خبرهای کلیکسب و کار برتر

از بین بردن لکه خط چشم از روی فرش

آرایش کردن یکی از کارهای روزمره و همیشگی برای خانم هاست و گاهی لکه خط چشم که حاصل آرایش کردن با عجله می باشد و لکه بجا مانده باعث ایجاد یک صحنه ناخوشایند و آزاددهنده می باشد اما پاک کردن آن از روی لباس و سطوح مختلف بسیار ساده است! روش های مختلفی جهت از بین بردن لکه خط چشم بر روی لباس، فرش و موکت وجود دارد که در اینجا به چند دستور العمل ساده اشاره می کنیم.

از بین بردن لکه خط چشم از روی لباس:

آمونیاک می تواند لکه خط چشم را به صورت کامل از بین ببرد به این صورت که ابتدا یک قاشق آمونیاک را در نصف فنجان آب گرم مخلوط کرده و بوسیله یک حوله و یا پارچه سفید به محل بمالید تا لکه از بین برود.
استفاده از مایع لکه بر می تواند کمک شایانی به از بین بردن لکه خط چشم از روی سطوح داشته باشد.
بوسیله پودر ماشین لباسشویی لکه خط چشم را بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.
یک قاشق مایع ظرفشویی را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و به محل لکه خط چشم بزنید و با یک برس محل را تمیز کنید.

از بین بردن لکه خط چشم از روی فرش و موکت

دستور العمل اول

ابتدا مقداری خمیر دندان سفید رنگ و یا خمیر اصلاح صورت را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بروی محل لکه بگذارید و بعد بوسیله یک مسواک یا برس آن را تمیز کنید و بوسیله یک دستمال خشک و سفید محل را پاک کنید.
نکته: اگر یک بار این عمل را انجام دادید و تمیز نشد تا سه بار تکرار کنید تا محل لکه کاملاً تمیز شود.

دستور العمل دوم

در یک ظرف یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و یک حوله یا پارچه سفید رنگ را به محلول آغشته کنید و به روی محل لکه ضربه بزنید (دستمال را به محل نکشید) تا آن منطقه از لکه نمناک شود این عمل را تکرار کنید تا آثار لکه از بین برود.
نکته: حتماً از حوله یا دستمال سفید باید استفاده کنید زیرا دستمال های رنگی به فرش یا موکت شما رنگ می دهد.

چگونه لکه خط چشم را از روی اثاث خانه پاک کنیم؟

دو روش مختلف برای از بین بردن لکه خط چشم از روی اثاث خانه وجود دارد، اما حتما پیش از هر کاری برچسب مراقبت از آن اثاثیه را مطالعه کنید:
۲ فنجان آب را با ۱ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ترکیب کنید. با یک پارچه سفید تمیز محل لکه را توسط محلول شوینده‌تان ضربه بزنید.
با پارچه‌ای خشک لکه را دستمال کنید تا مایع شستشو جذب آن شود. این مراحل را تکرار کنید تا لکه از بین برود.
برای آب کشیدن آن، با یک اسفنج آن را خیس کنید و یک حوله تمیز به آن بزنید تا مواد شوینده از بین برود.دستمال خشک بزنید تا خشک شود.

راه حل دیگر:
با استفاده از یک مداد پاک‌کن سعی کنید لکه خط چشم را به آرامی پاک کنید.
اگر لکه خط چشم پاک نشد، با یک حلال خشک و حوله سفید تمیز لکه را ضربه بزنید.
با یک پارچه نم دار سفید محلول را از روی لکه بردارید و با یک حوله سفید تمیز به آن ضربه بزنید تا خشک شود.

چگونه لکه خط چشم را از روی لباس پاک کنیم؟
دستورالعمل زیر برای لباس‌های ابریشمی یا پشمی توصیه نمی‌شود:
به محل لکه با دستمال، لکه‌ بر بزنید.
بگذارید حداقل یک دقیقه در لکه‌بر بماند.
به وسیله یک پارچه تمیز و کمی مایع شوینده محل لکه را ضربهدر این مقاله به – از بین بردن خط چشم می پردازیم.

معمولا هنگامی که شما سریع آرایش می کنید و تعداد زیادی از ابزار آرایش در دست شماست, امکان اینکه این لوازم در دست شما بلغزد, زیاد می باشد. هنگامی که خط چشم شما بر روی فرش می ریزد حال از نوع مدادی, ژل, پودر و یا هر آنچه که باعث ایجاد لکه تیره شود, جلوه ی زشتی به فرش شما می بخشد. آرامش خود را حفظ نمایید. درست مانند اینکه هر روز صورت خود را می شویید, می توانید این کار را انجام دهید.

استفاده از مایع ظرفشویی:

مایع ظرفشویی و آب گرم را با هم مخلوط نمایید. این ساده ترین راه برای ازبین بردن لکه های خط چشم می باشد, چرا که مطمئنا  همه شما مایع ظرفشویی در منزل خود دارید. ۱/۴ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب گرم مخلوط نمایید. ظرف را مهر و موم نمایید و تکان دهید تا ترکیب شود و یا هم بزنید.

شما می توانید هر وسیله ای که به منظور مخلوط  کردن این محلول در دسترس دارید, استفاده نمایید. با این وجود, استفاده از یک بطری اسپری خالی کاملا مؤثر خواهد بود. این کار به شما اجازه می دهد تا محلول آب و مایع ظرفشویی را تا زمانی که به طور کامل مخلوط شود, تکان دهید و سپس به طور مستقیم اسپری نمایید.

لکه برداری:

به منظور لکه برداری از محلول استفاده نمایید. شما می توانید از یک لیف حمام, یک دستمال کاغذی یا یک اسفنج استفاده نمایید. لکه را محکم فشار دهید. از مالیدن لکه خودداری نمایید, این امر می تواند لکه خط چشم را به یک لکه بزرگ تبدیل نماید یا آن را عمیق تر در الیاف فرش فرو ببرد.

محلول شستشوی فرش:

اطمینان حاصل نمایید که به اندازه کافی از محلول آب و مایع ظرفشویی بر روی لکه اعمال نموده اید, به طوری که لکه به طور کامل اشباع شده باشد.

روند لکه برداری را تازمانی که دیگر لکه دیده نشود, ادامه دهید. بنابراین تا زمانی که لکه محو گردید این عمل را ادامه دهید. (یا تا زمانی که برای شما قابل قبول باشد)

ابریشم |تهران

آنلاین سفارش دهید تخفیف بگیرید:

با ثبت سفارش آنلاین در این سایت، برای شستشوی انواع فرش و خشکشویی و شستشوی مبلمان، ۲۰% تخفیف بگیرید!!! اگر در سراسر تهران و کرج زندگی می کنید. در هر ساعت از شبانه روز کافیست به سایت کارخانه قالی مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. تا از نزدیکترین شعبه برای شما سرویس اعزام شود. برای سفارش روی یکی از لینک های زیر کلیک کنید.

مشتریان عزیز در نظر داشته باشید. که خدمات آنلاین از قبیل و مبل شویی و خشکشویی مبلمان آنلاین با ۲۰% تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات ما در سراسر تهران صورت می گیرد.

دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت

بزنید، دستمال نکشید.
به طور معمول با ماشین لباسشویی بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.
قبل از خشک شدن مطمئن شوید لکه پاک شده‌است زیرا گرما موجب باقی ماندن لکه می‌شود.
اگر لکه خط چشم هنوز قابل مشاهده بود، یک قاشق غذاخوری آمونیاک را در ½ فنجان آب گرم مخلوط کنید. یک حوله سفید تمیز را به این ترکیب بزنید.
با این حوله به لکه خط چشم ضربه بزنید تا آن منطقه خوب خیس شود.
مجددا حوله را در محلول خیس کرده و به محدوده لکه بزنید تا لکه از بین برود.
به طور عادی با ماشین ظرفشویی بشویید و قبل از خشک شدن مطمئن شوید لکه از بین رفته‌است.

دکمه بازگشت به بالا