استان ها

آغاز به کار دو نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی و پوشاک و محصولات ارگانیک در مشهد

رویداد برتر/خراسان رضوی سرپرست نمایشگاه بین‌المللی مشهد از آغاز فعالیت چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی، پوشاک و منسوجات خانگی و پنجمین نمایشگاه تخصصی محصولات ارگانیک، گواهی‌ شده، گیاهان دارویی و مواد غذایی سالم همزمان با جشنواره غذا در مشهد خبر داد.

رضا صفری در این خصوص اظهار کرد: این دو نمایشگاه عصر پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه افتتاح و تا ۲۹ بهمن‌ماه جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به زمینه مشارکت‌کنندگان چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی، پوشاک و منسوجات خانگی در مشهد افزود: زمینه فعالیت مشارکت‌کنندگان این نمایشگاه شامل تولیدکننده انواع پارچه، ماشین‌آلات چاپ پارچه، نرم افزار طراحی نقش روی پارچه، تولید پارچه پرده و رو مبلی، رنگرزی نخ، تولید و عرضه دستگاه‌های اتوبخار و میزهای خیاطی، فرش ماشینی، مارک ژلاتینی لباس، چاپ و تامین ملزومات چاپ روی پارچه، ریسندگی و بافندگی، خرج کار پوشاک، کالای خواب، مواد شیمیایی نساجی، واردات ابزارآلات دوخت و دوز صنعتی، مواد لکه‌بر البسه، تولید نخ‌های اسپاندکس مولینه و فانتزی، تولید و تامین قطعات ماشین‌آلات نساجی و فروش نخ پنبه تولید فرش ماشینی است.

صفری در خصوص هدف از برگزاری پنجمین نمایشگاه تخصصی محصولات ارگانیک، گواهی‌شده، گیاهان دارویی و مواد غذایی سالم که همزمان با جشنواره غذا برگزار می‌شود را معرفی محصولات ارگانیک اعلام کرد و گفت: زمینه فعالیت مشارکت‌کنندگان این نمایشگاه شامل محصولات ارگانیک، محصولات گواهی‌نامه‌دار، مواد غذایی طبیعی و سالم، محصولات حد مجاز آلاینده‌ها، گیاهان دارویی و محصولات دارای مجوز سیب سلامت است.

سرپرست نمایشگاه بین‌المللی مشهد در خصوص برنامه‌های جانبی چهارمین نمایشگاه تخصصی نساجی بیان کرد: در این نمایشگاه (دوره بازاریابی بین‌الملل) توسط دکتر سیدحسن افتخاریان در پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه و دوره (سامانه جامع تجارت) توسط مهندس طاهری جمعه ۲۷ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد. همچنین دوره (رنگرزی دیسپرس، ری‌اکتیو و رنگرزی نخ‌های فرش‌های ماشینی) توسط استاد مهمت کاکماز از کشور ترکیه در جمعه ۲۷ بهمن‌ماه و همچنین دوره ( شبکه‌سازی صادراتی) توسط دکتر افتخاریان در شنبه ۲۸ بهمن‌ماه و دوره (آموزشی صنعت نساجی) توسط شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در تاریخ  ۲۷ بهمن‌ماه برای علاقمندان به این رشته‌ها برگزار خواهد شد.

وی در خصوص برنامه‌های جانبی نمایشگاه (FOOD ORGANO) اظهار کرد: همایش و سخنرانی‌های مرتبط با علم تغذیه و محصولات ارگانیک توسط انجمن ارگانیک خراسان رضوی و همچنین مشاوره و آشنایی کودکان با تغذیه مناسب و استفاده از محصول سالم توسط شهرداری مشهد نیز برگزار خواهد شد.

صفری در خصوص چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی، پوشاک و منسوجات خانگی در مشهد خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۵۵۰۰ متر مربع و در سالن‌های فردوسی، بهار و تالار B۱ برای استقرار شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه پیش‌بینی شده تا محصولات و کالاهای تولیدی و به‌روز خود را به بازدید عموم بگذارند، همچنین نمایشگاه (FOOD ORGANO) نیز در فضایی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع در سالن عطار برای ارائه محصولات این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص تعداد مشارکت‌کنندگان در این دو نمایشگاه گفت: تعداد کل مجموعه‌های حاضر در چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی، پوشاک و منسوجات خانگی ۹۷ شرکت‌کننده است که تعداد مشارکت‌کنندگان داخل خراسان رضوی ۶۷ شرکت و همچنین تعداد مشارکت‌کنندگان خارج از استان نیز ۲۷ شرکت از استان‌های تهران، البرز، اصفهان، قم و یزد می‌باشد. همچنین تعداد کل مشارکت‌کنندگان پنجمین نمایشگاه (FOOD ORGANO) ۹۰ شرکت است که تعداد مشارکت‌کنندگان داخل خراسان رضوی ۷۵ شرکت و تعداد مشارکت‌کنندگان خارج از استان ۱۵ شرکت از استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان، خوزستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، تهران، کرمان، یزد، کاشان و سیستان و بلوچستان است.

به گزارش رویداد برتر به نقل از روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی مشهد، گفتنی است این دو نمایشگاه تا ۲۹ بهمن ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ از این نمایشگاه‌ها بازدید به عمل آورند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا