعت جزو تخلفات حادثه‌سازی هستند که در این جدول آمده و اگر راننده‌ای این تخلفات را انجام دهد؛ نمره منفی می‌گیرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به نقص فنی ادامه داد: نقص در سیستم روشنایی خودروها در شب نیز جزو نقص فنی محسوب می‌شود؛ یعنی اگر شب ها و در مواقع تاریکی هوا روشنایی خودرو نقص داشته باشد این مسئله نیز تخلف حادثه ساز محسوب می‌شود.

شریفی افزود: اگر در گواهینامه راننده کد استفاده از عینک درج شده باشد وی باید در حین رانندگی از همان عینکی که پزشک برای او تجویز کرده استفاده کند و اگر این موضوع رعایت نشود جزو تخلفات حادثه ساز محسوب می‌شود و نمره منفی برای او در نظر گرفته می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا