جامعه

پرداخت ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی طرف‌قرارداد با تأمین‌اجتماعی

اردیبهشت |دانشگاه

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت و به‌روزرسانی مطالبات مراکز درمانی دانشگاهی طرف قرارداد این سازمان خبر داد و گفت: در هفته جاری با پرداخت حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی، عمده بدهی‌های مراکز طرف قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی را تا اواخر اردیبهشت تسویه کرده‌ایم.

به گزارش رویداد برتر، سید مرتضی حسینی در این زمینه افزود: مطابق قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی با مراکز طرف‌قرارداد، برنامه‌ریزی لازم برای نظم‌دهی به پرداخت مطالبات مراکز درمانی انجام شده است. در سال گذشته بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان هزینه اسنادی بوده است که دانشگاه‌ها به سازمان تأمین‌اجتماعی ارسال کرده‌اند که تاکنون بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان از این مطالبات پرداخت شده است. تنها در هفته جاری با پرداخت حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی، به‌طور تقریبی تمامی مطالبات مراکز طرف‌قرارداد دولتی  را تا اواخر اردیبهشت تسویه کردیم و مطالبات طرح دارویار مراکز غیردانشگاهی نیز تا پایان اردیبهشت ماه امسال تسویه شد.

وی افزود: حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت نقدی به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی داشته‌ایم و ۴۶۰۰ میلیارد تومان نیز به‌صورت تهاتر دارویی بین تأمین‌اجتماعی و وزارت بهداشت اتفاق افتاده است و مطالباتی که شرکت‌های دارویی تأمین‌اجتماعی از بیمارستان‌های دانشگاهی داشته‌اند، با مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان تأمین‌اجتماعی پیرو تفاهم وزرای کار و بهداشت در حال تهاتر است.

حسینی ادامه داد: در هفته جاری حدود سه هزار میلیارد تومان به‌صورت نقدی بابت مطالبات بستری به دانشگاه‌ها پرداخت کردیم و ۲۳۰۰ میلیارد تومان نیز بابت مطالبات طرح دارویار به دانشگاه‌ها پرداخت شد و ۴۶۰۰ میلیارد تومان نیز تهاتر دارویی داریم و با تبادل اسناد صورت‌گرفته، تا اواخر اردیبهشت امسال مطالبات دارویار و مطالبات مراکز دانشگاهی عملاً تسویه شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در مورد مطالبات پزشکان نیز طی روزهای اخیر مطالبات مربوط به سال گذشته را تسویه کردیم و باقی‌مانده مطالبات پزشکان مربوط به سه ماهه اول سال جاری است. تلاش ما در سازمان تأمین‌اجتماعی این است که بدهی معوق به مراکز طرف‌قرارداد نداشته باشیم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اسناد بررسی و پرداخت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا