اقتصادیکسب و کار برتر

پروب شارژ استاتیک چیست؟

محصولات این شرکت در طیف گسترده ای از کاربردها از جمله بسته بندی ، چاپ ، پلاستیک ، پارچه ، نقاشی ، نجاری ، کاغذ ، متالورژی ، تولید محصولات کشاورزی ، حمل و نقل هوایی و بسیاری زمینه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. و طیف گسترده ای از محصولات ، از جمله تجهیزات از بین بردن استاتیک و تولید ، تجهیزات تمیز کردن سطح سیکلون ، سیستم تمیز کردن سطح کویل ، برچسب زدن موفقیت آمیز در IML ، جذب الکترواستاتیک ، حذف گرد و غبار الکترواستاتیک ، حذف استاتیک و سایر راه حل های مشتری ، می تواند انواع مختلفی را برآورده کند از مشتریان صنعت خواستار تجهیزات استاتیک و تجهیزات تمیز کردن سطح هستند و مناسب ترین راه حل ها را با حرفه ای ترین مهارت در اختیار مشتریان قرار می دهند.

الکتریسیته ساکن یک بار استاتیک یا یک شارژ نشدنی است (شارژ جریان یک جریان الکتریکی را تشکیل می دهد). الکتریسیته ساکن هنگامی تشکیل می شود که شارژ روی آن یا روی یک جسم جمع شود و شارژ به دو نوع بار مثبت و منفی تقسیم شود ، یعنی می توان گفت پدیده برق استاتیک نیز به دو نوع تقسیم می شود .

یعنی استاتیک مثبت و برق استاتیک منفی. هنگامی که بار مثبت روی یک شی جمع می شود ، الکتریسیته ساکن مثبت ایجاد می شود ، هنگامی که بار منفی روی یک جسم جمع می شود ، الکتریسیته ساکن منفی تشکیل می شود ، اما خواه برق استاتیک مثبت باشد یا الکتریسیته ساکن منفی ، وقتی جسم استاتیک در تماس باشد یک جسم بالقوه صفر (جسم زمینی) یا شیئی که تفاوت پتانسیل با آن داشته باشد ، انتقال بار اتفاق می افتد ، این پدیده جرقه ها و تخلیه هایی است که هر روز شاهد آن هستیم. به عنوان مثال ، آب و هوای زمستان شمالی خشک است ، بدن انسان به راحتی می تواند الکتریسیته ساکن را وارد کند ، هنگام تماس با دیگران یا هادی های فلزی پدیده تخلیه ظاهر می شود.

What is a static charge probe?

مواد آنتی استاتیک چیست؟

مواد آنتی استاتیک چیست ؟ موادی هستند که از طریق پایین آوردن مقاومت موجود در سطح یا کل ماده و همچنین بالا بردن هدایت پذیری، از ایجاد بار الکتریکی ساکن در موادی از قبیل پلیمرها جلوگیری به عمل می آورند.عاملی که اثربخشی آنتی استاتیک‌ها را بالا می برد عامل رطوبت است. رطوبت و ذرات آب سبب شکل گیری یک لایه هادی بار الکتریکی بر روی ماده مورد نظر می شوند.

تفنگ هوای آنتی استاتیک

تفنگ نازل هوای آنتی استاتیک وسیله ای است که برای خنثی سازی بارهای استاتیک روی سطوح استفاده می شود. آنها معمولاً در محیط های صنعتی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات الکترونیکی حساس و همچنین در محیط های تمیز برای جلوگیری از جذب گرد و غبار و آلاینده ها به سطوح استفاده می شوند.تفنگ های هوای آنتی استاتیک اساساً با یونیزه کردن هوا کار می کنند. یون ها اتم ها یا مولکول هایی هستند که بار الکتریکی دارند. هنگامی که یون ها با سطحی که بار استاتیک دارد تماس پیدا می کنند، بارها را خنثی می کنند.

دو نوع اصلی تفنگ هوای آنتی استاتیک وجود دارد:

  • تفنگ های هوای یونیزه کننده AC: این نوع تفنگ های هوا از جریان متناوب (AC) برای ایجاد یون استفاده می کنند. آنها برای استفاده در طیف گسترده ای از برنامه ها بی خطر و موثر هستند.

آنتی استاتیک چیست؟

معنی آنتی استاتیک چیست؟ آنتی استاتیک‌ها مواد شیمیایی ای هستند که از ایجاد الکتریسیته ساکن روی مواد و سطوح آن‌ها جلوگیری می کنند. الکتریسیته ساکن یا همان بار استاتیک می تواند به فرآیند تولید با کیفیت مواد، ضربه وارد کند. عامل ایجاد این بار می تواند استفاده از منبع ولتاژ برق بدون ایجاد تماس یا اثر تریبوالکتریک باشد.آنتی استاتیک‌ها با خاصیت ضد الکتریسیته ای خود، وارد میدان می شوند و با استفاده از رسانایی خود یا دریافت رطوبت از هوا ماده را کمی رسانا می‌کنند.

این مواد دارای دو بخش آب دوست و آب گریز می باشند که قسمت آب دوست آن با رطوبت هوا واکنش می دهد و مولکول‌های آب را به هم متصل می کند؛ در حالی که قسمت آب گریز آن با سطح ماده برهم کنش دارند.بر اساس این توضیح از نحوه عملکرد آنتی استاتیک‌ها، از برخی مرطوب کننده‌ها هم به عنوان ماده آنتی استاتیکی بهره گیری می شود.مواد آنتی استاتیک می توانند خارجی و داخلی باشند. با اجزای خارجی ضد استاتیکی، ماده مورد نظر به وسیله اسپری کردن یا از طریق غوطه‌وری پوشانده می شود؛ در حالی که اجزای داخلی ضد استاتیک در درون ساختمان ماده قرار می گیرند و سپس به سطح منتقل می شوند.

آنتی استاتیک‌ها اغلب می توانند نیازهای کوتاه مدت را مرتفع نمایند و از آنجاییکه  صنایع برای جلوگیری از ایجاد مشکلات کیفیتی یا ایجاد جرقه و آتش سوزی به مصونیت بلند مدت نیاز دارند به همین خاطر از افزودنی‌های رسانا مانند کربن سیاه، الیاف رسانا و نانو مواد به عنوان عوامل ضد الکتریسیته دائمی استفاده می شود.مستربچ آنتی استاتیک نوعی از ماده ضد الکتریسیته ساکن است که برای خنثی کردن بارهای روی سطح پلیمر استفاده میشود. با استفاده از افزودنی های ضد الکتریسیته ساکن مشکلات ناشی از شارژ الکتریسیته ساکن مثل گرد و غبار ، آسیب به تجهیزات و …کاهش یافته و یا برطرف می شود.

مستربچ آنتی استاتیک، یک نوع بار الکتریکی ایجاد می کند که با اصطکاک قابل توجهی بر روی سطح حرکت می کند تا اثر الکتریسیته ساکن را به وسیله ارتباط با رطوبت هوا از بین ببرد. سطح ماده با سطح هیدروفیل در کنش هستند، از طرف دیگر رطوبت هوا نیز با هم فرآیندی را انجام می دهند که در نتیجه آن مولکول‌های آب به هم متصل می شوند.

بسیاری از محصولات پلاستیکی برای تحقق هدف خود یا کاربر پسند شدن باید دارای خواص آنتی استاتیک باشند. این امر در طول فرآیند تولید،  با مخلوط کردن مواد افزودنی آنتی استاتیک در پلیمر خام، برای ایجاد یک پلیمر آنتی استاتیک به دست می آید. مستربچ آنتی استاتیک را می توان بر روی سطح خارجی محصول نیز به عنوان پوشش سطح استفاده کرد.

اجسام پلاستیکی که بار الکتریکی دارند، ذرات شناور در محیط مانند گرد و غبار را جذب می کنند و به همین خاطر است که اجسام اضافه شده به این بار به آن‌ها جذب می شوند. گرد و غبار همیشگی روی صفحه تلویزیون نتیجه وجود همین عامل است. مستربچ آنتی استاتیک این مشکلات در صنعت را حل کرده و مواد را از عوامل ریز خارجی تصفیه می کنند.مستربچ آنتی استاتیک با توجه به نوع نیاز صنایع بین 1 تا 18 درصد مواد، مصرف می شوند. آن‌ها همچنین در دو دسته مهاجرتی و غیر مهاجرتی عرضه می شوند تا بتوانند پایه شارژ استاتیکی را حمایت کنند. بدین وسیله مستربچ­ها می توانند یکی از مسائل بزرگ در فرآیند پردازش و بسته بندی اجزای الکترونیکی را هموار کنند.

مزایای استفاده از مستربچ آنتی استاتیک

  • با ایجاد عملکرد سریع در انتشار قالب، زمان مصرفی پروسه را کاهش می دهد.
  • محصولات را از وجود گرد و غبار تا حد زیادی مصون نگه می دارد.
  • ایرادات لایه‌های پلی الی فین و محصولات قالب زده را برطرف می کند.
  • پیامدهای ایجاد شده در اثر تجهیزات شارژ استاتیک را به حداقل می رساند.

مواد آنتی استاتیک به چه صورت عمل می کنند؟

مواد آنتی استاتیک نقش خنثی سازی اثر الکتریسیته ساکن را بر عهده دارند. تماس و جداسازی مواد تعادل الکترون‌ها را برهم می زند که این خود باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می شود. عواملی مانند رطوبت، سرعت و مساحت سطح تماس و جداسازی، میزان بار استاتیکی را افزایش و کاهش می دهد. برای مثال، زمانی که فردی در حال دویدن است بار استاتیکی بالاتری در برابر فردی که آهسته راه می رود دریافت می کند. این انتقال بار سبب شوک یا به عبارت دیگر باعث تخلیه الکترواستاتیکی (ESD) می شود.

مواد آنتی استاتیک با مقاومت الکتریکی بسیار بالای خود، شوک‌های الکترواستاتیکی را به صورت پیوسته خنثی می کنند. این مواد، ابزار الکترونیکی ظریف مانند تخته‌های مدار را از طریق مواد اتصال به زمین محافظت می کنند. بر اساس کاری که انجام می شود و میزان حساسیت آن، می توان از مواد آنتی استاتیک قوی تر در میز یا کف زمین استفاده کرد.مواد آنتی استاتیک علاوه بر نقش خنثی سازی شوک‌ها، نقش جلوگیری از لغزندگی یا خستگی ناشی از ایستادن را هم ایفا می کند.

یونیت شارژ استاتیک یا ژنراتور استاتیک چیست؟

یونیت شارژ استاتیک ، ژنراتور استاتیک یا ژنراتور تولید بار الکتریکی یا اصطلاح عامیانه یونیت جرقه زن در واقع منبع تولید بارهای الکتریکی( شارژ استاتیک )می باشد که برای اهداف خاصی در برخی محصولات تولیدی به کار می رود. به عنوان مثال از تجهیز فوق جهت چسباندن لایه های فیلم نایلونی به یکدیگر در خطوط تولید استفاده میشود. با باردار کردن سطح محصول ،محصول دیگر مانند فیلم یا لفاف به راحتی به محصول مورد نظر می چسبد( بدلیل وجود بار غیر همسان در دو محصول مورد نظر).

بار استاتیکی چه تأثیری بر روی مستربچ آنتی استاتیکی می گذارند؟

مستربچ آنتی استاتیک عایق هستند و می توانند شرایطی را فراهم آورند که پلیمرهای مختلف روی سطح آن‌ها بارهای استاتیکی ایجاد کنند. تراکم بار استاتیک پیامدهایی را به همراه خواهند داشت که گاه می توانند بسیار مخرب باشند. در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می کنیم.

  • ایجاد اختلال در باز شدن لایه ها در فرآیند بسته بندی
  • جذب گرد و غبار روی بسته بندی مواد غذایی که ظاهری نامناسب و آلوده را شکل می دهد.
  • کاهش سرعت فرآیندهای صنایع و پایین آوردن میزان بازدهی کل
  • آسیب رساندن به مدارهای الکترونیکی و اجزای تشکیل دهنده آن‌ها
  • ایجاد جرقه و اشتعال، هنگامی که الکتریسیته ساکن در نزدیکی مواد اشتعال زا تجمع داشته باشد

خرید مستربچ آنتی استاتیک اکسون

مستربچ آنتی استاتیک اکسون نگاه شما را به همه ی چیزها تغییر می دهد. این آنتی استاتیک ها از شما در برابر آسیب های جدی مانند آتش سوزی و انفجار محافظت می کنند و تضمین می کنند که شما و تجهیزات اداری تان در برابر بارهای ساکن و تخلیه الکترواستاتیک محافظت می شوند. محصولاتی که بیشتر به مستربچ آنتی استاتیک نیاز دارند عبارتند از: محصولات الکترونیکی، مخابراتی، داروسازی و دفاعی.

بسته به کاربرد نهایی، ما می توانیم مستربچ آنتی استاتیک یا رسانایی را ارائه دهیم که مزایای کوتاه مدت و طولانی مدت دارد. مزایای کوتاه مدت برای پردازش و ذخیره سازی کوتاه مدت مفید است و مزایای طولانی مدت آنتی استاتیک در مواردی که محافظت در برابر تجمع استاتیک در مدت زمان طولانی ذخیره سازی مورد نیاز است مناسب می باشد.چنانچه بدنبال بهترین قیمت مستربچ آنتی استاتیک هستید طوریکه برایتان صرفه اقتصادی داشته باشد یا اینکه می خواهید در خصوص ویژگی های مستربچ انتی استاتیک سوالی بپرسید با شماره های تماس شرکت اکسون پلیمر ارتباط برقرار کنید تا کارشناسان، شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

نکته:جهت مشاهده محصولات بیشتر و تچهیزات شارژ آنتی استاتیک میتوانید به سایت فروشگاهی ما مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا