خبرهای کلیکسب و کار برتر

آموزش کار با دستگاه حضور و غیاب تایگر

  1. تخلیه اطلاعات دستگاه با استفاده از فلش مموری( پورت USB دستگاه)

پس از مراحل فوق، در منوی دستگاه –>بخش مدیریت USB –> گزینه فراخوانی –> گزینه داده های تردد –> انتخاب گزینه همه –> انتخاب گزینه OK روی دستگاه.  به این ترتیب اطلاعات بر روی فلش منتقل می شود. ( در برخی از مدل های نانو تایم برای انتقال اطلاعات باید به بخش اطلاعات رفته و گزینه فرخوانی رکورد را زده و در نهایت کلید OK را بزنید)

همچنین امکان استفاده از کابل USB برای اتصال مستقیم دستگاه به سیستم کامپیوتری برای انتقال اطلاعات وجود دارد. در این روش علاوه بر نیاز به جابجایی دستگاه( به دلیل عدم ساپورت بیش از سه متر کابل USB) نیاز به نصب DLL و DRiver دستگاه ساعت زنی بر روی سیستم کامپیوتری است. برای انتقال اطلاعات بعد از نصب درایور دستگاه، یک سر کابل usb به دستگاه و سر دیگر به کامپیوتر متصل می‌شود و انتقال اطلاعات انجام می‌شود.

آموزش اختصاصی تخلیه اطلاعات چند مدل دستگاه ساعت زنی نانوتایم

بعد از اتصال کابلی باید از ایجاد اتصال بین دستگاه و سیستم مطمئن شوید که به این منظور شما باید از دستور Ping استفاده کنید. در صورت عدم آشنایی با این دستور به مطلب چگونه از دستور Ping استفاده کنیم؟ مراجعه نمائید. توجه نمائید کلیه دستگاه های حضور و غیاب دارای رنج آی پی 192.168.2.201 می باشند. در صورتی که دستگاه شما Ping نمی دهید می توانید به مطلب آموزش تنظیم ارتباط با دستگاه را مطالعه نمائید. در صورت برقراری ارتباط دستگاه و رایانه می توانید به کار خود ادامه دهید.

چند اصطلاحی که برای استفاده از روش خروجی با کابل شبکه به آن نیاز دارید:

  • IP آدرس: این عبارت به مجموعه قوانین حاکم بر قالب داده‌های ارسال‌شده ازطریق اینترنت یا شبکه محلی گفته شده که به منظور شناسایی دستگاه‌ها در شبکه کاربرد دارد و اجازه ارسال اطلاعات بین دستگاه‌های موجود در شبکه را می دهند.آی‌پی یک آدرس دارای چهار بخش عددی است که با یک نقطه از هم جدا می‌شود.
  • Subnet Mask : یک عبارت عددی چهار بخشی که هر بخش با نقطه جدا شده و به منظور  نمایش تعداد بیت‌های آدرس شبکه و میزبان است.
  • Gateway  : آدرس سرور (کامپیوتر میزبان، مودم، روتر) شبکه است.
  • شماره پورت: منظور پورت نرم افزاری که برای برقراری ارتباط شبکه بین دو سیستم استفاه می‌شود.

برای ادامه کار باید وارد نرم افزار حضور و غیاب شده و از منوی دستگاه، گزینه فراخوانی تردد ها از دستگاه را انتخاب کرده در پنجره باز شده شما بر روی آیکن کلیک کرده و به این ترتیب با برقراری ارتباط بین دستگاه و نرم افزار اطلاعات منتقل می شود و در نهایت شما می توانید با مراجعه به منوی گزارشات و گزینه گزارش کارکرد پرسنل براحتی به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. ( توجه داشته باشید که کلیه مراحل ذکر شده برای، اثر انگشتی و کارتی یکسان می باشدیک‌شنبه 01/6/20، : در این مقاله قصد داریم تا با قابلیت‌ها و ویژگی‌های نرم افزار حضور و غیاب تایگر بیش‌تر آشنا شویم. اگر تا به حال سابقه کار در واحد منابع انسانی یک شرکت را داشته باشید، بدون شک بارها با ردیابی حضور و غیاب کارمندان خود به مشکلات متعددی برخورده‌اید. در این مقاله قصد داریم …

 

قابلیت‌های نرم افزار حضور و غیاب تایگر

در این مقاله قصد داریم تا با قابلیت‌ها و ویژگی‌های تایگر بیش‌تر آشنا شویم. اگر تا به حال سابقه کار در واحد منابع انسانی یک شرکت را داشته باشید، بدون شک بارها با ردیابی حضور و غیاب کارمندان خود به مشکلات متعددی برخورده‌اید. همانطور که می‌دانید ردیابی زمان حضور و غیاب پرسنل کاری پیچیده و زمان‌بری است و وقت و هزینه زیادی را از ما می‌گیرد.

شاید مدیریت زمان ورود و خروج پرسنل و محاسبه مانده مرخصی و … هر یک از کارکنان در یک کسب و کار کوچک، کار پیچیده‌ای نباشد و بتوان با سیستم‌های دستی و قدیمی آن را مدیریت کرد، اما مشکل اصلی زمانی شروع می‌شود، که بخواهید این امور را در کسب و کارهای متوسط و بزرگ مدیریت و محاسبه نمایید.

در این مقاله قصد داریم تا به قابلیت‌های یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای حضور و غیاب بپردازیم تا علاوه بر معرفی، با قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها به خوبی آشنا شوید.

ویژگی‌های نرم افزار حضور غیاب تایگر

به طوری کلی این سیستم‌ها می‌توانند یک رابطه مستقیم بین واحدهای منابع انسانی، مالی و مدیریت ایجاد کنند تا از طریق یک پنل و بدون نیاز به مکاتبات کاغذی بر تمام امور نظارت و مدیریت داشته باشند. شرکت‌ها و سازمان‌هایی که هنوز در خرید و استفاده از این سیستم‌ها مقاومت می‌کنند با مسائلی مانند سرقت زمان، عدم دقت در محاسبات ناشی از خطاهای انسانی، نیاز بیشتر به منابع انسانی، عدم رعایت قوانین کار و … مواجه هستند.

اما بیایید بررسی کنیم تا این نرم‌افزار چه قابلیت‌هایی دارد و آیا به اندازه کافی می‌تواند برای کسب و کار شما مفید باشد یا خیر؟ پس در ادامه این مقاله با من همراه باشید تا مهم‌ترین قابلیت‌های این سیستم‌ها را به شما معرفی کنم.

گزارش مانده مرخصی

هر شرکت یا سازمانی می‌تواند قوانین مختلفی برای مرخصی پرسنل خود در نظر بگیرد و در سیستم پیاده کند. به عنوان مثال اگر هر کارمندان در ماه اجازه ثبت 2 مرخص داشته باشد، سیستم به طور اتوماتیک از ثبت بیش‌تر از دو روز مرخص در ماه جلوگیری می‌کند. هم‌چنین هر یک از پرسنل می‌توانند در هر لحظه گزارشات مربوط به مانده مرخصی خود را چک کنند.

آموزش کار |حضور و غیاب

ثبت دقیق ترددها در پایگاه داده سیستم نرم افزار حضور و غیاب

این نرم افزارها با دقت بسیار بالایی ورود و خروج هر یک از پرسنل را ردیابی و ثبت می‌کنند و اطلاعات مربوط به تردد آن‌ها در یک پایگاه داده ذخیره، و با امنیت بسیار بالایی نگهداری می‌شوند.

تعریف شیفت‌های کاری مختلف با ساعت‌های گوناگون

با استفاده از این سیستم می‌توانید علاوه بر ثبت مشخصات هر یک از پرسنل، شیفت‌های کاری مختلفی برای هر یک از کارکنان خود تعریف کنید تا پرسنل به موقع در شیفت‌های خود حاضر شوند.

تعریف قوانین محاسباتی مختلف

ممکن است در شرکت یا سازمان شما قوانین مختلفی برای محاسبه مرخصی، ماموریت، غیبت و … وجود داشته باشد. شما می‌توانید قوانین و مقررات مربوط به سازمان خود را به راحتی در این سیسم‌ها تعریف و پیاده سازی نمایید.

تعریف چارت سازمانی

شما می‌توانید با تعریف چارت سازمانی خود، ساختار داخلی سازمان یا شرکت خود را به طور کامل مشخص کنید و گروهای کاری متنوعی تعریف کنید تا هر یک از کارکنان درک واضح‌تری از نقش‌ها و مسئولیت‌های یکدیگر داشته باشند.

ماژول وب و اپلیکیشن موبایل

با استفاده از ماژول وب یا اپلیکشن موبایل می‌توانید در هر زمان و هر مکان به محیط نرم‌افزار دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال کارفرمایان می‌توانند در خارج از شرکت به تمامی امور مربوط به پرسنل خود مانند گزارشات کارکرد، غیبت، مرخصی و … نظارت داشته باشند و آن را مدیریت کنند.

تعریف سطح دسترسی کاربران در نرم افزار

شما می‌توانید سطح دسترسی افراد را با توجه به جایگاه شغلی هر یک از کارمندان خود مشخص کنید. به عنوان مثال سطح دسترسی را طوری تنظیم کنید تا کارمندان تنها اجازه مشاهده اطلاعات مربوط به خود را داشته باشند و سایر اطلاعات را از دید آن‌ها پنهان بماند.

دریافت گزارشات کامل و دقیق

مشاهده گزارشات روزانه، ماهانه و دوره‌ای این امکان را به شما می‌دهد تا نظارت دقیق‌تری بر پرسنل خود داشته باشید. هم‌چنین این گزارشات موجب افزایش بهره‌وری و توسعه سازمان شما می‌شود و باعث می‌شود تا خلاهای کسب و کار خود را شناسایی کنید و آن‌ها را بر طرف نمایید.

ماژول حقوق و دستمزد

قابلیت‌های این سیستم‌ها به همین جا ختم نمی‌شود، چرا که حتی می‌توان محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل را نیز به این سیستم‌ها سپرد. شما می‌توانید تمامی اطلاعات مرتبط به پرسنل خود را اعم از نوع قرارداد، نحوه پرداخت حقوق، جداول مالیاتی، فرمول‌های محاسباتی و … را تعریف کنید تا در انتهای هر ماه براساس کارکرد پرسنل حقوق و دستمزد آن‌ها محاسبه شود.

دستگاه‌ حضور و غیاب جهان‌گستر پارس با استفاده از فناوری بیومتریک اثر انگشت و تشخیص چهره می‌توانند حضور کارکنان را به‌صورت کاملا دقیق و بدون خطا ثبت کنند. همچنین نرم‌افزار حضور و غیاب تحت وب این شرکت، به‌راحتی با دیگر پلتفرم‌های کسب‌وکار ادغام می‌شود و بسیاری از فرآیندهای دستی را خودکار و تسهیل کند.

 

دستگاه که با نام دستگاه تشخیص چهره سوپریما FaceStation F2 نیز شناخته می شود یکی از بهترین دستگاه حضور و غیاب هوشمند  ثبت تردد است که توسط شرکت به سازمان ها پیشنهاد می شود. این دستگاه با برخورداری از فناوری بیومتریک، دقتی بی نظیر در تشخیص چهره و عنبیه چشم دارد.  مکسا BioFace S670 با اسکن مادون قرمز و نورپردازی IR قابلیت تشخیص چهره در محیط با شدت نورهای مختلف را دارد. علاوه بر تشخیص چهره، امکان احراز هویت با اثر انگشت، کارت و اپلیکیشن موبایل نیز در این مدل وجود دارد.

یکی از بهترین دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ایرانی دستگاه حضور و غیاب فراتکنو مدل UFace302 می باشد. در این دستگاه شما توانایی تعریف 3,000 ظرفیت چهره، 4,000 اثر انگشت و 10,000 کارت را دارید. این دستگاه حضور و غیاب دارای یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا