اقتصادی

فروش پوشاک با دلار و یورو در برخی مزون‌ها

حمیدرضا دهقانی‌نیا با بیان این‌که بعد از برگزاری انتخابات هماهنگی‌های لازم با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق صورت گرفت، گفت: ضربه زدن به عرضه‌کنندگان کالا‌های محرز قاچاق در تمام گروه‌های کالایی با اولویت‌بندی پوشاک، لوازم خانگی، دخانیات و … پیگیری شد.

فروش پوشاک با دلار و یورو در برخی مزون‌ها
آفتاب‌‌نیوز :

وی افزود: در همین هفته تا ساعات پایانی روز گذشته به صورت ویژه با مزون‌هایی که از سوی بخش‌های اطلاعاتی شناسایی شده بودند برخورد صورت گرفت. نکته جالب این بود که رسیدهایی که به مشتری داده شده بود بر اساس یورو بود و همانجا تبدیل به ریال می‌شد و گاهی هم مشتری با پرداخت ارز تسویه می‌کرد.

به گفته این مقام مسئول فقط از یکی از این مزون‌ها نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد. تمامی نشانه‌های محرز قاچاق ایتالیایی و فرانسوی، هم کالای اصل و هم جعلی در این کشفیات وجود داشت. این فروشگاه‌ها شعب هم داشتند و برای مثال یک کمربند مردانه به قیمت ۳۰ میلیون تومان به فروش می‌رسید و همانجا با ارز یا معادل آن پرداخت می‌شد که از وجه مبارزه با قاچاق ارز هم قابل پیگیری است.

دهقانی‌نیا همچنین گفت: نکته دیگر اینکه در یکی از مراکز تجاری بزرگ تهران که قبلا مورد ضربه قرار نگرفته بود در همین هفته از منظر مبارزه با قاچاق مورد ضربه قرار گرفت و برای عرضه‌کنندگان قاچاق پوشاک صورت جلسه تنظیم شد. این روند در حوزه لوازم خانگی هم در برخی از عرضه‌کننده‌های کالاهای محرز قاچاق با نشانه‌های کره‌ای و آلمانی در خیابان فرشته و پاسداران پیگیری شد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه از یکی از مراکز عرضه قاچاق کالا در حوزه لوازم خانگی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان کالای قاچاق احراز شده و سایر موارد کشف شده هم در انتظار جمع‌بندی است، تصریح کرد: طرح برخورد با کالاهای قاچاق در سطح عرضه به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و متوقف نشده است. در این طرح هم با مال‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و هم با عرضه‌کنندگان خرد برخورد می‌شود و سبد کالایی هدف مبارزه با قاچاق نیز شامل پوشاک، لوازم خانگی، دخانیات و غیره است.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا