خارجی

چرا ایلان ماسک توییتر را خرید؟ / بستن دهان یک کاربر با ۴۰ میلیارد دلار

آفتاب‌‌نیوز :

در آن زمان پاراگ آگراوال (Parag Agrawal) مدیرعامل این شبکه اجتماعی بود.

این حساب کاربری که توسط جک سوینی (Jack Sweeney) اداره می‌شد، از یک سری اطلاعات علنی برای ردیابی جت شخصی ماسک استفاده می‌کرد و او را آزار می‌داد. سوینی حساب‌های زیادی دارد که افراد سرشناس مانند تیلور سوئیفت را دنبال می‌کند. سوئیفت نیز او را تهدید به شکایت کرده است.

کورت واگنر، گزارشگر بلومبرگ، در بخشی از کتاب خود که به بلومبرگ نیوز ارسال شده است، ادعا می‌کند که ماسک از آگراوال درخواست کرد تا حساب توییتری که هواپیمای شخصی او را ردیابی می‌کند حذف کند، اما با این درخواست موافقت نشد.

ماسک مدت کوتاهی پس از آن شروع به خرید سهام توییتر کرد که باعث شد با موسس آن جک دورسی (Jack Dorsey) گفتگویی داشته باشد.

او ابتدا به دنبال یک کرسی در هیئت مدیره بود و سپس با خرید کل پلتفرم رسانه اجتماعی موافقت کرد. ماسک در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ مبلغ حیرت‌آور ۴۴ میلیارد دلار را برای این کسب و کار زیان‌ده پرداخت کرد. پس از به دست گرفتن مسئولیت توییتر و به دست آوردن عنوان «سرپرست توییت»، او به سرعت آگراوال را همراه با اکثر مدیران دیگر و بیش از نیمی از کارمندان را برکنار کرد. اما مهمتر از همه، ماسک سرانجام صفحه کاربری @ElonJet را به همراه صفحه چندین روزنامه‌نگار را دیگر تعلیق کرد.

سوئینی تقریبا ۲۴ ساعت پس از تهدید ماسک به اقدام قانونی دوباره شروع به ارسال پست کرد. او به واشنگتن پست گفت: تیم او فکر می‌کند که می‌توانند جهان را کنترل کنند. سویینی اکنون در تردز اطلاعات سفر‌های ایلان ماسک با جت شخصی‌اش را به اشتراک می‌گذارد.

اگرچه در این کتاب دلایل شخصی برای خرید توییتر و تبدیل آن به ایکس به عنوان عامل خرید این شبکه اجتماعی مطرح شده است، اما خود ماسک علت خرید آن را آزادی بیان می‌داند.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا