ورزش

اعتقاد به مهدویت مهم‌ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، نشست هم اندیشی «مهدویت و حدیث متواتر از ائمه دوازده گانه» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد.

یکی از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این نشست با بیان اینکه امام حسین (ع) و حضرت سیدالساجدین (علیه السلام) از عصر خود تا قیامت به همه یاد دادند که چگونه با معبود خود صحبت کنند، گفت:

حجت الاسلام غلامحسین زینلی در خصوص موضوع مهدویت به بحث و گفتگو پرداخت و اعتقاد به مهدویت را یکی از مهم ترین، اصیل ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان دانست.

وی افزود: اخبار منتشر شده از سوی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) به حدی بود که بسیاری از علمای شیعه و سنی طبق روایات در سال‌های قبل از ولادت امام زمان (عج) به دنیا آمدند. ). از اهل بیت و اهل بیت علیهم السلام کتابی جداگانه درباره زندگی امام بنویسند یا فصل و فصلی از کتاب خود را به زندگی آن حضرت اختصاص دهند.

مدرس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس روایات منابع مهم و دست اول اهل سنت دوازده نفر از فرزندان رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، اهل سنت هستند. -بیت (علیه السلام) دوازده گانه ایمان به نمازهای دوازده گانه (علیه السلام) است مانند فرزندان پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم).

زینلی گفت: شیعه بودن ائمه دوازده امامی کاملاً واضح است زیرا پیروان این مذهب را شیعه دوازده امامی می نامند و این عقیده در میان علمای اهل سنت یک موضوع ریشه دار است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده قائم مقام مدیر عامل دانشگاه آزاد خراسان جنوبی نیز برگزاری چنین سمپوزیوم هایی را برای شناخت معارف مهدوی بسیار مهم دانست و با اشاره به اینکه دکتر طهرانچی موضوع نشستی در انجمن دانشگاه های شرق بود، گفت: . دو موضوع مهم در همگرایی ادیان و مهدویت: دغدغه فرهنگی مسئولان قابل تقدیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز بیان کرد: تبیین معارف عمیق مهدوی و تداوم چنین برخوردها و تأملاتی موجب شناخت بیشتر و عمیق‌تر اهل بیت (ع) و مهدویت می‌شود.

سیدحسن هاشمی با اشاره به اینکه مسئولان ارشد دانشگاه به مسائل فرهنگی و معنوی به ویژه در حوزه مهدویت توجه جدی دارند و حرکت فرهنگی گسترده ای در این زمینه آغاز شده است، گفت: انتظار داریم برکات ارزشمندی در جهت تقویت مهدوی (عج) شود. آموزه های اعتقادی و فرهنگ

انتهای پیام/4078/

دکمه بازگشت به بالا