ورزش

مشکل عجیب یک ملی پوش ژیمناستیک بخاطر پاسخ ندادن به نامه

رضا خیرخواه گفت: امیدواریم مشکلی متوجه احمدکهنی نشود.

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری در گفت و گو با رویداد برتر، در مورد اعزام تیم ملی به مسابقات کسب سهمیه المپیک اظهار کرد: اولین مسابقه کسب سهمیه المپیک برای ژیمناستیک ۲۶ بهمن در مصر است. بلافاصله بعد از آن ملی‌پوشان به مسابقات کسب سهمیه دیگری در آلمان خواهند رفت. 

وی در خصوص تعداد ژیمناست‌های اعزامی به این مسابقات گفت: ثبت‌نام اولیه ورزشکاران انجام شده است. احمدکهنی و الفتی که در مسابقات بلژیک حد نصاب لازم را کسب کرده‌ بودند، اعزامشان قطعی است. گفته بودیم که اگر ورزشکاران دیگری بعد از دو ماه اردو به حد نصاب برسند نیز اعزام خواهند شد. 

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: دو، سه ماه قبل به فدراسیون نامه زدیم که اردوها آغاز شود اما به دلیل مشکلاتی که در فدراسیون وجود داشت اردوها آغاز نشد. به محض آمدن درگاهی جلسه‌ای برگزار و اردوهای تیم ملی آغاز شد. چون زمان ثبت نام کوتاه بود، مجبور شدیم هفته قبل مسابقه‌ای در تهران برگزار کنیم. تعدادی از ورزشکاران به نورمی که می‌خواستیم نزدیک شدند ولی به آن نرسیدند. بنابراین یک فرصت دیگر دادیم که در اردوی جدید مسابقه بدهند تا حقی از کسی ضایع نشود. اکنون اردوها در قزوین به مدت یک ماه انجام می‌شود. جمعه مسابقه انتخابی داریم و تعداد نفرات اعزامی مشخص می‌شود.

خیرخواه در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به نزدیکی مسابقات مشکلی از بابت ثبت نام پیش نخواهد آمد گفت: ثبت نام اولیه شده و اگر فردی نمره مورد نظر را بگیرد تلاش می‌شود که اعزام شود. ورزشکاران که مقصر نبودند؛ بلاتکلیفی های فدراسیون حتی کار را برای من مربی هم سخت کرده بود. 

وی در پاسخ به این سوال که مقدار جریمه برای ثبت نام دیرهنگام چقدر بود و آیا پرداخت شده است، گفت: نمی‌دانم. من در جریان این‌ها نیستم. امیدوارم که جریمه نشده باشیم. 

خیرخواه در خصوص موضوع محرومیت احمدکهنی که به دلیل پاسخ ندادن به نامه‌های وادا ممکن است گریبانگیر این ژیمناست شود اظهار کرد: موضوع احمدکهنی دوپینگ نیست و به اشتباه برخی رسانه‌ها آن را دوپینگ عنوان کردند. نامه‌هایی از وادا در دوران خدمت برای او آمده بود که باید جوابگو می‌شد اما او چون نمی‌توانسته محل خدمت را بنویسد طفره رفته است. دو سه ماه قبل از خدمت هم از جایی که فکر و ذهنش درگیر این موضوع بوده نتوانسته به نامه‌ها پاسخ دهد و برایش مشکلاتی ایجاد شده است. اکنون فدراسیون و کمیته ملی المپیک موضوع را پیگیری می‌کنند، خودش هم در یک نامه مشکلات را توضیح داده است. به امید خدا این مشکل حل خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که نتیجه نهایی این رای چه زمانی مشخص خواهد شد گفت: مشخص نیست چه زمانی این موضوع اعلام شود اما او تا اعلام رای صادر شده می‌تواند در مسابقات شرکت کند. البته رای هم که مشخص شود، اگر به نفع ما نباشد باز یک فرصت دیگر برای تجدیدنظر وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعا رایی برای کهنی صادر نخواهد شد گفت: قطعا تا مسابقات حکم اعلام نخواهد شد و او می‌تواند در مسابقات شرکت کند. 

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک پاریس گفت: کار خیلی مشکل است. وقتی ورزشکاران از یک مسابقه برمی‌گردند تقریبا رها می‌شوند. باید ورزشکاران از ۳ یا ۴ ماه قبل در اردو باشند. من یک ماه یا بهتر است بگویم ۲۰ یا ۲۵ روز کاری فرصت دارم که با آنها تمرین کنم. باید در این مدت کوتاه خود را برای رقابت با قهرمانان المپیک و همه کشورها آماده کنیم‌. کار من خیلی سنگین است اما امیدوارم با دعای خیر مردم کسب سهمیه هم انجام شود تا مثل بازی‌های آسیایی که اولین مدال کسب شد اولین سهمیه را هم داشته باشیم.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا