اقتصادی

اجرای ۷ سد در لرستان

آفتاب‌‌نیوز :

داریوش حسن‌نژاد امروز، ۱۸ بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان هیچ سدی ساخته نشده بود، اظهار کرد: هم‌اکنون در استان ۷ سد فعال در دست اجرا داریم که ۶ سد در حوزه فعالیت شرکت آب منطقه‌ای لرستان و سد رودبار توسط شرکت آب نیرو در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب اسلامی، تأمین آب شرب و بهداشتی برای تمامی شهر‌ها و اکثر روستا‌ها است که از این لحاظ از کشور‌هایی هستیم که در رتبه بالای جهانی قرار داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعتبارات خوبی به بخش آب کشور تزریق شده است و دولت طرح‌هایی را به‌صورت اضطراری در دست اجرا دارد.

حسن‌نژاد اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان سال گذشته با جذب ۸۵۲ میلیارد تومان در بخش آب، رتبه اول استانی را داشت و ۳۰ درصد از اعتبارات استانی در بخش آب استان هزینه شد.

وی بیان کرد: امسال هم ۹۶۵ میلیارد تومان به بخش آب اختصاص داده شده که ۶۰۵ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده و باعث رشد خوب در پروژه‌های استان شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: سد کمندان شهرستان ازنا را نیز در آستانه آبگیری داریم که در دور دوم سفر ریاست جمهوری عملیات آبگیری آن آغاز خواهد شد.

حسن‌نژاد اظهار کرد: عملیات اجرایی شبکه سد‌هایی که متوقف شده بود هم‌اکنون فعال بوده و در صورت به بهره‌برداری رسیدن، مردم عزیز استان از برکات فراوان آن بهره‌مند خواهند شد.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا