استان ها

پرواز هلی شات و کوادکوپتر در منطقه گردشگری شهداد بدون مجوز قانونی ممنوع است

پرواز هلی شات و کوادکوپتر در منطقه گردشگری شهداد بدون مجوز قانونی ممنوع است

رییس دادگاه عمومی بخش شهداد با اشاره به توقیف پرنده‌های کوچک هدایت پذیر از جمله کوادکوپتر و هلی شات فاقد مجوز، گفت: پرواز هرگونه پرنده‌های کوچک هدایت پذیر از جمله هلی شات و کوادکوپتر بر فراز نقاط مختلف این بخش باید پس از دریافت مجوز‌های لازم از مراجع قانونی، صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر؛ محمد گنجعلی‌زاده در تشریح این خبر افزود: ظرفیت‌های گردشگری و منطقه‌ای بخش شهداد، توجه کاربران زیادی را برای تهیه عکس و فیلم با استفاده از هلی شات و … به خود جلب کرده و از این رو اپراتور‌های این وسایل باید توجه داشته باشند که در صورت تصویربرداری بدون کسب مجوز‌های لازم، هلی شات آن‌ها توقیف شده و تا زمان رسیدگی به پرونده قضایی در توقیف باقی خواهد ماند.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که صدور مجوز انجام عملیات پرواز با ریز پرنده توسط اداره کل امنیتی انتظامی استانداری انجام می‌شود، تصریح کرد: سازمان‌های دولتی نیز برای انجام عملیات‌های پروازی با ریز پرنده از جمله نقشه/ تصویربرداری باید انجام استعلامات مربوطه را در نخستین اقدام مد نظر قرار دهند.
رییس دادگاه عمومی بخش شهداد بیان کرد: حساسیت‌های منطقه‌ای کویر شهداد اقتضاء می‌کند که نظارت دقیقی بر عملیات‌های پروازی پرنده‌های کوچک هدایت پذیر صورت گیرد و از این رو عوامل انتظامی و امنیتی فعالیت‌های این حوزه را به دقت ویژه‌ای رصد می‌کنند.
گنجعلی زاده عنوان کرد: تاکنون نیز موارد متعددی از پرواز هلی شات و کوادکوپتر در این منطقه مشاهده شده که توسط عوامل انتظامی و امنیتی برخورد قانونی لازم صورت گرفته و پرونده قضایی آن‌ها نیز در دادگاه بخش شهداد در دست رسیدگی و صدور حکم قرار دارد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا