رویدادها

هشدارهای سازمان آتش‌نشانی اصفهان برای چهارشنبه آخر سال

رویداد برتر/اصفهان رییس اداره برنامه ریزی و توسعه سازمان آتش نشانی اصفهان، گفت: والدین باید خطرات مواد محترقه را به  فرزندان خود یادآوری کنند و نسبت به رفت‌وآمد، بازی و سرگرمی‌های آن‌ها آگاهی کامل داشته باشند.

امید باقری در گفت‌وگو با رویداد برتر، ضمن اشاره به آستانه شب چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: مواد محترقه، آتش‌زا برای آتش‌بازی به صورت ترکیبی استفاده می‌شود و به قدری حساس است که در صورت جابه‌جایی، حمل‌ونقل‌، وارد شدن ضربه، رسیدن حرارت حتی در اثر فعل و انفعالات شیمیایی، مقابل ارتعاش هوا و یک فرکانس خاص این چاشنی انفجار فعال و انرژی این مواد به‌طور ناگهانی آزاد می‌شود که آزاد شدن انرژی این مواد محترقه، حریق، صدای مهیب و خسارت جانی و مالی را به‌دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی از بهمن ماه سال جاری ارائه آموزش و فرهنگ‌سازی لازم را در این زمینه آغاز کرده است، افزود: والدین باید خطرات مواد محترقه را به فرزندان خود یادآوری کنند و نسبت به رفت‌وآمد، بازی و سرگرمی‌های آن‌ها آگاهی کامل داشته باشند.

رییس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سازمان آتش نشانی اصفهان با بیان اینکه مواد منفجره در مجاورت لوازم گرمازا، در هوای گرم، در دست و جیب افراد به‌دلیل فعل ‌و انفعالات شیمیایی موجب ایجاد انفجار می‌شود، گفت: بعضی مواد شیمیایی همچون اکلیل سرنج و… در ترکیب با یکدیگر یا ترکیب با آب مشتعل می‌شود که حدود ۲۵۰ گرم از مواد محترقه قابلیت تخریب کامل منزل با مساحت حدود ۷۰ متر مربع و شکستگی شیشه مکان‌های مجاور را دارد.

باقری خاطرنشان کرد: والدین باید ظروف تحت فشار گاز، قوطی‌های حشره‌کش، اسپری‌ها و ظروف الکل را از دسترس کودکان و افراد نابالغ دور نگه دارند و باید از آتش بازی و روشن کردن آتش مجاور پارکینگ‌ها و درختان جلوگیری کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا