کسب و کار برترهنر و فرهنگ

بهترین رمان عاشقانه ایرانی از نظر خوانندگان

جدید، بهترین رمان های ایرانی از نظر خوانندگان، بهترین رمان های عاشقانه ایرانی بدون سانسور و … را در ادامه می خوانید.

The best Iranian romantic novel according to readers

پرفروش ترین و بهترین رمان های عاشقانه ایرانی

در این مطلب از آلامتو به معرفی تعدادی از پرفروش ترین و بهترین رمان های عاشقانه ایرانی شاد و غمگین از نظر خوانندگان می پردازیم. رمان ایرانی بسیاری در این دسته قرار می گیرند که ارائه تمامی آنها در این مطلب امکان پذیر نبود و تنها به معرفی برخی از پرطرفدارترین این رمان های عاشقانه ایرانی بسنده کردیم.

بهترین رمان های عاشقانه ایرانی جدید

پاییز فصل آخر سال است نوشته نسیم مرعشی

این کتاب اول اثر نویسنده است که در سال 1393 نوشته است و جایزه جلال آل احمد را نیز کسب کرده است. این کتاب داستان زندگی سه دختر جوان را روایت می کند و چالش های خانوادگی، عاطفی، شغلی و … آنها را دنبال می کند.

قهوۀ سرد آقای نویسنده نوشته روزبه معین. دانلود رایگان در سایت www.goodhousekeeping.com/life/entertainment/g26143680

این کتاب در سال 1396 نوشته شده است و داستان زندگی نویسنده ای به نام آرمان را می گوید که از دوران کودکی به دختری بزرگتر از خودش علاقمند شده است. دختر هر روز به خانه ای در همسایگی آرمان می رود تا نواختن پیانو را بیاموزد.

رویای نیمه شب نوشته مظفر سالاری

این کتاب در سال 1395 نوشته شده است و مخاطبان بسیاری پیدا کرده است. کتاب داستان زندگی پسری اهل سنت را روایت می کند که به دختری با مذهب شیعه علاقمند شده است، اما در راه رسیدن به این عشق با مشکلات زیادی روبرو می شود.

بهترین رمان های عاشقانه ایرانی بدون سانسور

گناهکار نوشته فرشته تات شهدوست

این کتاب حاوی دلنوشته های دختر و پسری به نام های دلارام و آرشام است که به بیان ماجراهای هیجان انگیز می پردازد. آرشام شخصیتی است آلوده به گناه و در مقابل دلارام سراسر احساس است و عشق و سرانجام داستان زندگی آنها در مقابل هم و به یک نقطه ختم می شود. در طول داستان می خوانیم که آیا این عشق موجب تغییر در آرشام می شود یا نه.

عروس مرده نوشته مژگان زارع

این کتاب روایت زندگی دختری پرستار است که با پلیسی شریف به نام احسان نامزد می کند و در روز عروسی بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهد. مرگ او با شروع حوادث تازه ای همراه است. سرویس خواهر سارا پس از مرگ او راز عشق خود به احسان، همسر سارا را بیان می کند.

دختری در شهر نوشته حسینعلی زمانی

این کتاب با موضوع اجتماعی، خانوادگی، عاشقانه و … داستان زندگی دختری ساده و معصوم به نام شیرین را می گوید که پس از فرار از خانه به دام افرادی شیطان صفت می افتد.

پرفروش ترین رمان های عاشقانه ایرانی

رمان یک عاشقانه آرام اثر نادر ابراهیمی

این کتاب به عنوان یکی از بهترین داستان های عاشقانه ایرانی شناخته می شود و روایت زندگی مردی از خطه گیلات را دارد که بخاطر مبارزاتش توسط ساواک ممنوع الکار شده است. او از قضا عاشق دختری آذری می شود که او هم درگیر سیاست است. داستان حول اتفاقات عاشقانه و مبارزات این دو در جریان است.

رمان پستچی اثر چیستا یثربی

این کتاب در حقیقت اشاره به زندگی واقعی چیستا یثربی دارد و خودش نیز راوی داستان است. او رمان را که ماجرای عاشق شدن دختری 14 ساله به پستچی محل است را به زبانی ساده، صمیمی و شاعرانه روایت کرده است. در ادامه به داستانی عاشقانه اما تلخ برمی خوریم که در دل جنگ دنبال می شود.

رمان چشم‌هایش اثر بزرگ علوی

این کتاب اولین بار در سال 1331 منتشر شد. این اثر جاودان روایت زندگی دختری از طبقه ای مرفه به نام فرنگیس را می گوید که دلباخته و شیدای نقاش معروف به نام استاد ماکان شده است. استاد ماکان درگیر فعالیت های سیاسی است و سعی دارد از وارد شدن به اتفاقات عاشقانه به دور بماند و جان فرنگیس را نیز با این کار از خطر ماموران دولتی حفظ کند.

بهترین رمان های ایرانی از نظر خوانندگان

شوهر آهو خانم نوشته علی محمد افغانی

این کتاب در سال 1340 منتشر و با استقبال فوق العاده ای روبرو شد. داستان این رمان در کرمانشاه اتفاق می افتد و به موضوع زندگی تاسف انگیز زنان و مسئله چند همسری می پردازد و شرایط خانوادگی و عاطفی مرتبط به آن را بازنمایی می کند.

بامداد خمار نوشته فتانه حاج سید جوای

این کتاب در سال 1374 منتشر شد و فروش بسیار خوبی داشت. این کتاب با ادبیات عامه پسندانه خود روایت زندگی دختری ثروتمند به نام سودابه را می گوید که می خواهد با مردی از خانواده ای سطح پایین تر ازدواج کند.

سال بلوا نوشته عباس معروفی

این کتاب داستان زندگی دختری به نام نوش افرین را روایت می کند. او دختر مردی به نام سرهنگ نیلوفری است. سرهنگ شایستگی دختر خود را آنچنان می داند که عقیده دارد او می تواند ملکه ایران شود. از طرفی نوش افرین دلباخته کوزه گری می شودو داستان حول این ماجرا پیش می رود.

اسطوره اثر پگاه رستمی

این رمان که جزو بهترین رمان های ایرانی انتخاب شده است روایت عاشقانه دختری به نام شاداب از خانواده مستضعف است که عاشق شخصی به نام دیاکو شده است. دیاکو کسی است که پشتیبانی مالی شاداب را به عهده گرفته است.

زندگی آذر (جلد اول رمان عاشقی بعد از فراموشی) نوشته طاهره نیرومند

این کتاب روایت عاشقانه ای را می گوید که در آن شخصیت اصلی داستان دختری به نام آذر است که پس از تصمیم به ازدواج با پسری به نام امین، مسیر زندگیش تغییر کرده و دلباخته شخصیتی به نام شاهرخ می شود. اینجاست که مشکلات او و نامزد قبلیش یعنی امین شروع می شود.

مجموعۀ آبنبات نوشته مهرداد صدقی

این مجموعه کتاب که با نام آبنبات گردآوری شده است حاوی داستان های شاد و طنز ایرانی است. کتاب این مجموعه عبارتند از: آبنبات هل دار، آبنبات پسته ای و آبنبات دارچینی. این کتاب ها داستان زندگی روزمره یکی خانواده بجنوردی را روایت می کند که مربوط به دهه های شصت و هفتاد می باشد.

بهترین رمان های عاشقانه ایرانی غمگین

سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی

این کتاب که در سال 1389 برای اولین بار منتشر شد داسنان سرگذشت زندگی خانواده اردبیلی را در طول جهنوز هم از بین ژانرهای مختلف ادبی، رمان عاشقانه محبوبیت بیشتری دارد. خوانندگانِ بسیاری خودشان را میان صفحات کتاب‌ها گم می‌کنند تا جای قهرمان‌های داستان عاشق شوند و دل به دریا بزنند و قدم در مسیری بگذارند که هیچْ انتهایش مشخص نیست. هزاران کتاب عاشقانه هم که خوانده شود، باز هم خواننده برای هزار و یکمی مشتاق است تا ببیند این بار عاشق و معشوق چطور از پس داستان عاشقانه‌ی خود برمی‌آیند که هزار بار هم که این داستان گفته شود و در حدیث دگران آید، باز هم نو به نظر می‌آید! در این یادداشت، به معرفی ۱۲ عنوان محبوب و پرفروش بهترین رمان عاشقانه ایرانی از نظر خوانندگان پرداختیم؛ این کتاب‌ها براساس محبوبیت در میان کاربران رمان بوک انتخاب شده‌اند.

https://en.wikipedia.org/wiki/Romance

دکمه بازگشت به بالا