جامعهکسب و کار برتر

راهنمای انتخاب تاج گل لوکس مراسم تسلیت

10 نکته برای سفارش تاج گل ترحیم و خرید تاج گل ترحیم اصفهان

سفارش تاج گل ترحیم با توجه به گسترش استفاده از اینترنت و وجود سایت های گل فروشی اینترنتی و گل لاکچری اصفهان متعدد باعث شده تا فرآیند خرید تاج گل نسبت به گذشته بسیار ساده تر انجام می شود. تاج گل های موجود در گل فروشی ها عموما برای مراسم سوگواری و یا مراسم عروسی و جشن های شما طراحی شده است که نسبت به سلیقه و بودجه مشتری گل آرایی و برگ آرایی می شود.

فرستادن تاج گل ترحیم از گل فروشی آنلاین اصفهان برای مراسم سوگواری یک روش دیرینه و قدیمی و همچنین جهانی است. شاید در فرهنگ ها و مذهب های گوناگون روش های متفاوتی برای ارسال گل وجود داشته باشد اما معمولا در همه جا برای ابراز همدردی با خانواده فرد متوفی این رسم زیبا صورت می گیرد.

تاریخچه استفاده از گل ها در مراسم تدفین به دوران باستان بر می گردد که جنازه با گل شستشو داده می شد و امروزه از گل ها برای گل آرایی مزار و محل تدفین استفاده می شود. فرستادن گل علاوه بر ادای احترام به بازماندگان و خانواده شخص مرحوم یک راه فوق العاده برای ابراز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شخص از دست رفته در ذهن و قلب شماست به این معنی که آن شخص همیشه در ذهن شما جاودان خواهد ماند. پس پیشنهاد ما این است که قبل از خرید گل باید به یکسری از نکات توجه کنید تا بتوانید نسبت به بودجه وسلیقه خود خرید و سفارش تاج گل ترحیم متفاوت و خوبی را داشته باشید.

اصفهان

راهنمای انتخاب، خرید و سفارش تاج گل ترحیم برای ارسال

1 – به خواسته های خانواده شخص مرحوم توجه کنید و به عقایدشان احترام بگذارید

برخی از خانواده ها در خواست دارند تا به جای ارسال تاج گل و برگزاری مراسم و … تمام هزینه صرف امور خیر شده و یا به یک موسسه خیریه کمک مالی شود. البته بعضی از افراد تصمیم می گیرند که علاوه بر کمک مالی یک تاج گل نیز برای احترام ارسال کنند، تصمیم با خود شماست.

2 – دین و مذهب شخص مرحوم

درست است که ارسال در تمام سنت ها و فرهنگ ها امری زیبا و پسندیده بوده اما شاید رنگ یا نوع گل در هر کشور بنا بر اعتقادات متفاوت باشد. بنابراین مهم است قبل از خرید و سفارش تاج گل برای مراسم تشییع جنازه به این موضوع توجه کنید.

در ادامه بد نیست برای راهنمایی بیشتر با چند نکته در مذاهب مختلف آشنا شوید :

    کاتولیک و پروتستان مسیحی : هیچ رسم خاصی برای انتخاب گل وجود ندارد، تقریبا تمام رنگ ها و انواع گل و چیدمان گل ها قابل قبول هستند.

    اورتودوکس : در حالی که اکثر گل ها را دوست دارند، گل های سفید اغلب به عنوان گزینه بهتر به عنوان گل ترحیم ترجیح داده می شوند.

    یهودی : گل ها به طور معمول در مراسم تشییع جنازه قرار نگرفته و نمایش داده نمی شوند؛ در عوض، رایج است که گل ها را به خانه اعضای خانواده مرحوم و بازماندگان وی ارسال کنید.

    بهائی : برای آن ها هم رسم خاصی برای انتخاب گل وجود ندارد، تقریبا تمام رنگ ها و انواع گل و چیدمان گل ها قابل قبول هستند.

    بودایی : در بین بودایی ها هم رسم خاصی در انتخاب گل ها وجود ندارد، بیشتر رنگ ها و انواع گل و چیدمان گل ها قابل قبول هستند.

    هندو : به جای سبد گل یا تاج گل ، بیشتر گلدان گل در مراسم تشییع جنازه هندو ها دیده می شود.

    مسلمان : پذیرش گل ها در یک مراسم خاکسپاری اسلامی، متفاوت ولی رایج است و  معمولا از گل های سفید رنگ به همراه روبان مشکی استفاده می شود.

3 – ارتباط خود با شخص مرحوم را در نظر بگیرید

چرا؟ این موضوع چندان مهم و در اولویت نیست اما چون انواع مختلف تاج گل ها نسبت به نزدیکی اقوام و خویشاندی مختلف به مراسم فرستاده می شود، در هنگام انتخاب، سفارش و خرید تاج گل ترحیم دیزاین و تزیین گل ها را حتما در نظر داشته باشید.

برای مثال :

  • اگر شما از خانواده درجه یک هستید، یک تاج گل ترحیم پر گل و حجیم را انتخاب کنید.
  • اگر جزوی از خانواده درجه دو و یا سه هستید، یک پایه گل ترحیم یا تاج گل ساده انتخاب کنید.
  • اگر یک دوست نزدیک یا همکار هستید، یک تاج گل ختم یک طبقه و یا حتی سبد گل ترحیم در نظر گرفته و سر مزار یا به منزل شخص ارسال کنید.

 نکته لازم به ذکر:

همه تاج گل ها در انواع مختلف یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه طراحی می شود.

اصفهان

4 – گل‌های استفاده شده در تاج گل ترحیم چه معنا و مفهومی دارند ؟

گل خود را با دقت انتخاب کنید. در حالی که قاعده ای در مورد نوع گل هایی که باید در مراسم تشییع جنازه استفاده یا ارسال شود وجود ندارد، اما نوع گل هایی که انتخاب می شوند، احساسات خاصی را بیان می کنند.

در اینجا چند پیشنهاد از گل با معانی است که ممکن است مناسب برای مراسم ترحیم و تشییع جنازه باشد :

    گل لیلیوم :محبت و بازگشت به شادی

    گل رز ( قرمز ) : عشق / احترام / شجاعت

    گل رز ( صورتی ) : فضل / نجابت

    گل رز ( نور صورتی ) : تحسین / همدردی

علاوه بر این، برخی از گل ها ممکن است در برخی کشورها و مناطق بیشتر استفاده شود. به عنوان مثال، گل داوودی در مناطق آسیایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در ایران برای مراسم ختم معمولا از گل های گلایل ، شب بو ، لیلیوم ، آنتوریم ، ژربرا ، داوودی‌ ، استرزیا و مریم استفاده می شود و معمولا تاج گل هایی که برای عرض تسلیت سفارش داده می شود پس زمینه آن با گل هایی که بلند تر هستند ( مانند گل گلایل و شب بو ) تزیین می شوند و گل های کروی شکل به تعداد کمتری مرکز تاج گل قرار می گیرد.

ساقه این گل ها درون اسفنج مرطوبی که که وسط تاج گل قرار می گیرد فرو می رود و همین رطوبت و خیسی اسفنج باعث آب رسانی به گل و در نهایت طول عمر بیشتر تاج گل می شود.

5 –  رنگ گل مناسب مراسم ترحیم و ختم

قبل از خرید و سفارش تاج گل ترحیم معنای رنگ گل ها را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب گل ها، به ویژه برای یک رویداد عاطفی مانند مراسم تشییع جنازه، توصیه می شود رنگ گل را در نظر بگیرید. در ادامه معنای کلی رنگ گل ها برای استفاده در گل ترحیم را خلاصه وار معرفی کردیم :

  • گل های سفید را برای نشان دادن صلح و احترام انتخاب کنید که به معنای پاکی ، معصومیت، سکوت، فروتنی می باشند.
  • گل های آبی را برای نشان دادن آسایش و آرامش انتخاب کنید.
  • گل های قرمز بهتر است در مراسم تشییع جنازه بعضی از ادیان استفاده نشود؛ مثل بودایی ها ( در عوض، گل های سفید استفاده شوند )
  • گل های زرد شادی بخش و نشانه ای از سلامتی هستند.

6 – خرید تاج گل ترحیم و ارسال آن

اگر برای اولین بار می خواهید سفارش تاج گل ترحیم دهید پس در ادامه همراهمان باشید :

  • تاج گل ها معمولا از پایه های چوبی و یا فلزی ساخته می شود اما به دلیل گل آرایی و برگ آرایی کردن تاج گل پایه ی آن دید چندانی ندارد مگر اینکه از گل آرایی خاصی استفاده شده باشد که در آن صورت از پایه ی چوبی استفاده می شود که دیده شدن چوب پایه ی تاج گل ، بخشی از زیبایی تاج گل محسوب می شود. پس انتخاب پایه گل یا تاج گل به سلیقه شما بستگی دارد.
  • اگر در شهرستان هستید و به گل فروشی آنلاین دسترسی ندارید یا نمی توانید سفارش تاج گل را اینترنتی سفارش دهید، نگران نباشید به سراغ یک گل فروشی در محلتان بروید و راهنمایی های لازم را گرفته و یا به صورت تلفنی تاج گل سفارش دهید. اطلاعاتی مانند روز و ساعت و مکان برگزاری مراسم تشییع جنازه و ختم و یا مسجد را به گل فروشی ارائه کنید و سپس تاج گل مد نظر خود را سفارش دهید.

7 – متن روی تاج گل ترحیم

فراموش نکنید که می توانید پیام و متن خود را روی کارتی که بر تاج گل نصب می شود یادداشت کنید. بهتر است این متن ساده و مختصر و در عین حال بیان کننده احساس شما باشد. نوشته روی تاج گل و متن هایی که رایج تر هستند عبارتند از  :

    تقدیم برای عرض تسلیت

    ما را در غم خود شریک بدانید

البته هیچ قانون و محدودیتی برای نوشتن متن دلخواهتان روی تاج گل وجود ندارد و می توانید متون طولانی هم بنویسید.

8 – خرید و سفارش تاج گل ترحیم اینترنتی

پیشنهاد ما این است که تاج گل را از یک وب سایت اینترنتی و آنلاین ارسال کنید تا در وقت و هزینه تان صرفه جویی شود. خدمات ارسال گل از یک وب سایت آنلاین به طور وسیعی رایج شده است و بسیار راحت و آسان انجام می گیرد. حتی شما می توانید هر گونه سفارش خاص یا تغییری در مدل گل مد نظرتان هست را هماهنگ کرده تا تاج گل ترحیم دلخواهتان آماده و ارسال شود.

 گل فروشی نیک راه

به سایت گل فروشی اینترنتی نیک راه مراجعه کنید و تاج گل سفارش دهید. انواع تاج گل و پایه گل در رنگ ها و چیدمان و تزیینات گوناگون ، تاج گل دو طبقه و سه طبقه و تاج گل لوکس و زینتی و تاج گل ترحیم ساده و یک طبقه برای همه سلیقه ها و بودجه ها برای شما مشتریان عزیز ارائه شده است.

دکمه بازگشت به بالا