سلامت و دانشکسب و کار برتر

ژل تزریق شده برای خط لبخند تا چه مدت ماندگاری دارد؟

تزریق فیلر خط خنده و جدی‌ترین مزایا و معایب فیلر خنده

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی در مقابل آینه لبخند می‌زنید یا به عکس‌های‌تان در حین خندیدن دقت می‌کنید، از عمیق شدن خط خنده‌تان نگران شوید. البته که این نگرانی کاملا به جاست، چرا که ناحیه‌ی خط خنده تأثیر کلیدی در زیبایی صورت دارد. پس اگر به دنبال راه درمانی مؤثر برای گودی خط خنده هستید در این مطلب همراه دکتر مهرشاد رابط باشید تا با همه چیز در مورد تزریق ژل خط خنده برای اصلاح این ناحیه آشنا شوید.

فیلر خط خنده چیست؟

در سال‌های اخیر استفاده از انواع فیلر برای اصلاح اجزای صورت و همچنین از بین بردن چین و چروک بسیار پرطرفدار شده است. تزریق فیلر به رفع چین و چروک‌ها کمک می‌کند و ظاهری جوان را به افراد می‌بخشد. یکی از خطوطی که بر روی ظاهر افراد بسیار تاثیر گذار است خط خنده است. پس از گذر زمان و با افزایش سن در کنار نواحی بینی و دهان خطوطی عمیق ظاهر می‌شود که به آنها خط لبخند گفته می‌شود.

این خطوط باعث جدا شدن سطح گونه‌ها و لب‌ها می‌شود و باعث ظاهری پیرتر برای افراد می‌شود. به همین دلیل بسیاری خواهان برطرف کردن و محو کردن خطوط خنده هستند. خط خنده محدودیت سنی خاصی ندارد و تمامی افرادی که از ظاهر آن ناراضی باشند می‌توانند نسبت به رفع آن اقدام کنند.

علت ایجاد خط خنده

از مهم‌ترین دلایل ایجاد خط خنده می‌توان به افزایش سن، نور خورشید و سیگار کشیدن اشاره کرد. اشعه فرا بنفش باعث از بین رفتن فیبرهای کلاژن و الاستین پوست شما می‌شود. این فیبرها مسئولیت حفاظت از پوست و نرمی آن را بر عهده دارند. سیگار کشیدن نیز این فیبرها تجزیه می‌کند. علاوه بر این افزایش سن باعث می‌شود تا مقاومت بدن در برابر آسیب سیگار و نور خورشید کمتر شود.

لازم به ذکر است که خط خنده در افرادی که سیگار نمی‌کشند یا در معرض نور شدید خورشید قرار ندارند نیز ایجاد می‌شود. دلیل اصلی ایجاد خط خنده نیز افزایش سن است که به دلیل چند فاکتور رخ می‌دهد. از جمله مهم‌ترین های آنها می‌توان به کاهش تولید کلاژن و الاستین اشاره کرد. همچنین با افزایش سن شکل گونه صاف‌تر می‌شود. نیروی جاذبه نیز در تغییر شکل اجزای صورت و همچنین پوست موثر است.

علاوه بر موارد ذکر شده افزایش و کاهش وزن شدید و غیر اصولی نیز می‌تواند سبب ایجاد خط خنده شود. کاهش وزن شدید باعث شلی پوست می‌شود که بیشتر در ناحیه صورت و گردن اتفاق می‌افتد.

درمان خط خنده

روش‌های مختلفی برای درمان خط خنده وجود دارد که می‌توان به تزریق چربی، تزریق فیلر، تزریق کلاژن، بوتاکس و … اشاره کرد. در بین تمام روش‌های ذکر شده تزریق فیلر خط خنده یکی از بهترین و کم عوارض ترین روش‌های درمان خط خنده است. بوتاکس نمی‌تواند خط خنده را به طور کامل از بین ببرد.

همچنین تزریق چربی نیز با عوارض همراه است. تزریق فیلر باعث پر شدن چروک‌ها می‌شود و در نتیجه سطح پوست را هموار می‌سازد. فیلرها باعث افزایش تولید کلاژن می‌شوند. کلاژن یک پروتئین است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و باعث بازسازی پوست می‌شود. تولید این ماده به مرور زمان و افزایش سن کاهش پیدا می‌کند.

یکی از پرطرفدار ترین انواع فیلرها، فیلر هیالورونیک اسید است. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و باعث آبرسانی و سفتی پوست می‌شود. از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود احتمال واکنش‌های آلرژیک را به حداقل می‌رساند. دکتر تزریق فیلر شما ممکن است برای تزریق فیلر خط خنده انواع دیگری از جمله کلسیم هیدورکسیل آپاتیت را نیز پیشنهاد کند که تفاوت‌های جزئی با هیالورونیک اسید دارند.

مزایای فیلر خط خنده

این روش درمانی نسبت به سایر روش‌های مزایای بسیاری دارد. تزریق فیلر خط خنده تهاجمی نیست و نیازی به استراحت پس از تزریق ندارد و مراجع می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد. همچنین این درمان باعث ایجاد پوستی صاف‌تر و نرم‌تر می‌شود. همانطور که گفتیم فیلر تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و همچنین باعث یک لیفت کلی در صورت هم می‌شود. عوارض و احتمال ایجاد حساسیت نیز در این روش حداقلی است.

معایب فیلر خط خنده

همانطور که گفتیم تزریق فیلر خط خنده نسبت به سایر روش‌ها کمتر تهاجمی است و در نتیجه خطر عوارضی همچون خون ریزی شدید، عفونت و … کمتر است. اما همچون هر راهکار درمانی دیگر با عوارضی تقریبا جزئی همراه هستند که بهتر است با علم به این موارد برای تزریق فیلر تصمیم بگیرید. البته عوارض شدید تنها در صورتی رخ می‌دهد که فرد غیر متخصص برای اینکار مراجعه کنید. خطرات تزریق فیلر خط خنده و نتیجه ظاهری نهایی کاملا به مهارت دکتر پوست شما، کلینیک تخصصی پوست و مو و سپس مواد مورد استفاده بستگی دارد. پس در این خصوص دقت لازم را به خرج دهید.

تزریق فیلر خط خنده چه تأثیری روی حالت چهره دارد؟

تزریق فیلر در ناحیه خط خنده تأثیر زیادی در رفع خستگی چهره دارد. فیلر خط خنده در صورتی که خیلی دقیق و ظریف تزریق شود، در لیفت قسمت میانی چهره تأثیر زیادی دارد.

چند سی سی ژل برای خط خنده لازم است؟

نوع، غلظت و حجم فیلر با توجه به میزان گودی و شکل خط خنده انتخاب می‌شود و برای هر مراجع متفاوت خواهد بود.

    دکتر رابط:

    بسیار مهم است که فیلر خط خنده و لب متناسب با سن و موقعیت آناتومیک چهره تزریق شود. معنای زیبایی اختصاصی یعنی همین. به این معنا که تغییر در چهره صرفا باید در جهت شادابی پوست باشد و فرم اصلی چهره تغییر نکند. اغلب افرادی که خواستار این اقدامات هستند، اصلا دلشان نمی‌خواهد چهره‌شان به فرد دیگری تبدیل شود و صرفا می‌خواهند 5 تا 10 سال جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند.

اگر فقط یک طرف خط خنده گود باشد، آیا فیلر به هر دو طرف تزریق می‌شود؟

معمولا هر دو طرف گودی وجود دارد و ممکن است یک طرف شدیدتر باشد. در این شرایط نیاز به قرینه سازی داریم و برای سمت گودتر فیلر بیشتری تزریق می‌شود.

فیلر خط خنده روی برجستگی لب‌ها هم تاثیر دارد؟

خط خنده وقتی گود و خالی به نظر می‌رسد، روی برجستگی‌های لب‌ها هم اثر معکوس دارد. خط خنده‌ی پر و لیفت شده، هم لب‌های‌مان را برجسته‌تر نشان می‌دهد و هم پره‌های بینی را کوچک‌تر. در واقع، چون خط خنده در قسمت میانی و مرکز صورت قرار دارد، به لحاظ زیبایی‌شناسی، در حالت و شادابی چهره بسیار اثرگذار است.

ماندگاری فیلر خط خنده

ماندگاری فیلرها معمولا 6 ماه به طول می‌انجامد. اما از آنجا که فیلرها کلاژن سازی و بافت سازی را در ناحیه‌ی مورد تزریق به شدت تحریک می‌کند، اثرات لیفت آن‌ها تا یک سال باقی می‌ماند.

آیا تزریق فیلر خط خنده درد دارد؟

قبل از تزریق ناحیه‌ی خط خنده را با کرم املا کاملا بی حس می‌کنیم، که باعث می‌شود تزریق کاملا راحت و بدون درد باشد.

دکمه بازگشت به بالا