استان ها

۲۹۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی طی سال ۱۴۰۱

اقتصاد |انگلستان

رویداد برتر/خراسان رضوی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی انجام شده در سال ۱۴۰۱ با ۵۸ طرح به ۲۹۸ میلیون دلار رسیده است که نسبت به سال ۱۴۰۰ حجم سرمایه گذاری حدود ۳.۵ برابر شده است.

رضا خواجه نائینی در گفت‌وگو با رویداد برتر درباره میران تحقق سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی طی سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ میزان سرمایه گذاری خارجی در استان بیش از ۵۸ میلیون دلار با تعداد ۹۲ طرح بوده است که این میزان سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ با ۵۸ طرح به ۲۹۸ میلیون دلار رسیده است.

وی درباره میزان طرح در انتظار تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی خراسان رضوی افزود: تعداد طرح در انتظار تصویب در استان ۱۳ طرح به مبلغ ۷.۸۶ میلیون دلار است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی تصریح کرد: درصورت تصویب طرح‌های ارسالی در جلسات آتی هیات تعداد طرح‌های مصوب به عدد ۷۱ طرح و رقم آن به ۳۰۶ میلیون دلار خواهد رسید.

خواجه نائینی با اشاره به تنوع تابعیت سرمایه گذاران در خراسان رضوی در سال ۱۴۰۱ به تعداد لحاظ طرح خاطرنشان کرد: بیشترین میزان سرمایه گذاری از نظر طرح مربوط به کشور افغانستان به ۶۹ درصد است. همچنین سرمایه گذاری از طرف سرمایه گذاران کشور هندوستان از لحاظ تعداد ۲ درصد، هلند ۲ درصد، امارات متحده عربی ۲ درصد، عراق ۴ درصد، پاکستان ۴ درصد، آلمان ۰.۲ درصد، انگلستان ۲ درصد، اتریش ۴ درصد و… و. است.

وی افزود: همچنین بیشترین حجم سرمایه گذاری  در خراسان رضوی در سال ۱۴۰۱ مربوط به سرمایه گذاران  امارات متحده عربی با ۴۸ درصد، عراق با ۲۷ درصد و افغانستان با ۱۱ درصداست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا