اقتصادیکسب و کار برتر

دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران

کشور قبرس یا جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است که شهر نیکوزیا پایتخت آن می باشد.

قبرس به دو بخش زیر تقسیم می شود:

  • بخش ترک‌نشین (اغلب با دین اسلام)
  • بخش یونانی‌نشین (اغلب با دین ارتودوکس)

کشور قبرس دانشگاه های متعددی دارد اما دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس تعداد محدودی دارند و اگر متقاضی تحصیل در قبرس هستید بایستی حتما در انتخاب دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات لازم را کسب نمایید.واحد پولی بخش شمالی کشور قبرس برای خرید های متفاوت، مختلف است. مثلا برای پرداخت شهریه ی دانشگاه ها و خوابگاه ها دلار، جهت خرید خورد و خوراک روزانه از مغازه ها لیر ترکیه و برای خرید های بزرگتر مانند ماشین و یا خانه پوند انگلیس مرسوم است.

Cyprus universities approved by Iran's Ministry of Health

در این نوشتار به بررسی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس می پردازیم تا شما دانشجویان عزیز به راحتی بتوانید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای تحصیل  در آن اقدامات لازم را انجام دهید.همچنین اگر میخواهید با هزینه های تحصیل در قبرس مطلع شوید و یا قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در این کشور را دارید با مقالات دیگر ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس

قطعا شما نیز مطلعید که اگر خواهان تحصیل در کشور های دیگر و در دانشگاه های مطرح دنیا باشید باید در اولین قدم دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس را بشناسید زیرا بعد از تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود و برگشت به ایران برای کار کردن، وزارت بهداشت باید مدرک تحصیلی شما را تایید کند.

این در حالی است که وزارت بهداشت فقط مدارک دانشگاه هایی را که پیش از این اعلام کرده است تایید می کند.جمعیت این کشور جزیره ای حدود یک میلیون نفر است که ۷۷ درصد آن را یونانی ها و تنها ۱۸ درصد آن را ترک ها تشکیل می دهند. جزیره ی قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه ‌است.

یکی از، مهاجرت تحصیلی می باشد، دانشگاههای قبرس شمالی هر سال پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان می باشد و این موضوع نشان دهنده اعتبار و کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه های می باشد، اما نکته این برای خیلی از دانشجویان متقاضی تحصیل در قبرس مهم است، مورد تایید بودن مدارک توسط وزارت بهداشت ایران است ، رشته های پزشکی و دندانپزشکی از رشته های محبوب در بین دانشجویان ایرانی می باشد، چرا که اگر بخواهند در ایران فعالیت کنند، این رشته ها از بازار کار خوبی برخوردار است .

هر ساله در ماه های بهمن و اسفند ، لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در خارج منتشر می شود ، این لیست برای افرادی که قصد دارند تا بعد از پایان تحصیلات به ایران برگردند، از اهمیت برخوردار است، چرا که ادامه تحصیل  و یافتن شغل و زدن مطب و مجوز ها، همگی به تایید وزارت بهداشت دارد و اگر دانشگاه محل تحصیل مورد تایید وزارت بهداشت نباشد، آنگاه هزینه ها و زمان صرف شده برای تحصیل همگی بیهوده بوده است.

نکته مهم دیگر برای کسانی است که مشمول خدمت سربازی هستند و اگر شما در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت تحصیل نکنید، نمی توانید از قوانین مربوط به دوران تحصیل برای مشمولین بهره ببرید ، برای همین پیشنهاد می شود، دانشگاه مورد تحصیل خودتان را با دقت انتخاب کنید.

دانشگاه های قبرس شمالی مورد تایید وزارت بهداشت ایران بر اساس 3 نظام رتبه بندی معتبر و بین المللی کیواس ، تایمز و شانگهای انتخاب می شوند و قعطا این دانشگاه های بجز اعتبار در ایران از اعتبار جهانی نیز برخوردار هستند، به شما پیشنهاد می شود، برای اخذ راهنمایی بیشتر به مشاور تحصیلی قبرس شمالی مراجعه کنید.شما میتوانید آخرین لیست، این دانشگاه ها را با کلیک روی بنر زیر دانلود کنید، اما حتما جهت کسب اطلاعات بیشتر و آخرین اخبار به قسمت پشتیبانی مراجعه کنید.

آیا دانشگاه مدیترانه شرقی EMU ، مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؟

با توجه به آپدیت سالانه لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران ، لطفا آخرین وضعیت را از قسمت پشتیبانی از ما سوال کنید.

کدام دانشگاه های قبرس شمالی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؟

قبرس شمالی دارای دانشگاه هایی با اعتبار بالا در رشته های پزشکی می باشد، شما می توانید با تماس با مشاور تحصیلی دادمهرعدالت آخرین وضعیت را جویا شوید.

دانشگاه University of Cyprus

از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس می توان دانشگاه قبرس (University of Cyprus) را نام برد که به اختصار UCY نیز خوانده می شود یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که توسط جمهوری قبرس در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد.این دانشگاه در سال ۱۹۹۲ نخستین پذیرش دانشجویان را داشته و حدود ۷۰۰۰ دانشجو را پذیرفته اند.زمانی که دانشگاه قبرس افتتاح شد، از مجموع ۷۰۰۰ دانشجو، ۴۸۶ نفر دانشجوی کارشناسی بودند.

در طول سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۰، تعداد ۴۶۹۱ نفر دانشجوی کارشناسی و تعداد ۱۵۴۹ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد در دوره های ارائه شده حضور داشتند.پذیرش اکثر دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قبرس به وسیله ی آزمون های ورودی توسط وزارت آموزش و پرورش جمهوری قبرس انجام می شود. البته تعدادی از صندلی های دانشگاه برای دانش آموزانی که دارای نیازهای خاص یا شرایط خاص هستند نیز رزرو می شود.

با توجه به اینکه زبان رسمی این کشور یونانی و ترکی است اما اموزش به طور عمده به زبان یونانی صورت می گیرد و تعداد کمی با زبان ترکی پذیرش می شوند.براساس رتبه بندی Webometrics دانشگاه های جهان، دانشگاه قبرس رتبه ی ۳۰۴ در اروپا و ۶۹۶ در جهان را دارا می باشد.کتابخانه ی دانشگاه شامل ۷۰۰ هزار عنوان کتاب چاپی و الکترونیکی، ده ها هزار عنوان مجله ی آنلاین و چاپی و ۱۶۰ پایگاه داده علمی را دارا می باشد.

هشت دانشکده این دانشگاه عبارتند از:

  • دانشکده علوم انسانی: سه واحد و مرکز زبان
  • دانشکده علوم خالص و کاربردی: شامل پنج بخش و مرکز اقیانوس شناسی،
  • دانشکده علوم اجتماعی و آموزش و پرورش: شامل چهار بخش و مرکز مطالعات جنسى
  • دانشکده اقتصاد و مدیریت: شامل دو بخش که عبارتند از مرکز تحقیقات اقتصادی و مرکز تحقیقات بانکی و مالی
  • دانشکده مهندسی: شامل چهار بخش که عبارتند از مرکز تحقیقات فناوری نانو، مرکز تحقیق و توسعه نوآوری KIOS و مرکز تحقیقات آب و فاضلاب NIREAS
  • دانشکده Letters : شامل سه بخش و واحد تحقیقات باستان شناسی
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده پزشکی

تحصیل در قبرس

تحصیل در کشورهای دیگر همواره یک تجربه هیجان‌انگیز است. اگر به دنبال توسعه دانش تحصیلی و تجربه‌ای بین‌المللی هستید، احتمالاً قبرس شمالی یکی از گزینه‌های مناسب برای شماست.

قبرس شمالی دارای دانشگاه‌های متعددی است که برنامه‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهند. از طرفی، دانشگاه‌های قبرس شمالی به دانشجویان علاقه‌مند از سرتاسر جهان خوش آمد می‌گویند و زندگی دانشجویی شان راحت و جذاب است.برای تحصیل در قبرس شمالی، ترتیبات مربوط به ویزا و اجازه محل اقامت حائز اهمیت است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد این موضوع، اداره مهاجرت قبرس شمالی به عنوان منبعی قابل اعتماد مطالعه و مشاوره کردن از مهم‌ترین گزینه‌هاست.

در اینجا باید به شما یادآوری کنم که همیشه مهم است تا مطمئن شوید که به تمامی مقررات مهاجرتی و قانونی کشور مقصد توجه کاملی داشته باشید. برنامه و مدارک تحصیلی خود را با دقت پیگیری کنید تا امکان تحصیل در این کشور راحت‌تر شود.اگر هنوز اطلاعات کافی‌ای ندارید، بهترین راه برای کسب اطلاعات دقیق، مشاوره با سفارت یا کنسولگری قبرس شمالی یا موسسات آموزشی معتبر در این کشور است. همچنین این می‌تواند برای شما جالب باشد که با مسئولین اداره مهاجرت قبرس شمالی نیز مکاتبه کرده و سوالات خود را مطرح کنید.

دکمه بازگشت به بالا