خارجی

به‌دنبال درگیری با چین نیستیم / تاکید بر کمک نظامی به اوکراین

آفتاب‌‌نیوز :

جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا در سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا تأکید کرد که واشنگتن مصمم است که از نیروی نظامی آمریکایی در اوکراین استفاده نکند.

به گزارش ان‌بی‌سی‌نیوز، وی دراین‌باره گفت: آن‌ها (دولت اوکراین) سرباز آمریکایی نمی‌خواهند. در واقع، هیچ سرباز آمریکایی در حال جنگ در اوکراین نیست؛ و من مصمم هستم که این وضعیت را حفظ کنم.

رئیس جمهور ایالات متحده همچنین مدعی شد که کی‌یف می‌تواند در درگیری با مسکو پیروز شود اگر آمریکا «در کنار اوکراین بایستد و تسلیحات مورد نیاز برای دفاع از خود را برای کی‌یف فراهم کند.»

در همین راستا، بایدن بار دیگر از کنگره آمریکا خواست از تصمیم اختصاص بسته کمکی جدید به اوکراین حمایت کند. جو بایدن مدعی شد که اوکراین می‌تواند روسیه را به لطف تامین تسلیحات آمریکا متوقف کند.

رییس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت که چیزی که لحظه کنونی را برای ما خاص و ویژه می‌کند این است که آزادی و دموکراسی هم در داخل و هم در خارج از کشور به طور همزمان هدف حمله قرار می‌گیرند. در خارج از کشور، پوتین روسیه در حرکت است، به اوکراین حمله می‌کند و هرج و مرج را در سراسر اروپا و فراتر از آن ایجاد می‌کند. اگر کسی در این اتاق (کنگره) تصور می‌کند که پوتین در اوکراین متوقف خواهد شد، من به شما اطمینان می‌دهم که او این کار را نخواهد کرد. اما اگر ما در کنار اوکراین باشیم و سلاح‌هایی را که برای دفاع از خود لازم است فراهم کنیم، اوکراین می‌تواند جلوی پوتین را بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: ما به دنبال درگیری با چین نیستیم، بلکه خواهان رقابت با این کشور هستیم

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا