خارجی

پیام تسلیت دکتر ولایتی درپی درگذشت آیت‌الله محمد امامی کاشانی

پیام تسلیت دکتر ولایتی درپی درگذشت آیت‌الله محمد امامی کاشانی

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در پیامی درگذشت آیت‌الله محمد امامی کاشانی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در پیامی درگذشت آیت‌الله محمد امامی کاشانی را تسلیت گفت.
  

متن پیام دکتر ولایتی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

(إذا مات العالم ثلُم فی الإسلام ثلمهٌ لا یسدّها شئ)

مصیبت ارتحال عالم ربانی، مجتهد عالی‌قدر و یار همیشگی امام(ره) و رهبری(مدظله العالی)، حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد امامی کاشانی موجب تأسف و تألم فراوان گردید.

این مرد بزرگ عمر پربرکت خویش را در راه اعتلای اسلام، آموزه‌ها و ارزش‌های اهل‌بیت (علیهم السلام) و اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار گرفت و ثمرات ارزشمندی را از خود بر جای گذاشت و شاگردان فراوانی را تربیت کرد.
 وی با تاسیس و راه‌اندازی دیوان عدالت اداری،  تولیت مسجد و مدرسه عالی شهید مطهری، عضویت فقهای شورای نگهبان، تأسیس ۳۲ دبیرستان معارف اسلامی، مؤسسه تحقیقاتی ولی‌عصر (ع)، موسسات خیریه و … در زمینه تربیت طلاب و علاقه‌مندان به دروس دینی و حوزوی همت گمارد و در مسئولیت‌های مختلف نیز نقش ارزنده ای را ایفا کرد.
این ضایعه بزرگ را به محضر حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ملت شریف ایران، حوزه‌های علمیه، جامعه علمی کشور، بیت معظم و شاگردان و علاقه مندان این عالم ربانی تسلیت عرض نموده، رحمت و غفران الهی برای ایشان مسالت می‌نمایم.

علی اکبر ولایتی

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا