اقتصادیکسب و کار برتر

خرید ویلای ساحلی در سرخرود بهتر است یا ویلا جنگلی ؟

در شمال ویلای جنگلی بخریم یا ویلای ساحلی ؟

یکی از روش های پیشنهادی برای سرمایه گذاری، خرید ویلای جنگلی یا خرید زمین در سرخرود می باشد. زمانی که پروژه سرمایه گذاری در شمال مدنظر خریداران باشد هدف آن ها صرفا فقط به خرید زمین کشاورزی ختم نمی شود بنابراین برای کسانی که تجربه کافی در زمینه هایی همچون خرید آپارتمان یا خرید زمین کشاورزی در شمال را دارند این پیشنهاد نیز می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. شمال کشورمان به دلیل بهره مند بودن از آب و هوا و طبیعت خارق العاده به یک منطقه عالی و ایده آل در زمینه خرید ملک در سرخرود ارزان، خرید ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی تبدیل شده است و می توان گفت از بهترین شهرهایی است که در این مقوله بسیار مناسب و سودمند می باشد.

خرید خانه روستایی در سرخرود |زمین سرخرود

هدف از خرید ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی در شمال

هدف هر شخص برای خرید زمین در سرخرود یا ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی در شمال با یکدیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به اهداف خود در این زمینه اقدام می کند. به طور کلی هدف از خرید ویلای جنگلی یا ساحلی را می توان به دو حالت تقسیم بندی کرد:

حالت اول، مربوط به کسانی است که هدفشان از خرید ویلای جنگلی یا ساحلی فقط به منظور تفریح و گذراندن تعطیلات می باشد.

حالت دوم، مربوط به کسانی می شود که به این مقوله با دید دیگری نگاه می کنند و نیت و هدفشان با حالت اول متفاوت بوده و بیشتر با دید سرمایه گذاری در این زمینه فعالیت می کنند. قصد این دسته از افراد این است، که با خرید ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی علاوه بر داشتن اقامت عالی در منطقه خوش آب و هوای شمال، بتوانند از خرید یا فروش ویلای خود به سود خوبی برسند و به اصطلاح کسب و کار خود را نیز داشته باشند. بنابراین، قبل از اینکه اقدامی به منظور خرید ویلای جنگلی یا ساحلی در شمال، صورت گیرد می بایست ابتدا هدف خود را از این خرید، مشخص نموده و سپس نسبت به خرید ویلای موردنظر خود اقدام نمایید.

ویلاهای جنگلی

ویلاهای جنگلی، در محدوده خارج از شهر ساخته می شوند و به علت دور بودن این نوع ویلاها از مرکز شهر، افراد برای اینکه به امکانات شهری دسترسی داشته باشند باید مسافت زیادی را طی کنند. در فصل زمستان و پاییز، که میزان بارندگی افزایش پیدا می کند به علت دور بودن ویلاهای جنگلی به جاده اصلی عبور و مرور در جاده ها سخت تر شده و امکان دسترسی به ویلای جنگلی در این شرایط بسیار مشکل می باشد.

با وجود تمام عیب های ذکر شده لازم است بگوییم با خرید ویلای جنگلی در شمال می توانید به آرامش خاطری که همه انسان ها آرزوی داشتن آن را دارند دست یابید. به علت تنوع زیادی که در ویلاهای جنگلی شمال، وجود دارد می توانید گزینه های زیادی برای انتخاب ویلای جنگلی دلخواه خود بنابر ویژگی هایی که مد نظرتان است داشته باشید. با اینکه دور بودن از مرکز شهز، برای ویلاهای جنگلی یک عیب به حساب می آید اما اگر با دید بهتری به این مقوله نگاه کنیم متوجه می شویم، که ویلاهای جنگلی دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به ویلاهای ساحلی می باشند پس می تواند برای کسانی که می خواهند با هزینه اندک صاحب ویلا شوند گزینه بسیار مناسبی باشد.

ویلاهای ساحلی

ویلاهای ساحلی، در محدوده داخل شهر و اطراف ساحل ساخته می شوند و نسبت به ویلاهای جنگلی از محبوبیت بیشتری برخوردارند. به دلیل نزدیک بودن ویلاهای ساحلی به مرکز شهر، دسترسی افراد به امکانات شهری آسان تر می باشد. به علت نزدیک بودن ویلاهای ساحلی به جاده اصلی، افراد می توانند در تمام فصول سال به راحتی در جاده ها تردد داشته باشند و طبیعتا در این شرایط دسترسی به ویلای ساحلی نیز به آسانی و بدون مشکل امکان پذیر می باشد.

 مهم ترین عیب ویلاهای ساحلی این است، که در ماه های گرم سال، آب و هوای اطراف ساحل شرجی می باشد و سبب رطوبت بسیار زیاد در ویلاهای ساحلی می شود. از آن جایی که ویلاهای ساحلی دارای قیمت بسیار بالایی می باشند بنابراین، برای کسانی که قصد خرید ویلای ساحلی ارزان قیمت در شمال را دارند نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

خرید ویلا به صورت پیش فرض

در کشور ما به دلیل افزایش قیمت های سرسام آور یک شبه و تورم بسیار بالای ماهیانه و سالیانه قدرت خرید نقدی مردم دچار کاهش شده است. یکی از روش های جالبی که می توان به واسطه آن صاحب ویلا در شمال شد، خرید به صورت پیش فرض می باشد. کسانی که قصد خرید ویلا در شمال، دارند می توانند ویلایی را که به صورت نیمه ساخت می باشد را به صورت پیش فرض از سازنده آن ویلا خریداری کنند، ویلای مدنظر ممکن است واقع در منطقه ساحلی یا در منطقه جنگلی باشد. سازندگان ویلاها به دلیل کمبود سرمایه لازم جهت تکمیل ساخت ویلا، ویلای خود را به صورت پیش فروش، به خریداران می فروشند و با عقد قراردادی قانونی، ویلا را تکمیل کرده و در تاریخ مشخص شده ای ویلا را تحویل خریداران می دهند.

در هنگام عقد قرارداد پیش فروش باید نکات مهمی همچون تاریخ اتمام پروژه، تاریخ تحویل ویلا، تعداد طبقات و امکانات رفاهی آن در برگه قراداد قید شود. نکته مهمی که حتما باید به آن توجه شود بحث سند ویلا می باشد، که استعلام های لازمه باید از ارگان مربوطه انجام شود که احتمال کلاهبرداری یک سری از سازندگان سواستفاده گر صفر شود.

بهترین شهرهای شمال برای خرید ویلای جنگلی و ساحلی

در نگاه کلی شمال ایران یکی از مناطق محبوب، جهت خرید ویلای جنگلی یا ساحلی می باشد اما برخی از شهرهای شمالی از محبوبیت بالاتری جهت خرید ویلای جنگلی یا ویلای ساحلی برخوردارند. شهرهایی مانند نوشهر، نمک آبرود و متل قو از بهترین مناطق شمالی جهت خرید ویلای ساحلی می باشند. ویلاهای جنگلی موجود در رامسر و گیلان نیز بین خریداران ویلاهای جنگلی، خواهان بیشتری دارد.

چرا در شمال ویلا بخریم؟

مسافرت ایده آل و رویایی برای اکثریت چگونه تعریف میشود؟ هدف اکثر افراد از یک مسافرت تفریحی ، استراحت و دور شدن از مشغله های روزانه است. حال یک نفر با تماشای مناظر زیبا ، کوه ، دریا و جنگل حال و هوایش تغییر میکند ؛ یک نفر هم با تماشای مکان های تاریخی و تامل درمورد آن ها! اما اگر شما از آن دسته افراد هستید که به مناظر و طبیعت علاقه مندید ، قطعا بهترین گزینه پیش رویتان سفر به شمال است.شما باید با انتخاب یک اقامتگاه خوب در شمال تجربه یک سفر رویایی را به خودتان هدیه کنید. گزینه های زیادی برای محل اقامت در شمال وجود دارد، می توانید این چند روز را در یکی از هتل های شمال اقامت کنید.

اما اگر کیفیت و راحتی در طول سفر برایتان حائز اهمیت است، احتمالا مجبور به پرداخت هزینه های سنگین خواهید شد چرا که مبلغ اجاره ی هر شب اقامت در یک هتل با کیفیت در شمال سر به فلک میکشد! اگر به فکر اجاره یک ویلای مستقل هستید هم با گرفتاری هایی مواجه خواهید شد! همانطور که میدانید شمال برای مسافران یکی از پرطرفدارترین نقاط کشور است و همیشه در روزهای تعطیلات تعداد کثیری از مسافرین ، میهمان شهرهای شمالی میشوند. همین افزایش تقاضا برای اجاره ویلا منجر به افزایش اجاره ها میشود و حتی اگر دیر بجنبید ، ممکن است همان ویلاهای با اجاره بالا هم از دست بروند!

پس یک انتخاب هوشمندانه کنید که در بلند مدت هم از آن لذت ببرید. با خرید یک ویلا در شمال خودتان را از اجاره های سنگین و هتل ها راحت کرده ، و یک سرمایه پرسود داشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم ویلاهای ساحلی و جنگلی را مقایسه کنیم ، تا با مزایا و معایب هر کدام آشنا شوید و با چشم باز انتخاب کنید!

دکمه بازگشت به بالا