خارجی

ضربات مهلک مقاومت فلسطین به اشغالگران در محلات شجاعیه و تفاح غزه

به نقل از رسانه های فلسطینی، سرایا القدس اعلام کرد نیروهایش توانسته اند ورودی یکی از تونل های محله شجاعیه غزه را که نظامیان اشغالگر وارد آن شده بودند، منفجر کنند و باعث هلاکت و زخمی شدن شماری از اشغالگران شوند.

نیروهای سرایا القدس در عملیات دیگری، توانستند یک نظامی اشغالگر را در محله تفاح غزه هدف قرار دهند.

همچنین نیروهای کتائب المجاهدین نیز اعلام کردند که محل تجمع نیروها و ماشین آلات نظامیان اشغالگر در شمال غرب منطقه الشاطئ در غزه را هدف قرار دادند.

این نیروی مقاومت فلسطین همچنین تأکید کرد مواضع صهیونیست ها در اطراف نوار غزه را مورد حملات راکتی و موشکی خود قرار داده است.

در همین راستا، شبکه الجزیره از درگیری مقاومت فلسطین با استفاده از مسلسل های سنگین با اشغالگران در محلات شمالی و شرقی شهر غزه خبر داد.

رسانه های فلسطینی گزارش دادند که گردان‌های القسام یک پهپاد نظامیان اشغالگر را در آسمان بیت لاهیا در شمال نوار غزه سرنگون کردند. این پهپاد شناسایی از نوع «سکای لارک۲» در هنگام انجام ماموریت اطلاعاتی سرنگون شد.

شاخه نظامی حماس روز جمعه نیز از سرنگونی پهپاد جاسوسی «سکای لارک۲» رژیم صهیونیستی در بیت‌حانون واقع در شمال غزه خبر داده بود.

روز چهارشنبه نیز سرایا القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد یک فروند پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی از نوع Sky Racing به شماره ۵۲۳ را در آسمان شهر غزه منهدم کرده است.

امروز (یکشنبه) همچنین گردان‌های القسام و گردان‌های مجاهدین در عملیاتی مشترک یک بالگرد آپاچی ارتش رژیم صهیونیستی را در جنوب محله الزیتون در شهر غزه با موشک «سام ۷» هدف قرار دادند.

گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس در عملیات دیگری شماری از نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی را در محله التفاح با استفاده از بمب و راکت و همچنین تیربار و مسلسل هدف قرار دادند.

این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز (یکشنبه) در هشتاد و ششمین روز جنگ از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۲۱ هزار و ۸۲۲ نفر خبر داد.

وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد که شمار قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به ۲۱ هزار و ۸۲۲ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت غزه همچنین آخرین آمار مجروحان این تجاوزات را ۵۶ هزار و ۴۵۱ نفر اعلام کرد.

طبق بیانیه این وزارتخانه، نظامیان اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ قتل عام جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام دادند که منجر به شهادت ۱۵۰ نفر شد و ۲۸۶ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

310310

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا