جامعه

خروج منابع بانک های استان از گلستان پذیرفتنی نیست/ اجرای برنامه جامع استحکام‌بخشی مدارس گلستان

رویداد برتر/ گلستان استاندار گلستان با اشاره به اینکه استان برای خدمات بانکی نیازمند یکسری مشکلات فرهنگی و اجتماعی است، گفت: متاسفانه بخشی از منابع بانک های گلستان در حال خروج از استان است.

علی محمد زنگنه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری با تاکید بر لزوم آغاز اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخشی در مدرسه، گفت: اجرای طرح نماد آموزش، غربالگری، مداخله در مدرسه، تشخیص. ، درمان و مددکاری اجتماعی یکی از این اقدامات مهم و موثر است.

وی با تاکید بر اجرای طرح پایلوت استانی طرح نماد در استان گلستان، افزود: باید برای رفع چالش های پیش روی اجرای طرح نماد در گلستان گام برداریم زیرا ائتلاف بزرگی در کشور شکل گرفته است. برای اجرای آن پروژه

استاندار گلستان با بیان اینکه بر اساس تقسیم بندی، نهادها باید در کنار آموزش و پرورش به وظایف خود عمل کنند، خاطرنشان کرد: مددکاری اجتماعی موثر.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه با توجه به اهمیت آموزش و پرورش باید بخش قابل توجهی از منابع را صرف تربیت نسل های آینده کرد، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی در کشورهای توسعه یافته صرف نظام آموزشی می شود.

زنگنه در ادامه خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در مهدکودک‌ها، مهدکودک‌ها و دبستان‌ها در کشورهای توسعه‌یافته در حال شروع برای تربیت نیروی کار ماهر و مناسب است.

وی با ابراز تأسف از اینکه هزینه سرانه یک زندانی در کشور بیست برابر یک دانشجو است، سپس افزود: امروز تمرکز آموزش دانش آموزی بر آموزش است و البته سایر نهادها نیز باید با آنها همکاری کنند. .

استاندار گلستان با اشاره به اینکه به دلیل عدم وجود تفکر انتزاعی در کودکان نیاز است مفاهیم به صورت غیرمستقیم به کودکان معرفی شود، افزود: موضوع استحکام مدرسه سازی برای بانک های استان اهمیت ویژه ای دارد تا زمینه را فراهم کنند. حمایت و بهبود لازم در این زمینه.

زنگنه با بیان اینکه به هیچ وجه نمی پذیرند که بخش قابل توجهی از منابع بانک های گلستان در خارج از استان هزینه شود، افزود: انتظار داریم این منابع در مواردی مانند تقویت مدارس که بچه های استان جان خود را از دست می دهند، باشد. “هزینه.

وی از اجرای برنامه جهادی تا سال 1404 برای پایان دادن به مقاوم سازی تمامی مدارس استان خبر داد و گفت: موضوع دیگری که ممکن است در مدارس در دستور کار قرار گیرد، استفاده خانواده ها از امکانات ورزشی مدارس در تعطیلات آخر هفته و در مدارس است. . تعطیلات. “به خانواده را خوشحال می کند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه تلاش می کنیم طی دو سال آینده تمام شهرستان های استان را حداقل به یک دستگاه سیار کتابخانه مجهز کنیم، خاطرنشان کرد: در این راه و برای تحقق این هدف با منابع استانی و ملی اقدام خواهیم کرد. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا