استان ها

بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکباتان همدان با ۲۷۰تخت به مرکز جامع طبی کودکان تبدیل می شود

خبرگزاری |ساختمان

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر استان همدان، محمدمهدی مجذوبی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: روز پنج‌شنبه ابرپروژه فوق تخصصی کودکان به عنوان اولین بیمارستان تخصصی کودکان در همدان راه‌اندازی شد و در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور افتتاح رسمی خواهد شد.

وی اضافه کرد: بنایی که از سال ۱۳۸۷ افت و خیز فراوان داشته، سرانجام در روز پنج‌شنبه هفته گذشته، رسما به بهره‌برداری رسید که جا١ دارد از همه کسانی که در این ۱۴ سال به هر نحو در تکمیل این پروژه نقش داشتند تشکر کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان درباره این ابرپروژه خاطرنشان کرد: در بررسی‌هایی که انجام دادیم، دیدیم اگر بخش‌های پراکنده را به این بیمارستان بیاوریم، اتفاق خاصی نمی‌افتد، بنابراین تصمیم گرفتیم این مرکز را به بیمارستان فوق تخصصی کودکان تبدیل کنیم.

مجذوبی با بیان اینکه در زمینه دسترسی به سلامت در حوزه کودکان نارضایتی داشتیم، اظهار داشت: از طرفی جمعیت قابل توجهی در گروه سنی کمتر از ۱۸ سال در استان هستند، بنابراین تصمیم گرفتیم این بیمارستان تخصصی کودکان شود.

وی گفت: از روز پنج‌شنبه انتقال کودکان را در ۳ مرحله شروع کردیم و بدون هیچ حاشیه و با حفظ تمام نکات امنیتی و حداکثر ایمنی کودکان را از بیمارستان بعثت به مرکز تخصصی اکباتان منتقل کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همزمان با این انتقال‌، اولین بیمار سرپایی هم آمد که مورد توجه قرار گرفت، افزود: در طول ۴۸ ساعت گذشته، بیش از ۸۰۰ مراجعه سرپایی به بیمارستان اکباتان داشتیم که منجر به بستری ۲۰ بیمار شده است.

مجذوبی با تأکید بر اینکه امیدواریم‌ اتفاقات خوبی در این مرکز رقم بخورد، گفت: بیمارستان کودکان اکباتان ۲۷۰ تخت دارد که ۱۹۰ تخت مربوط به بخش عمومی و مابقی مربوط به بخش‌های ویژه در قالب تخت‌های زایمان، اتاق عمل، آی.سی.یو نوزادان و کودکان، بخش رادیولوژی، سیتی اسکن و غیره است.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم در آینده بخش ام.آر.آی را هم در مرکز اکباتان داشته باشیم، اظهار داشت: در مجموع؛ دو طبقه بالایی ساختمان مربوط به پاویون کتابخانه و بخش‌های آموزشی است که همگی در ارتقا مباحث علمی و آموزش موثر است. تلاش‌ می‌کنیم تا در روزهای آینده کلینیک تخصصی کودکان بیمارستان در ساعات بعد از ظهر هم علاوه بر صبح برقرار کنیم.

مجذوبی با تأکید بر اینکه همچنان مرکز ارائه دهنده خدمات تروما حوادث و سوانح در بیمارستان بعثت برقرار است، تصریح کرد: در بیمارستان تخصصی کودکان اکباتان، خدمات جراحی هم آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پیگیر هستیم‌ در آینده کلیه خدمات جراحی اطفال هم ارائه شود، افزود: ما می‌خواهیم این مرکز به مرکز جامع طبی کودکان تبدیل شود که اگر به آن نقطه برسیم مرکز بی‌نظیری خواهیم داشت و گردشگری سلامت هم ارتقا پیدا می‌کند.

مجذوبی با تأکید بر اینکه دانشگاه در این مدت تلاش کرده در یک محور حرکت نکند و همه محورهایی که می‌تواند ورود کند را فعال سازد، گفت: به دنبال احداث دو خوابگاه بین‌الملل هستیم و در حوزه‌های تحقیقاتی نیز دوره درخشانی طی شده و رتبه‌های بسیار خوبی توسط دانشگاه کسب شده است.

46

دکمه بازگشت به بالا