اقتصادیکسب و کار برتر

گیاه معجزه دیابت

سیناپرس : ادویه زنجبیل عصاره حاصل از ریشه گیاهی بومی آسیاست که در قالب شربت، کپسول و عصاره‌های مایع قابل استفاده است. محققان در آزمایش‌های بالینی مختلفی اثرات ضد دیابتیک زنجبیل را مورد بررسی قرار داده‌اند.

کنترل قند خون از مهم‌ترین راهکارها برای کنترل عوارض ناشی از این بیماری است و محققان بر این باورند که با مصرف برخی نوشیدنی‌ها و گیاهان دارویی می‌توان میزان قند خون را کاهش داد.

هورمون انسولین مسئولیت تنظیم قند خون را بر عهده دارد اما در مبتلایان به دیابت این مکانیسم مختل می‌شود. اما با بهبود سبک تغذیه و رعایت رژیم غذایی تا حد زیادی می‌توانید قند خونتان را کنترل کنید. از این رو، پژوهشگران عنوان کرده‌اند که نوشیدن چای زنجبیل می‌تواند این مکانیسم معیوب را بهبود بخشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که مکمل‌های زنجبیلی به طور قابل توجهی میزان قند خون ناشتا را پایین می‌آورد. میزان قند خونناشتا، قند خون را به مدت حداقل دو تا سه ماه نشان می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که زنجبیل کنترل طولانی مدت قند خون را برای مبتلایان به دیابت نوع ۲ بهبود می‌بخشد. محققان دانشگاه سیدنی استرالیا دریافتند که عصاره گرفته شده از زنجبیل غنی از نوعی ماده فعال است که بدون وجود انسولین، میزان دریافت گلوکز را به داخل سلول‌های ماهیچه‌ای افزایش داده و به مدیریت سطح قند خون کمک می‌کند.

زنجبیل شاخص گلیسمیک بسیار پایینی دارد که برای مدیریت میزان قند خون بسیار مفید است. آن گروه از مواد غذایی که شاخص گلیسمیک پایینی دارند، به آهستگی تجزیه شده و گلوکز را تشکیل می‌دهند و در نتیجه، میزان قند خون را ناگهانی افزایش نمی‌دهند.

شاخص گلیسمیک نوعی سیستم درجه‌بندی برای غذاهای حاوی کربوهیدرات‌هاست. این شاخص نشان می‌دهد که هر ماده غذایی چگونه روی میزان قنچند گیاه مشخص می‌توانند با کنترل سطح قند خون، برای درمان دیابت بسیار موثر باشند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هلث سایت، تهدیدی برای سلامت عمومی در سراسر جهان است و بر توانایی بدن برای تبدیل غذا به انرژی تأثیر می‌گذارد. بدن فرد دیابتی کافی تولید نمی‌کند و قادر به استفاده موثر از انسولین بدن به اندازه یک فرد غیر دیابتی نیست.

سطح قند خون افراد دیابتی نوسانات زیادی دارد و همین امر منجر به انبوهی از مشکلات می‌شود. کارهای مختلفی وجود دارد که می توان برای کاهش سطح قند خون انجام داد. گیاهان دارویی در این امر نقش اساسی دارند. در ادامه این خبر چند گیاهی که می‌تواند سطح قند خون را کاهش دهد، گفته شده:

خلاصی از دیابت |درمان دیابت در 30 روز

جینسینگ

عصاره جینسینگ یک مکمل گیاهی است که می تواند حساسیت به انسولین را افزایش داده و سطح قند خون را به حالت عادی بازگرداند. این گیاه در آسیا و آمریکا یافت می شود و برای کاهش سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت موثر است. استفاده از این گیاه به عنوان یک شکل از طب سنتی برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

خار مریم

مطالعات نشان می دهد که مقدار معقول خار مریم منجر به کاهش سطح گلوکز در افراد مبتلا به دیابت می‌شود. اما باید در مصرف آن احتیاط کرد زیرا می‌تواند منجر به حالت تهوع، اسهال و همچنین نفخ شود. افرادی که می‌خواهند از این گیاه استفاده کنند، باید قبل از امتحان با پزشک خود مشورت کنند.

پسیلیوم

این گیاه ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد، اما دارای خواص شگفت انگیزی است که می‌تواند به بیماران دیابتی کمک کند. این گیاه در مکمل های فیبر و ملین یافت می‌شود. در گذشته برای درمان کلسترول نیز از این گیاه استفاده می‌شد. افراد مبتلا به دیابت نوع دو باید روزانه ۱۰ گرم پسیلیوم مصرف کنند تا سطح قند خون و کلسترول خون خود را بهبود بخشند.

خربزه تلخ

این یک عنصر محبوب در آشپزی آسیایی و طب سنتی چینی است. اعتقاد بر این است که این گیاه تشنگی و خستگی را که از علائم احتمالی دیابت نوع ۲ هستند، تسکین می‌دهد. تحقیقات نشان داده که عصاره خربزه تلخ می‌تواند قند خون را کاهش دهد.

ژیمنا

خاستگاه این گیاه هند و معنای آن نابودکننده قند است. مطالعات نشان داده که در برابر دیابت نوع ۱ و نوع ۲ بسیار موثر است. در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، افرادی که عصاره برگ را به مدت ۱۸ ماه مصرف کردند، در مقایسه با گروهی که فقط انسولین دریافت کردند، سطح قند خونشان به طور قابل توجهی کاهش یافت. آزمایشات دیگر نشان داد برگ و عصاره آن در دوره‌های مختلف برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز مناسب است. این گیاه را می‌توان هم به صورت زمینی و هم به شکل عصاره استفاده کرد.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

د خون تأثیر می‌گذارد.

بخش صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

منبع: سایت حاشیه نیوز

دکمه بازگشت به بالا