استان هاکسب و کار برتر

انواع تفریحات خانوادگی در کیش

پیدا کردن تفریحات خانوادگی کیش یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌ها در این جزیره است؛ چراکه معمولاً پیدا کردن تفریحی که مناسب همه اعضای خانواده با سنین مختلف باشد، کار ساده‌ای نیست. در این مطلب از تفریحات کیش برای خانواده ها می‌گوییم تا بیشتر با گزینه‌هایی که در طول سفر دارید، آشنا شوید و نگرانی کمتری راجع‌به تفریح و سرگرمی اعضای مختلف خانواده داشته باشید. بهترین تفریح برای خانواده ها شاید گشت دور جزیره کیش باشد.

بهترین تفریحات خانوادگی کیش چیست؟ 

شنا در پلاژ، استفاده از قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی، غواصی، رفتن به اوشن پارک، رفتن به پارک برفی پنگوئن، تله‌کابین‌سواری، استفاده از تم پارک سنتر و دوچرخه‌سواری به‌عنوان بخشی از بهترین تفریحات خانوادگی در کیش شناخته می‌شوند. البته باید در نظر داشت که براساس سلیقه و همین‌طور رده سنی اعضای خانواده، ممکن است این گزینه‌ها تغییر کند. در ادامه این مطلب از تلاش کرده‌ایم تا بر اساس دو فاکتور، تفریحات را برایتان برشماریم؛ اول نداشتن محدوده سنی در تفریحات و دوم امکان لذت جمعی بردن از آن‌ها.

تفریحات آبی خانوادگی در کیش

اولین تصویری که از کیش در ذهن هر شخص نقش می‌بندد، تصویر آبی و شفاف خلیج‌فارس است. به‌طبع، جذاب‌ترین هم اطراف دریا و ساحلش خواهد بود. به همین دلیل به‌عنوان اولین گروه تفریحات خانوادگی کیش، ما هم به سراغ گزینه‌هایی می‌رویم که در ساحل یا خلیج‌فارس می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. شاید حتی خالی از لطف نباشد که بدانید تفریحات آبی، هم می‌تواند در دسته تفریحات لوکس و گران این جزیره قرار بگیرد و هم به‌عنوان یک تفریح ساده و ارزان از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین حتی اگر با تور ارزان به جزیره سفر کنید، می‌توانید از این تفریحات لذت ببرید.

سواحل جزیره کیش

شاید بتوان گفت که بهترین تفریح خانوادگی در کیش، سواحل آن باشد. جای خوبی برای لذت‌بردن از مناظر بکر خلیج‌فارس، بازی بچه‌ها یا شاید حتی ساختن یک قلعه شنی باشد. در کیش تعداد زیادی ساحل وجود دارد که برخی از آن‌ها جای مناسبی برای پیک‌نیک و خوردن یک وعده غذای خانوادگی است. برخی از آن‌ها هم به‌واسطه نمای جذابشان به‌عنوان لوکیشن‌های خوب عکاسی شناخته می‌شوند. برخی دیگر هم امکانات زیادی برای تفریح و لذت‌بردن مسافران در نظر گرفته‌اند. مشهورترین سواحل کیش عبارت‌اند از:

  • ساحل مرجان
  • ساحل میرمهنا
  • ساحل مرد ماهیگیر
  • ساحل کشتی یونانی
  • ساحل کلبه هور
  • ساحل درختان نارگیل
  • ساحل اسکله تفریحی
  • ساحل سیمرغ

پلاژهای کیش

پلاژهای کیش به شما فرصت آب‌تنی می‌دهند و ازاین‌رو باید آن‌ها را از دیگر سواحل کیش جدا کرد. رفتن به پلاژ را می‌توان از بهترین تفریحات خانوادگی کیش دانست. شنا در آب دریا و استفاده از آفتاب گرم سواحل، هیچ محدودیت سنی ندارد و همه اعضای خانواده، البته آقایان و خانم‌ها به‌طور جداگانه، می‌توانند از این پلاژها استفاده کنند. اگر قصد آب‌تنی در آب‌های خلیج‌فارس را دارید، بهتر است پیش از سردتر شدن هوا به سفر بروید و از استفاده کنید؛ چراکه با شروع زمستان حتی اگر در روز احساس سرما نکنید، آب برای شنا کمی سرد خواهد بود.

اسکله تفریحی کیش

ساحل دیگری که باید جداگانه به آن پرداخت، اسکله تفریحی کیش است. اینکه چرا به‌صورت جداگانه به سراغ اسکله تفریحی کیش رفتیم، از نامش پیداست. این محل جای خوبی برای پیدا کردن انواع است. اسکله، فضای مناسبی برای خانواده‌ها دارد و شما در آن، علاوه‌بر لذت‌بردن از منظره آبی خلیج‌فارس می‌توانید از تفریحات دیگری بهره‌مند شوید. در این اسکله از قایق‌های کف‌شیشه‌ای گرفته تا جت‌اسکی و پاراسل، برای کسانی که به‌دنبال انواع تفریحات هیجان‌انگیز هستند، تدارک دیده شده است.

قایق‌سواری در کیش

یکی از مزیت‌های بزرگ قایق‌سواری، امکان استفاده جمعی از آن است؛ به‌خصوص اگر به سراغ قایق‌های تندرو بروید. در این تفریح بسته به نوع قایقی که انتخاب می‌کنید، ممکن است زمان طولانی‌تری روی آب باشید. قایق‌ها هم انواع مختلفی دارند؛ از کایاک گرفته تا قایق‌های تندرو، بادی، کریزی، پدالی و موتوری. برخی از انواع قایق هم مانند یات‌ها تجربه متفاوتی از حس لوکس سفر به شما می‌دهد. اگر دوست دارید تفریحات لوکس در جزیره را امتحان کنید؛ اما به‌دلیل هزینه‌های گران سفر، ترجیح می‌دهید از آن‌ها صرف‌نظر کنید، می‌توانید با استفاده از به جزیره سفر کنید. در این صورت، ضمن مدیریت هزینه‌های سفر، فرصت استفاده بیشتری از تفریحات لوکس را خواهید داشت.

کشتی‌های تفریحی

کشتی‌های تفریحی جای خوبی برای گذراندن یک غروب خانوادگی در کنار هم محسوب می‌شود و اغلب برای مسافران اوقات شادی را می‌سازد. برنامه‌های کشتی‌های تفریحی حداقل 2 ساعت زمان می‌برد و امکان صرف شام هم در اغلب آن‌ها مهیاست. معمولاً در این تفریح خانوادگی در کیش شاهد اجرای زنده موسیقی توسط نوازنده‌ها یا دی‌جی‌ها و سایر برنامه‌های مفرح خواهید بود. برنامه بیشتر آن‌ها از غروب آفتاب آغاز می‌شود؛ اما در برخی از مواقع در ساعات روز هم ممکن است امکان خرید بلیط وجود داشته باشد. اگر شما در اقامت داشته باشید، قطعاً شرکت در برنامه‌های آن‌ها هم لذت دارد؛ اما در این کشتی‌ها می‌توانید یک شب خاطره‌انگیز را روی موج‌های خلیج‌فارس برای خود و خانواده‌تان بسازید.

اوشن پارک

برای یک روز شاد چه چیزی بهتر از یک پارک آبی با انواع امکانات برای سنین مختلف است؟ اوشن پارک یا تم پارک آبی اوشن، بهترین جا برای تخلیه انرژی بچه‌ها و بزرگ‌ترهاست. در برخی از بخش‌های این پارک آبی، به‌دلیل خطری که ممکن است برای بچه‌ها وجود داشته باشد، برایشان محدودیت سنی در نظر می‌گیرند؛ اما بخش‌های زیادی از آن برای استفاده بچه‌ها آزاد است و می‌توانید در کنار هم از آن‌ها لذت ببرید. البته امکانات اوشن پارک به سرسره‌های آبی و استخرهایش محدود نمی‌شود و شما می‌توانید از کافه، اسپا، امکانات ماساژ و حتی طراحی نقش حنا استفاده کنید.

تفریحات غیرآبی کیش برای خانواده ها

تا اینجا از تفریحات آبی کیش برای خانواده‌ها گفتیم؛ اما این‌ها همه خوش‌گذرانی‌های جزیره نیست و شما می‌توانید برای یک تفریح خانوادگی در کیش روی خشکی هم حساب کنید. جزیره در قسمت خشکی به‌جز ، برای تفریح خانواده هم برنامه‌های جذاب در آستین دارد؛ از پارک برفی گرفته تا پاساژهای مدرن. این جزیره آن‌قدر گزینه دارد که احتمالاً شما و دیگر اعضای خانواده‌تان می‌توانید فعالیت باب‌میلتان را به‌راحتی در کیش پیدا کنید.

تم پارک سنتر

تم پارک سنتر جای خوبی است تا عکس‌های خانوادگی خاص و متفاوت بگیرید! این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است: پارک ژوراسیک و مجیک پارک. در بخش پارک ژوراسیک، بچه‌ها می‌توانند با دوران ژوراسیک بیشتر آشنا شوند؛ اما مجیک پارک قسمت‌های متفاوتی دارد که نه‌فقط بچه‌ها، بلکه همه اعضای خانواده می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند؛ جاهایی مانند سلفی روم یا اتاق آیینه‌ها که ممکن است برای مدت طولانی شما را درگیر خودش کند.

پارک برفی پنگوئن

سورتمه‌سواری و برف‌بازی در یکی از گرم‌ترین جزیره‌های ایران چطور است؟ به نظر می‌آید برای فرار از گرمای ظهر جزیره کیش، هیچ جایی بهتر از پارک برفی پنگوئن نباشد! این مجموعه در واقع نخستین پارک برفی ایران است و به شما فرصت سُرخوردن روی زمین‌ یخی و استفاده از تیوب‌ها و سورتمه‌های گوناگون را می‌دهد. البته برای بچه‌ها در پارک برفی محدودیت سنی وجود دارد و باید حداقل 3 سال داشته باشند تا بتوانند از امکانات پارک برفی استفاده کنند.

تله‌کابین کیش

بعد از تجربه هیجان و استفاده از انواع بازی‌ها در آب دریا، وقت آن رسیده که کمی هم آرامش را تجربه کنید. اگر دوست دارید از منظره زیبای خط ساحلی در کیش لذت ببرید، استفاده از تله‌کابین، یک سفر کوتاه‌مدت و دورهمی با منظره ساحل و دریا را به شما هدیه می‌دهد. تله‌کابین میکا مال مسافتی حدود 3 کیلومتر را طی می‌کند و از میکا مال تا اسکله تفریحی کیش می‌رود.

پارک دلفین و باغ پرندگان کیش

اگر در سفر، کودکی به همراه داشته باشید، به‌خوبی می‌دانید که معمولاً کفه ترازوی سفر به سمت سرگرم کردن همراه کوچکتان سنگین‌تر است تا لذت‌هایی مانند خیره شدن به منظره غروب یا طلوع آفتاب در دریا. اما اگر دوست دارید به جایی بروید که برای ساعتی هر دو سرگرم شوید، پارک دلفین انتخاب خوبی خواهد بود. در این مجموعه، قرار نیست فقط از اجرای دلفین‌های بامزه و باهوش لذت ببرید؛ بلکه می‌توانید پستانداران دیگری مانند شیر دریایی، پنگوئن، گراز دریایی و حتی گربه دریایی را هم ملاقات کنید.

در نزدیکی پارک دلفین، با چند دقیقه فاصله می‌توانید از باغ پرندگان هم دیدن کنید که جزئی از پارک دلفین کیش به حساب می‌آید. در باغ پرندگان نزدیک به 60 گونه مختلف پرنده زندگی می‌کند که برخی از آن‌ها در قفس هستند و برخی دیگر در محیط، آزادانه تردد می‌کنند. باغ پرندگان یکی از نزدیک‌ترین مکان‌های تفریحی به هتل داریوش است و اگر انتخاب شما برای سفر باشد، این مکان یکی از مناسب‌ترین و بهترین تفریحات خانوادگی در کیش برای شماست.

دوچرخه‌سواری در کیش

تفریح لذت‌بخش دیگری که می‌تواند در دسته تفریحات خانوادگی کیش قرار بگیرد، دوچرخه‌سواری است. این جزیره مسیر دوچرخه‌سواری خوبی در نزدیکی ساحل دارد که شما پس از اجاره دوچرخه از ایستگاه‌هایی که برای این کار فراهم شده‌اند، می‌توانید رکاب‌زنی کنید. این مورد از تفریحات خانوادگی می‌تواند در دسته تفریحات ساده و ارزان‌قیمت کیش هم قرار بگیرد. البته که نباید از دیدن مناظر زیبای جزیره کیش هنگام دوچرخه‌سواری غافل شد.

دکمه بازگشت به بالا