ورزش

غیبت سه بازیکن به تیم ملی هندبال شوک وارد کرد/ قول مدال نداده‌ام – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علیرضا پاکدل در نشست خبری که امروز یکشنبه و قبل از اعزام تیم ملی هندبال به بازیهای آسیایی برگزار شد، گفت: آینده هندبال هم در بخش زنان و هم مردان روشن است‌. در بخش مردان بازیکنان خوبی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر فنی داریم‌. در بخش نوجوانان دختر و پسر سه رده دیگر هم داریم‌ و می‌خواهیم آنها را به رده‌های بالا برسانیم. تلاش می‌کنیم پشتوانه‌ها را کم کم به بزرگسالان برسانیم.

وی درپاسخ به این پرسش که شما چه قولی برای کسب نتیجه در بازیهای آسیایی داده اید هم گفت: ۵ سال قبل کویت تعلیق بود اما اکنون برگشته و در همین رقابت های اخیر بحرین را با ۴ گل شکست داده است.

وی تاکید کرد: من حتی ننوشته ام که در بازیها مدال می‌گیریم. انتخاب بین زنان و مردان را به من سپردند ولی به آقای خسروی وفا گفتم اگر در مراسم عروسی به شما بگویند یا دختر یا پسرت را دعوت کنند چه می‌کنید گفت نمی‌روم. به من گفتند هر تصمیمی بگیرند انجام می‌دهم گفتم بله. در کنار آن برای بازیهای آسیایی ما قول نتیجه نداده ایم اما مرکز نظارت عنوان چهارم تا ششم را برای ما متصور شده است.

رییس فدراسیون هندبال خاطرنشان کرد: کار ما در این رقابت ها خیلی سخت است اما باید با همه وجود و انرژی برای مدال وقت بگذاریم. دلخواه من کسب مدال است. در رشته های گروهی و آن هم در بخش مردان در آسیا کار تیم ملی خیلی سخت است شاید اگر زنان می‌رفتند با توجه به تیم هایی که می بینیم کار راحت تر بود.

وی ادامه داد: ما با همه توان به هانگژو می‌رویم تا ببینیم خدا چه می‌خواهد و چه نتیجه ای کسب خواهیم کرد. برای مدال هیچ قولی نداده‌ام.

رئیس فدراسیون هندبال بیان کرد: کار ما خیلی سخت است. ما با کویت و عربستان از نظر توان به هم نزدیک هستیم. مشکلی که هست کشورهای عربی هیچ کدام لژیونر خارج از کشور ندارند و عملا مشکل غیبت لژیونرها را ندارند. در بسکتبال و والیبال هم این مشکل در همه کشورها مشترک است اما ما برای این بازیها به مشکل بزرگی برخوردیم.

وی خاطرنشان کرد: ما برای این رقابتها سه بازیکن کلیدی را نداریم. اورعی، نوروزی‌نژاد که آچار فرانسه تیم ما هستند و موسوی را هم در هانگژو نداریم. اینها سه مهره کلیدی ما هستند که آنها را در اختیار نداریم. ما در هانگژو همان حالت یکسان با دیگر کشورها را نداریم. موسوی که مصدوم است. اورعی هم با وجود اینکه قول داده بود هم خودش و هم باشگاهش حالا نمی‌تواند تیم را همراهی کند.

پاکدل در ادامه پیرامون وضعیت ملی پوشان در لیگ برتر هم گفت: ملی‌پوشان همه صاحب تیم شده اند. ما خودمان به این مسئله ورود کردیم و همه ملی‌پوشان الان در تیم ملی هستند. اگر می خواستیم لیگ را بعد از بازیهای آسیایی برگزار کنیم الان هیچ کدام از بازیکنان ملی پوش تیم نداشتند.

وی در خصوص قرارداد وسلین ویوویچ هم گفت: ما دو قرارداد مجزا برای این مربی داشتیم. یک قرارداد مجزا با باشگاه و یک قرارداد با فدراسیون داشت. زمانی که تمام وقت در اختیار تیم ملی بود پول بیشتری می‌گیرد اما زمانی که باشگاه برود و تمام وقت برای تیم ملی نباشد قطعا اندازه سال قبل نمی‌گیرد. اکنون باشگاه از این مربی غرامت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: وی با انتخاب خودش با باشگاه قرارداد بست. حالا باشگاه سپاهان به دلیل بومی‌گرایی با مربی صحبت کرده و عددی هم برای او به عنوان پایان قراداد در نظر گرفت.

رئیس فدراسیون هندبال در ادامه گفت: تیم ملی بزرگسالان ما مثل سال‌های قبل نیست. امروز هندبال در نقطه‌ای قرار گرفته که همه به آن احترام می‌گذارند. همین اواخر برخی کشورها از ما دعوت کردند تا با آنها دیدار دوستانه داشته باشیم. بازی‌های آسیایی از یک طرف برای سایر کشورها اهمیت ندارد ولی برای کشور ما خیلی مهم است. یا باید لژیونر نداشته باشیم یا باید سختی‌ها را به جان بخریم.

پاکدل در مورد تمدید قرارداد ویووویچ هم خاطرنشان کرد: وویوویچ مربی بزرگی است و خیلی به ما کمک کرده است. ما تا پایان بهمن ماه یعنی بعد از مسابقات قهرمانی آسیا با وی قرارداد داریم. بعد از آن هم قرارداد دو طرفه است و باید صحبت کنیم ببینیم چه می‌شود. هندبال بعد ازقهرمانی آسیا تا دو سال رویدادی ندارد.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا