سلامت و دانشکسب و کار برتر

چگونه می‌توان با استفاده از رژیم غذایی مناسب به کاهش چربی صورت دست یافت؟

خوراکی هایی که پس از تزریق چربی به صورت توصیه می شود

کرم لاکچری کوین دکتربیز: در حقیقت باید بگوییم که رژیم غذایی بعد از تزریق چربی به این دلیل اهمیت دارد که اگرفرد دچار کاهش وزن شود اولین جایی که کاهش وزن بر روی آن تاثیر خواهد گذاشت، سلول‌های چربی است. بنابراین در صورتی که پس از انجام این عمل متحمل کاهش وزن شوید، سلول‌های چربی تزریق شده از بین رفته و دیگر ظاهر اولیه را نخواهند داشت. پس رژیم غذایی فرد مراجعه‌کننده باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر استفاده از مواد مغذی لازم و پرهیز از مواد مضر، مانع از حذف سلول‌های چربی شود. در ضمن این رژیم غذایی باید عادت‌های ناسالم فرد را پس از عمل زیبایی تزریق چربی کنار گذاشته و از افزایش وزن او جلوگیری کند. به منظور ماندگاری نتایج تزریق چربی چند نکته تغذیه‌ای برای شما عزیزان داریم:

فرد باید از موادی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات سبوس‌دار و پروتئین‌های بدون چربی، کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌های غیراشباع استفاده کرده و آن‌ها در برنامه‌ی غذایی خود بگنجاند.

  1. مواد غذایی مانند آووکادو، ماهی قزل آلا، کره‌های بدون چربی، بادام، گردو، روغن زیتون و روغن نارگیل از جمله موادی هستند که پس از تزریق چربی می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.
  2. همچنین مواد فیبردار مانند کلم بروکلی، تمشک، سیب و حبوبات می‌توانند موثر باشد.
  3. خوردن چندین وعده‌ی غذایی کوچکتر در روز سبب می‌شود که فرد در طول روز سطح انرژی مناسبی داشته و بتواند به انجام فعالیت‌های روزانه بپردازد.
  4. پروتئین موجود در تخم مرغ، ماهی و مرغ به ترمیم بافت‌ها، ماهیچه‌ها و پوست کمک می‌کند.
  5. ویتامین D برای سلامتی استخوان و مغز و ویتامین‌های A و C نیز برای بهبودی سریع، ‌ایده‌آل هستند. همه این ویتامین‌ها، مواد معدنی‌ها، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌های انرژی‌زا می‌توانند فرد را در روند بهبودی پس از عمل کمک کنند.
  6. در ضمن مصرف مایعات نیز بسیار تاثیرگذار است و به فرد مراجعه‌کننده کمک می‌کند تا بتواند گرسنگی خود را در طول روز کنترل کرده و سوخت و ساز در بدن او حفظ گردد و همچنین مصرف نوشیدنی کافی به هیدراته نگهداشتن پوست و جوان ماندن آن کمک می‌کند و مصرف مایعات به هضم غذا کمک خواهد نمود.

بهتر است که فرد پس از تزریق چربی عادات ناسالم خود را در مصرف مواد غذایی کنار گذاشته و سبک زندگی خود را تغییر دهد. همچنین شاید خواب در بین رژیم‌های غذایی جایگاهی نداشته باشد اما باید بدانید خواب خوب، تاثیر زیادی در بهبود شرایط پس از تزریق دارد.

برای اطلاع از خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره  تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

غذاهایی که پزشک متخصص تزریق چربی به صورت آن ها را منع می کند

کرم لاکچری کوین سفید کننده: در کنار گروهی از مواد غذایی که لازم است فرد مراجعه‌کننده پس از تزریق چربی مصرف کند تا به ماندگاری نتیجه کار کمک نماید، برخی از مواد غذایی ممکن است عمل زیبایی تزریق چربی را با مشکل مواجه نمایند.

از جمله‌ این مواد غذایی می‌توان به غذا‌های شیرین، غذا‌های فرآوری شده و غذا‌های چرب اشاره کرد. مواد غذایی مانند فست‌فود و یا غذا‌های پر از چربی‌های اشباع برای شما پس از انتقال چربی مضر بوده و عمل زیبایی تزریق چربی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

در ضمن لازم است که فرد مراجعه‌کننده به مدت یک هفته قبل از ترانسفر چربی و یک هفته پس از آن از مصرف موادی مانند الکل و دخانیاتی مانند سیگار پرهیز نماید چرا که چنین موادی بر روی نتیجه نهایی عمل زیبایی انتقال چربی تاثیر منفی می‌گذارند و آن را با مشکل روبه رو خواهند کرد. هنگامی که تزریق چربی به هر قسمتی از بدن صورت می‌گیرد در واقع سلول‌های چربی در محیط جدید قرار گرفته و باید از بافت‌های مویرگی تغذیه نمایند؛ بنابراین هنگامی که شما از موادی مانند الکل و یا دخانیات استفاده کنید، این مواد در خون شما وجود داشته و بر روی سلول‌های چربی تاثیر بدی خواهند داشت.

تاثیرات تغذیه سالم پس از تزریق چربی به صورت

قیمت کرم دکتر بیز:  با اهداف مختلفی شامل از بین بردن خط لبخند، خط اخم، چروک پنجه کلاغی، افزایش حجم لب‌ها و گونه‌ها و از بین بردن فرورفتگی‌ها انجام می‌شود. از آنجایی که اخیرا در ایران مانند سایر نقاط جهان، تزریق چربی محبوبیت زیادی در زمینه جوانسازی پوست به دست آورده است، باید اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار مردم قرار گیرد تا بهتر بتوانند تصمیم‌گیری کنند.

تاثیر تغذیه بعد از انتقال چربی بر نتیجه این عمل، ماندگاری انکار نشدنی دارد و علتش این است که اگر فرد تغذیهمناسب پس از عمل زیبایی تزریق چربی نداشته باشد سلول‌های چربی شروع به از بین رفتن خواهند کرد چرا که سلول‌ها نمی‌توانند مواد غذایی مورد نیاز خود را از رگ‌های خونی تامین نمایند. در صورتی که فرد تغذیهسالم پس از ترانسفر چربی داشته باشد میزان ماندگاری انتقال چربی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین میزان پایداری سلول‌های چربی تزریق شده با تغذیه‌ی سالم ارتباط مستقیم دارد.

البته ماندگاری چربی به فاکتور‌های زیادی بستگی دارد که تغذیه یکی از آن‌ها بوده و نقش مهمتری را در این زمینه ایفا می‌کند. برای مثال میزان فعالیت، کیفیت چربی برداشت شده و دوری از ماده‌هایی مانند مسکن‌ها و الکل می‌تواند میزان ماندگاری تزریق چربی را بیشتر کند.

مطالب بیشتر:

رژیم غذایی تعیین شده توسط پزشک متخصص باید تا چه مدتی مورد استفاده قرار گیرد؟

از دیگر سوالاتی که افراد پس از انتقال چربی دارند این است که تا چه زمانی باید رژیم غذایی مشخص شده توسط پزشک را رعایت نمایند؟ در پاسخ به این پرسش باید بیان کرد رعایت این رژیم غذایی به منظور افزایش ماندگاری چربیهای تزریق شده اهمیت بسیاری دارد. از طرفی میزان ماندگاری انتقال چربی با توجه به واکنش بدن افراد مختلف متفاوت خواهد بود؛ بنابراین در صورتی که این رژیم غذایی به مدت طولانی‌تری رعایت شود میزان پایداری سلول‌های چربی نیز بیشتر خواهد بود. رعایت رژیم غذایی مناسب علاوه بر حفظ چربی‌های تزریق شده در سلامتی شما نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. معمولا در عضوی مانند گونه، چربی ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارد اما در عضو پرتحرک مانند پا، شاید به سختی به چند ماه برسد.

تغذیه |رژیم غذایی

در پایان باید بگوییم که عمل زیبایی انتقال چربی نسبت به سایر روش‌های موجود مانند تزریق فیلر‌ها و یا تزریق بوتاکس، ماندگاری بسیار بیشتری دارد اما این عمل زیبایی نیز نیازمند آن است که پس از گذشت دوره‌ای مجددا ترمیم شود. پس ماندگاری آن به صورت طولانی مدت نخواهد بود. در ضمن به منظور کسب نتایج مطلوب از عمل زیبایی تزریق چربی لازم است که فرد قبل از اقدام نسبت به انجام آن در مورد مرکز زیبایی که به آن مراجعه می‌کند تحقیق کرده و از مهارت و تجربه‌ پزشک معالج خود اطمینان حاصل نماید.

در صورتی که قصد دارید عمل تزریق چربی انجام دهید اما هنوز در خصوص کلینیک تصمیم نگرفته‌اید، بهتر است به این نکته توجه کنید که این عمل باید در مکانی استریل انجام بگیرد؛ زیرا عفونت، خیلی زود می‌تواند آسیب جدی به فرد وارد کرده و تمام مزیت‌های عمل را تحت الشعاع خود قرار بدهد. با این حال علاوه بر تغذیه، فاکتور‌های دیگری هم اهمیت دارند. اگر قصد دارید پس از تزریق چربی، دوباره چربی‌های گرفته شده از بانک چربی را برگردانید، نیاز به کالری‌های اضافه خواهید داشت تا دوباره چربی‌سازی کنید. غذا‌هایی مانند سالمون، آووکادو، گردو و روغن زیتون می‌تواند به شما در این راه کمک کنند. به هیچ وجه سیگار نکشید؛ زیرا سیگار باعث کند شدن روند بهبودی و جریان خون می‌شود. چربی برای رشد نیاز به جریان خون مساعد دارد. تمرین یا ورزش کردن را فراموش نکنید.

با توجه به اینکه تزریق چربی به صورت شما انجام گرفته با انجام ورزش‌های مخصوص صورت به جا افتادن بهتر چربی‌ها کمک کنید. اگر هم نگران ناحیه‌ای هستید که چربی برداشته شده است، بهتر است فعلا ورزش‌های سنگین انجام ندهید. مصرف آب و مرطوب نگه داشتن پوست از دیگر نکاتی است که معجزه می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا