اقتصادیکسب و کار برتر

چگونه تلویزیون ال جی را از حالت رادیو خارج کنیم

خریدن یک محصول جدید مثل تلویزیون بسیار لذت‌بخش است. اما آنچه ممکن است بعد از خرید تلویزیون شما را به دردسر بیاندازد نحوه کار کردن با دستگاه جدید و مشکلات تلویزیون است. شما قطعاً پس از خرید تلویزیون نیاز به راهنمای تنظیمات تلویزیون دارید. سؤالاتی نظیر تنظیم کانال تلویزیون، مرتب کردن کانال های تلویزیون، اتصال تلویزیون به اینترنت و چگونگی اتصال موبایل به تلویزیون. با ما در این مطلب از وبلاگ همراه باشید تا به شما در خصوص هر سؤالی که دارید پاسخ دهیم.

راهنمای تنظیمات تلویزیون | کانال ها

وقتی به مشکل تنظیم کانال تلویزیون برمی‌خورید که یا تلویزیون جدید خریده باشید و یا تنظیمات کانال های تلویزیون شما به‌هم‌ریخته باشد.

نکته:

یکی از دلایل به هم خوردن تنظیمات کانال تلویزیون، جابه‌جایی تلویزیون است. با توجه به این اینکه سیگنال‌ها بر اساس منطقه جغرافیایی قابل‌تغییر است، جابجا کردن تلویزیون نیز باعث به هم خوردن تنظیمات کانال تلویزیون می‌شود.

نحوه کانال یابی تلویزیون ایکس ویژن

اولین کاری که پس از اتصال و روشن کردن تلویزیون ایکس ویژن باید نسبت به انجام آن اقدام کنید، کانال یابی تلویزیون ایکس ویژن و تنظیمات کانال های تلویزیون هست. برای انجام این کار می‌توانید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 1. دکمه OK روی ریموت تلویزیون ایکس ویژن را فشار دهید.
 2. برای شروع دریافت کانال های دیجیتال با فشار دکمه OK، گزینه تائید را انتخاب کنید.
 3. در این منو با استفاده از کلیدهای ◄ / ► شماره کانال موردنظر را انتخاب کنید.
 4. سپس با کلید ▼ گزینه شروع جستجو را انتخاب و سپس کلید میانی OK را فشار دهید.
 5. در صورت وجود سیگنال کانال های دیجیتال، تلویزیون آن را در حافظه ذخیره خواهد کرد.
 6. با روشن نمودن گزینه LCN، جستجوی خودکار کانال را انجام دهید تا چیدمان کانال‌ها بر اساس LCN تنظیم‌شده مرتب گردد.
 7. می‌توانید از دکمه‌های جهتی چپ و راست و OK برای انجام تنظیمات کانال استفاده نمایید.

انواع کانال یابی تلویزیون

دو نوع کانال یابی برای تلویزیون وجود دارد:

1- دستی

2- خودکار

برای کانال یابی دستی تلویزیون باید کدهای مربوط به شبکه‌های موردنظر را داشته باشید و آن‌ها را به‌صورت دستی وارد کنید.

اما در کانال یابی خودکار تلویزیون، کانال‌ها به‌صورت خودکار و بر اساس آنچه منبع پخش‌کننده کانال‌ها ( صداوسیما ) در نظر گرفته است بالا می‌آیند.

چطور کانال های تلویزیون را مرتب کنیم؟

در تلویزیون های آنالوگ، بعد از جستجوی کانال، باید کانال‌ها مرتب می‌شد. اما در تلویزیون های دیجیتالی، در هنگام ارسال شبکه‌های دیجیتال، شماره کانال و نام کانال و… همراه سیگنال می‌بایست ارسال گردد که گیرنده بر اساس این اطلاعات چیدمان شبکه‌ها را انجام داده و نیازی به تنظیمات دستی نباشد. این هم یکی از نکات مربوط به راهنمای تنظیمات تلویزیون است.

راهنمای مرتب کردن کانال ها در تلویزیون ایکس ویژن

نکته:

در صورت خاموش بودن گزینه LCN کانال ها بر اساس فرکانس دریافتی مرتب خواهند شد لذا در صورت نیاز می‌توانید چیدمان کانال ها را به‌صورت دستی ویرایش نمایید. لازم به ذکر است که هر فرکانس دارای چندین کانال است.

چطور کانال های HD را در تلویزیون پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن کانال های HD در تلویزیون 4 گزینه را بررسی کنید:

1.آنتن مناسب

2.کابل آنتن و اتصالات

3.جهت آنتن

4.تنظیمات تلویزیون

(پیشنهاد ما : مشاهده فیلم نحوه )

چرا تعویض کانال های تلویزیون با تأخیر انجام می‌شود؟

این نکته را باید بدانید که تعویض کانال های تلویزیون دیجیتال نسبت به آنالوگ، تأخیر بیشتری دارد بنابراین این تاخیر جز مشکلات تلویزیون نیست. این تأخیر در حدود 2 ثانیه است. اما زمان تعویض کانال در یک فرکانس به حجم اطلاعات سیگنال نیز بستگی دارد. در حال حاضر به دلیل حجم بالای اطلاعات ارسالی در هر فرکانس توسط سازمان صداوسیما، این زمان بیش از زمان استاندارد است؛ بنابراین مورد مذکور ایراد تلویزیون تلقی نمی‌شود. (راهنمایی بیشتر در خصوص )

چگونه تلویزیون هوشمند را به اینترنت وصل کنیم؟

اقدام به خرید تلویزیون هوشمند کرده‌اید اما نمی‌دانید چطور تلویزیون هوشمند خود را به اینترنت متصل کنید. یکی از مهم‌ترین تنظیمات تلویزیون هوشمند مربوط به تنظیمات اتصال تلویزیون به اینترنت است. ابتدا باید بدانید که دو راه برای اتصال تلویزیون به اینترنت وجود دارد:

2.اتصال بی سیم تلویزیون به اینترنت  (از طریق WIFI)

برای اتصال بی سیم از طریق WiFi به تلویزیون ایکس ویژن هم کافی است دکمه Home یا تنظیمات روی کنترل تلویزیون ایکس ویژن را بزنید و سپس به دنبال گزینه wifi بگردید. پس از انتخاب این گزینه و روشن کردن آن، باید wifi خود را انتخاب کنید و رمز آن را وارد کنید. این‌گونه اتصال تلویزیون به اینترنت از طریق وای فای انجام می‌شود.

چطور موبایل را به تلویزیون وصل کنیم؟

بعد از خرید تلویزیون، اگر می‌خواهید موبایل خود را به تلویزیون وصل کنید این بخش را بخوانید. برای اتصال گوشی به تلویزیون هوشمند باید از اتصال بی سیم (وای فای) یا اتصال با سیم مثل کابل HDMI، پورت microUSB port کابل Mobile High Definition Link) MHL) و یا SlimPort استفاده کنید. برای کسب اطلاعات دقیق مطلب را بخوانید.

به‌طور خلاصه و مفید در شکل زیر، در مورد مراحل اتصال موبایل به تلویزیون ایکس ویژن از طریق وای فای دایرکت توضیح داده‌شده است:

چرا اتصال wifi screen mirror در تلویزیون برقرار نمی شود؟

عدم اتصال وای فای اسکرین در تلویزیون های هوشمند مثل می‌تواند 3 دلیل داشته باشد:

1.از اتصال موفقیت‌آمیز تلویزیون و موبایل اطمینان حاصل کنید.

 1. به‌روزرسانی تلویزیون و موبایل را بررسی کنید.

یکی دیگر از موارد مربوط به راهنمای تنظیمات تلویزیون، آپدیت دستگاه‌ها است؛ که باید در آخرین ورژن باشد. اگر همچنان مشکل برقرار بود. تنظیمات دستگاه را به حالت کارخانه برگردانید.

 1. مدت‌زمان روشن ماندن صفحه موبایل خود را افزایش دهید.

یعنی اگر صفحه‌نمایش موبایل شما به‌دفعات خاموش شد، با مراجعه به تنظیمات تلفن هوشمند، مدت‌زمان روشن ماندن صفحه را افزایش دهید.

برای نصب اپلیکیشن در تلویزیون هوشمند چه باید کرد؟

اگر قصد نصب اپلیکیشن در تلویزیون را دارید باید بدانید که در ابتدا تلویزیون خریداری‌شده شما باید از نوع تلویزیون هوشمند باشد. نکته بعدی اینکه تلویزیون هوشمند شما به اینترنت متصل باشد.

چگونه تلویزیون را از حالت رادیو خارج کنیم؟

ارائه کانال های رادیویی ازجمله امکانات تلویزیون های پیشرفته مثل تلویزیون هوشمند است. برای اینکه از کانال های رادیویی تلویزیون خارج شوید، از دکمه exit بر روی کنترل تلویزیون استفاده کنید. راه دیگر نیز، جابجایی کانال های تلویزیون به کانال های دیجیتال تلویزیون است.

چگونه بلوتوث تلویزیون را روشن کنیم؟

بعد از خرید تلویزیون ممکن است در تنظیمات تلویزیون خود برای پیدا کردن بلوتوث به دردسر بیفتید و آن را جز مشکلات تلویزیون تلقی کنید. ما به شما راه حل را خواهیم گفت. اگر قصد استفاده از بلوتوث برای کاربردهایی مثل پخش صدا از تلویزیون را دارید برای شما یک مثال می‌زنیم.

برای مثال برای روشن کردن بلوتوث باید در منوی home و با انتخاب منوی setting وارد تنظیمات شده و سپس با انتخاب منوی اتصال کنترل از راه دور و لوازم جانبی به تلویزیون ایکس ویژن متصل شوید.

چطور موس را به تلویزیون وصل کنیم؟

ممکن است بخواهید با اتصال موس به تلویزیون، یک کامپیوتر شخصی راه‌اندازی کنید. برای این کار 2 راه دارید:

 1. برای اتصال موس‌های با سیم آن را به پورت USB تلویزیون متصل کنید.
 2. برای اتصال موس‌های بی سیم از گیرنده بلوتوث موس به تلویزیون استفاده کنید. در نهایت صفحه‌کلید خود را به پورت USB تلویزیون وصل کنید.

چطور فلش را به تلویزیون وصل کنیم؟

بعد از خرید تلویزیون اگر نیاز داشتید فلش مموری خود را به تلویزیون وصل کنید این مراحل را طی کنید.

3 مرحله اتصال فلش به تلویزیون عبارت‌اند از:

 1. اتصال فلش به پورت مخصوص USB در پشت تلویزیون
 2. ایجاد دسترسی به محتوای فلش از طریق ریموت تلویزیون
 3. مشاهده محتوای فلش شامل اسناد، موسیقی، فیلم و … روی صفحه تلویزیون

و در پایان

در این مطلب سعی کردیم به کامل ترین راهنمای تنظیمات تلویزیون و مشکلات تلویزیون بپردازیم. همچنین به مبحث سوالات متداول تلویزیون هوشمند پرداختیم. اگر می‌خواهید تعداد بیشتری از سؤالات متداول تلویزیون ایکس ویژن را بخوانید ب
معمولا برخی کلیدهای کنترل تلویزیون بیشتر استفاده می‌شود و برخی بدون استفاده باقی می‌ماند. شاید به دلیل اینکه از کاربرد برخی کلیدها اطلاع نداریم، این دکمه‌های پرکاربرد، بی استفاده می‌مانند. در این مقاله سعی داریم برخی کلیدهای کنترل‌ معمولی تلویزیون ال جی که کاربرد مهمی دارند، اما ممکن است کمتر به آن توجه شده باشد، را شرح دهیم. کلیدهایی که تقریبا کاربرد آنها مشخص می‌باشد را در این راهنما شرح نداده‌ایم به این علت که معمولا بیشتر افراد از عملکرد این کلیدها آگاهی دارند. در این راهنما به بررسی کلیدهای کنترل‌های جادویی و موس پرداخته نشده است.

کنترل تلویزیون ال جی را،
از فروشگاه لوازم جانبی گلدیران خریداری کنید.

با این کلید می‌توانید انتخاب کنید که شبکه‌های رادیویی و یا اینکه کانال‌های تلویزیونی پخش شود. در این قسمت تفکیک کانال‌های آنالوگ و دیجیتال نیز امکان پذیر است.

برای راهنمای بیشتر می توانید به abcelectrical.net.au  مراجعه کنید.

با انتخاب این کلید می‌توانید میزان نور صفحه را کمتر کنید. این عملکرد به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی قابل استفاده است. با انتخاب این گزینه می‌توانید میزان نور صفحه را تقریبا به اندازه 25 درصد، 50 درصد، 75 درصد و یا حالت نمایشگر خاموش تعیین نمایید. در حالت نمایشگر خاموش به طور کلی صفحه‌ی تلویزیون خاموش می‌شود و فقط صدا پخش خواهد شد؛ این گزینه برای زمانی که رادیو گوش می‌دهید، مناسب است. حالت خودکار نیز می‌تواند بر اساس میزان نور محیط، نور دستگاه را تنظیم کند.

کلید List

کلید List لیست کانال‌های تلویزیون را نمایش می‌دهد. به این شکل شما می‌‎توانید کانال‌های دیجیتال، رادیو و … را تفکیک نمایید.

دکمه Q View

با انتخاب کلید Q View می‌توانید به کانالی که اخیرا مشاهده شده است، دسترسی داشته باشید.

Q Menu

Q Menu یا همان Quick Menu، منوی سریع است و از طریق آن می‌توانید برخی تنظیمات سریع را انجام دهید. در این منو می‌توانید حالت تصویر، حالت صدا، نسبت ابعاد تصویر، تایمر، زبان زیرنویس و … را انجام دهید.

اپلیکیشن |استاندار

دکمه Info

با انتخاب کلیدInfo  به اطلاعات مربوط به کانال‌ها دسترسی خواهید داشت. در این قسمت رزولوشن تصویر کانال، فرمت و کدک صوتی و تصویری، نام و مشخصات برنامه و فرکانس کانال را نمایش می‌دهد. این کلید برای زمانی کاربرد دارد که می‌خواهید مشخصات یک برنامه را مشاهده کنید و یا اینکه بررسی نمایید تصویر کانال با چه کیفیتی نمایش داده می‌شود. در واقع این کلید اطلاعات کانال فعلی و صفحه‌ای که در حال حاضر در حال نمایش است را نشان می‌دهد.

اگر تلویزیون شما کانال‌های جدید HD را دریافت نمی‌کند،
از فروشگاه گلدیران گیرنده دیجیتال با قابلیت پخش کانال‌های HEVC خریداری کنید.

کلید Guide

با انتخاب کلیدGuide جدول زمان بندی برنامه‌ها یا همان EPG نمایش داده می‌شود. در این جدول می‌توانید مشاهده کنید که هر یک از برنامه‌های صدا و سیما چه زمانی پخش خواهد شد. همچنین در صورتی که دستگاه شما قابلیت ضبط داشته باشد، می‌توانید در این جدول تعیین کنید که دستگاه برنامه‌ای را در ساعت مشخص، ضبط کند. این قسمت گزینه یادآور هم دارد و با تنظیم آن، زمان پخش برنامه‌ی مورد نظر به شما یادآوری خواهد کرد.

کلید 3D

این کلید نیز کاملا مشخص است که برای روشن کردن حالت پخش فیلم سه بعدی است. در صورتی که تلویزیون شما قابلیت پخش سه بعدی داشته باشد، با اتصال فلش یا هارد حاوی فیلم سه بعدی، می‌توانید این گزینه را انتخاب کرده و بر روی چند تصویری که نمایش می‌دهد، حالت سه بعدی را تست کنید. معمولا بر روی تصویری که دو عکس کنار هم را نمایش می‌دهد، حالت نمایش سه بعدی فعال خواهد شد.

کلید Simplink

گزینه‌ی Simplink یکی از کلیدهای مهم است و زمانی کاربرد دارد که قصد دارید صدای تلویزیون را به دستگاه صوتی یا سینمای خانگی انتقال دهید و تنظیمات آن را به طوری انجام دهید که با روشن کردن تلویزیون، دستگاه صوتی نیز روشن شود و همچنین با تغییر میزان صدا، میزان صدای دستگاه صوتی تغییر پیدا کند. در برخی مدل‌ها با انتخاب کلید ورودی Input نیز می‌توانید وارد این تنظیمات شوید؛ به این شکل که با انتخاب کلید ورودی روی کنترل، گزینه Simplink را که با رنگ دیگری بر روی صفحه تلویزیون مشخص شده مشاهده می‌کنید. با همان کلید رنگی می‌توانید تنظیمات سیمپلینک را انتخاب کنید. در این مورد می‌توانید به راهنمای مراجعه نمایید.

دکمه Text و T.OPT

دکمه Text برای ورود به صفحه تله تکست و T.OPT برای تغییر صفحات آن است. در نظر داشته باشید تله تکست بر روی تمامی کانال‌ها دریافت نمی‌شود و برای دسترسی به تله تکست لازم است بر روی کانال مورد نظر کلید آن را فشار دهید.

دکمه Subtitle

همانطور که از نام این کلید مشخص است، برای انتخاب زیرنویس می‌توانید از آن استفاده کنید. با این کلید، زبان زیرنویس کانال‌های دیجیتال قابل تغییر است. البته می‌بایست از سوی فرستنده نیز چند زبان زیرنویس ارائه شده باشد.

کلید Premium

با انتخاب این کلید می‌توانید به فضای مروگر اینترنت و سایت‌ها وارد شوید.

کلید های رنگی کنترل

شاید برای شما سوال باشد که این کلیدهای رنگی واقعا چه کاربردی دارد و آیا لزومی دارد که بر روی کنترل قرار بگیرد؟ شاید پیش آمده باشد که در یک منو برخی گزینه‌ها را با یکی از این رنگ‌ها مشاهده می‌کنید. در واقع این کلیدها در برخی از صفحات به شما امکان را می‌دهد که با انتخاب یک کلید رنگی وارد گزینه مورد نظر شوید. همانند صفحه ویرایش کانال در برخی مدل‌ها، که با کلید رنگی امکان انتخاب گزینه‌های مختلف و ویرایش‌های متفاوت را به شما می‌دهد.

کلید STB Power و STB Menu

اگر دستگاه جانبی با کابل HDMI به تلویزیون‌هایی که قابلیت کنترل جهانی دارند، متصل شده باشد با کلید STB Power روی  کنترل تلویزیون می‌توانید دستگاه جانبی را روشن کنید. همچنین با کلید STB Menu امکان دسترسی به چند گزینه‌ی پرکاربرد منوی دستگاه جانبی وجود خواهد داشت.

در صورتی که کنترل تلویزیون ال جی عمل نمی‌کند، چه اقدامی انجام دهیم؟

سپس کنترل را به سمت دوربین موبایل بگیرید و کلیدها را فشار دهید.

اگر بر روی صفحه‌ی موبایل نوری شبیه به لیزر مشاهده کنید، به این معنی است که کنترل سالم است و در غیر این صورت مشکلی وجود دارد.

ه صفحه سر بزنید.

اگر نیاز به مشاوره و یا تعمیر تلویزیون ال جی یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .
منبع: youtube.com

دکمه بازگشت به بالا