ورزش

صعود مهمدی به نیمه‌نهایی و حذف زودهنگام عبدی/ شکست سنگین کشتی‌گیر ایرانی صربستان

نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران با شکست رقبایش راهی مرحله نیمه‌نهایی تورنمنت کشتی فرنگی کرواسی شد.

به گزارش رویداد برتر، در ادامه رقابتهای کشتی فرنگی تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در زاگرب پایتخت کرواسی، علیرضا مهمدی، نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جهان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم برابر چنگ ویو وانگ از چین با نتیجه پنج بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. او در این مرحله نیز مقابل آوندانو ادواردو از ونزوئلا ۹ بر دو به برتری رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. مهمدی در یک‌چهارم نهایی مقابل آچیکو بولکوادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه سه بر سه به برتری رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

پیش از این امیر عبدی، نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم ایران، در دور نخست برابر آنتونیو کامنجاسویچ از کرواسی به روی تشک رفت و در همان تایم نخست با نتیجه  ۱۱ بر سه شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد، خیلی زود از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین علی ارسلان، ملی‌پوش سابق کشتی ایران، که پس از کشتی‌گرفتن برای صربستان، به مدال طلا و برنز جهان در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ رسید، در وزن جدید المپیکی ۷۷ کیلوگرم عازم این مسابقات شده است. ارسلان پس از کسب دو پیروزی چهار بر یک و ۹ بر صفر مقابل کشتی‌گیران فنلاند و کرواسی، در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه سنگین هشت بر یک برابر یونس امره باشار، دارنده مدال برنز جهان از ترکیه، شکست خورد و از رسیدن به دور نیمه‌نهایی بازماند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا