ورزش

هاشمی: همه فدراسیون‌ها در طرح آمایش سرزمینی مشارکت داشته باشند

جلسه روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش رویداد برتر و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در این جلسه اظهار کرد: به همه عزیزان خداقوت می‌گویم بابت تمام تلاش‌هایی که انجام دادند و امیدواریم خروجی برگزاری اینگونه نشست‌ها به توسعه ورزش کشور کمک کند. هدف ما این است که از ظرفیت تمام دوستان به ویژه کمیته المپیک و پارالمپیک استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: هر کسی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی که دارد باید در این روزها به تقویت نظام کمک کند. هر جا که حضور مردم وجود داشته برای نظام راهگشا بوده است و باید حضور پرشوری در این روز داشته باشیم. در آن روز ما دو انتخابات را داریم. باید با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای دشمن را ناامید کنیم؛ هرچند که مردم ما همیشه ثابت کرده‌اند که پای ارزش‌ها هستند.

وزیر ورزش در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: برنامه مشترکی که بین وزارت، کمیته المپیک و فدراسیون‌هاست بحث تصویب اساسنامه فدراسیون‌هاست. دیگر دوران این گذشته که ما بتوانیم یک اساسنامه مشترک برای همه فدراسیون‌ها تدوین کنیم‌. با توجه به قوانین جهانی که هر فدراسیون دارد تلاش می‌کنیم اساسنامه هر فدراسیون را با توجه به قوانین داخلی و بین‌المللی تدوین کنیم.

او خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مشترک بین ما و کمیته المپیک بحث برنامه‌ریزی برای رویدادهای بزرگ است. باید یکسری هماهنگی را داشته باشیم که اگر یک رشته نیاز به مشاوره و کمک داشته باشد طی جلسه‌ای بتوایم راهنمایی‌ها را از روسای فدراسیون‌ها بگیریم و با کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به اشتراک بگذاریم.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به طرح آمایش سرزمینی اشاره کرد و گفت: در قانون اهداف وظایف وزارت ورزش بحث آمایش سرزمینی را تعریف کرده‌اند و با اجرای این طرح عدالت ورزشی در سراسر استان‌ها انجام خواهد شد. از تمامی روسای فدراسیون‌ها می‌خواهیم که در این طرح مشارکت داشته باشند و باید از کارهای سلیقه‌ای پرهیز کنیم‌. در راستای اجرای این طرح دیگر قرار نیست در سال ۱۴۰۳ پروژه جدیدی را آغاز کنیم و هدف ما این است که در این راستا و در جهت اجرای طرح آمایش سرزمینی براساس ظرفیت‌هایی که در یک شهر و یا استان وجود دارد سالن‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

سید محمد شروین اسبقیان نیز در این نشست با یادآوری مجدد اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جامعه ی ورزش و جوانان در خصوص تعیین سرنوشت کشور احساس مسئولیت کرده و قطعا حضور پرشور و حماسی را پای صندوق های رای خواهند داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موفقیت های اخیر ورزش کشور گفت: مقام سوم تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی و همچنین نایب قهرمانی مهدی الفنی در جام جهانی ژیمناستیک افتخارات خوب و قابل توجهی بود که در روزهای گذشته رقم خورد و دل مردم را شاد کرد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا