خبرهای کلی

مشکل صف نان و کمبود دارو در آذربایجان غربی رفع شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع مومنین ارومیه اظهار داشت: نیازمند رفع کمبود نان و دارو در آذربایجان غربی هستیم که با چنین پیشرفتی در عرصه های مختلف علمی چرا امروز با بیمه سرم و دارو مشکل داریم؟

امام جمعه ارومیه با اشاره به طرح جامع شهر ارومیه و عدم اجماع بر کلانشهر بودن شهر ارومیه گفت: دستگاه های ذیربط نباید با استخراج صحیح آمار شهر، فرصت شهر را برای استفاده از امکانات یک کلانشهر به تاخیر بیندازند. جمعیت ارومیه.”

وی همچنین ضمن محکومیت این حمله شنیع به جنایت حرم احمد بن موسی شاهچراغ در شیراز اشاره کرد و گفت: این اقدامات لطمه ای به اراده ملت وارد نمی کند و دشمن باید ناامید شود زیرا این اقدامات تلاش مذبوحانه است.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بر اساس شواهد موجود با عاملان اصلی اغتشاشات و حملات تروریستی شاهچراغ قاطعانه برخورد کنند. مردم از مسئولان انتظار دارند با اخلالگران نظم و امنیت برخورد قاطعانه داشته باشند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه دشمن با تبلیغات خود در حال شستشوی مغزی برخی افراد و آسیب رساندن به افراد خوب و مثبت است، اظهار داشت: ما در دوره های گذشته شاهد ظلم و ستم آمریکا، اسرائیل و تکفیری ها بوده ایم، بنابراین همه باید در مقابل دشمن و علیه دشمن متحد باشیم. هر کس. شورشیان را تحقیر کنید و اجازه دهید افراد مشهور و متخصصان نکته روشن خود را بیان کنند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: در این اغتشاشات به بهانه مرگ یک زن که گریبانگیر ما نیز می شود، عده ای به سردار سلیمانی، سربازان، قرآن، دین، مذهبی ها و مردم چادری توهین کرده اند و همچنان ادامه دارد. جنایات آنها

نماینده ولی فقیه از آذربایجان غربی تصریح کرد: این امر به تکفیری ها جرأت حمله به حرم اهل بیت و کشتار مردم بی دفاع و بی گناه را داد.

حجت الاسلام قریشی یادآور شد: عاملان این اغتشاشات باید تاوان خون شهدای چراغ شاه را بدهند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با تاکتیک هایی مانند اغتشاش، کشتار و شهادت مردم بی گناه تلاش می کند از رشد روزافزون جمهوری اسلامی جلوگیری کند، گفت: کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا به صراحت گفت که ما داعش را خودمان ایجاد کردیم. آیا این کار برای مردم سوریه و عراق انجام شد؟

وی در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه ارومیه گفت: موضوع شبکه ملی اطلاعات ضروری است، باید با همکاری مجلس و دولت حل شود. این بدان معنا نیست که ما هر لحظه فضای مجازی را تهدید می کنیم.

امام جمعه ارومیه با اشاره به 17 آبان سالروز شهادت حسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی گفت: مدیران مدارس باید از بین مردم متدین و انقلابی انتخاب شوند و معلمان مدارس نیز فرهنگ ایثار و شهادت را برای دانش آموزان تبیین کنند. .

حجت الاسلام قریشی با اشاره به 13 آبان ماه و روز استکبار ستیزی گفت: بر همگان واجب است که در راهپیمایی 13 آبان شرکت کنند و نشان دهند که از اهداف خود نسبت به آمریکا و آمریکا عقب نشینی نکرده و نخواهیم کرد. تکبر

وی با بیان اینکه دشمن همواره تلاش می کند مسلمانان را شکست دهد، به راه ها و ابزارهایی که قرآن برای شکست دشمن تجویز کرده است اشاره کرد و گفت: مسلمانان در این مسیر باید علاوه بر صبر، ایمان و تقوای خود را با پیروی از دین تقویت کنند. قواعد باید در همه زمینه ها از جمله (نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی) در برابر دشمنان تقویت، آماده و تجهیز شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه بیان داشت بدون سازش با دشمنان و بیگانگان و ایستادگی در برابر دشمنان راه ایستادگی و پیروزی در برابر دشمنان خداوند مبارک و متعال است.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه نباید فریب تبلیغات دشمن را خورد، بر پیروی از دستورات قرآن کریم در برخورد با دشمنان تاکید کرد و گفت: باید برای شکست و تحقیر آمریکا و همپیمانانش متحد شویم. .

وی با انتقاد از وضعیت مدیریتی برخی مدارس تصریح کرد: مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران ذیربط باید نسبت به انتصاب و انتخاب مسئولین متدین، انقلابی و سالم در مدارس توجه جدی داشته باشند و از قرار دادن افراد نالایق و مشکل دار خودداری کنند.

دکمه بازگشت به بالا