سلامت و دانشکسب و کار برتر

 فواید پاکسازی پوست چیست ؟

پوست ما در طول روز با آلودگی‌های محیطی مختلفی در تماس است و از سوی دیگر سلول‌های مرده راه تنفس پوست را بسته و به آن صدمه می‌زنند، پاکسازی پوست یکی از راهکارهایی است که برای حفظ و جوانی چهره شما توصیه می‌شود. پوست صورت نقش زیادی در هر فردی ایفا می‌کند، برای اینکه همیشه شاداب و زیبا به نظر برسید باید پاکسازی آن را جدی بگیرید. من مدیر VIP لی لی در این مطلب تلاش می‌کنم هرآنچه در خصوص باید بدانید را با شما به اشتراک بگذارم همراه من باشید.

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست با از بین بردن ، لکه‌های پوستی و چین و چروک‌های سطحی پوست شما را دوچندان می‌کند و اگر به صورت علمی و اصولی انجام شود نه تنها خطری ندارد بلکه همه افراد در سنین مختلف می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند. پاکسازی پوست در اصفهان در مقایسه با سایر شهر ها و همچنین سایر راهکارهای مراقبتی هزینه کمتری دارد و در عین حال اثرات آن به سرعت قابل مشاهده است. استفاده از مواد نامناسب می‌تواند باعث التهابات پوستی، قرمزی و حساسیت پوستی شود یا اگر پاکسازی توسط فرد غیر متخصص انجام پذیرد ممکن است مواد مغزی لازم را به پوست نرساند و اثرات چشمگیری نداشته باشد.

پاکسازی پوست به چه معنا است؟

به کلیه راهکارهایی مراقبتی و زیبایی که برای حذف آلودگی‌های سطح پوست به کار برده می‌شود پاکسازی پوست می‌گویند. این راهکارها سه هدف عمده را دنبال می‌کنند، پاکسازی پوست از انواع آلودگی‌های، چربی‌های اضافه و مواد مزاحمی که روی سطح پوست را می‌پوشانند، حذف سلول‌های مرده و جایگزین کردن آن با سلول‌های جوان و شاداب و در نهایت تغذیه و آبرسانی سطح پوست برای زیبایی، و شادابی هرچه بیشتر پوست افراد. معمولا پاکسازی پوست صورت بیش از سایر نوحی بدن مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که معمولا بیشتر در معرض آلودگی‌ها و آفتاب قرار دارد و از سوی دیگر بیش از هر قسمت دیگر پوست در معرض دید است.

مردم سراسر جهان برای کند کردن روند از روش‌های مختلفی برای پاکسازی سطح آن استفاده می‌کنند. در گذشته از مواد طبیعی مثل شیر، ، شکر قهوه‌ای و قهوه برای و پاکسازی سطح پوست استفاده می‌شد و از مواد طبیعی مثل عسل و روغن نارگیل برای آبرسانی سطح آن کمک گرفته می‌شده است. در طی سالیان متخصصان پوست و زیبایی راهکارهای عملی برای محافظت از پوست ارائه کرده‌اند که از اصول علمی پیروی کرده و تاثیر شگفت انگیزی رو پوست چهره افراد دارند.

پاکسازی پوست صورت چه مزایایی دارد؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم بیشترین پاکسازی پوست روی صورت انجام می‌شود چرا که رطوبت لازم را به سطح پوست رسانده و سلول‌های مرده را حذف می‌کنند. استفاده مکرر از مواد آرایشی و گرد و غبار موجود در فضا که به سطح پوست نفوذ می‌کند مانع تنفس آن شده و شادابی و طراوت پوست را از بین می‌برند. پاکسازی مستمر پوست صورت با حذف این مواد زائد به شما کمک می‌کند و خسته را به صورتی شاداب و پرانرژی تبدیل کنید، البته به شرط آنکه به صورت علمی و توسط افراد کاربلد و متخصص انجام شود. در طی صورت، باماساژ خون در سطح پوست شما جریان بیشتر خواهد داشت و به این ترتیب ضمن ملایم و خونرسانی احساس بهتری را هم تجربه خواهید کرد. در نهایت ‌های سرسیاه و آلودگی‌هایی که به عمق پوست نفوذ پیدا کرده تخلیه می‌شوند و با یک پاکسازی عمقی به خوبی حاصل شده و تغییر محسوسی در چهره خود خواهید داشت.

بهترین زمان برای پاکسازی پوست صورت کدام است؟

شما در همه ایام سال باید به خود بپردازید و سلامت آن را مدنظر داشته باشید اما متخصصان توصیه می‌کنند برای پاکسازی پوست صورت بهتر است پاییز و زمستان و اوایل بهار را انتخاب کنید. در این زمان شدت اشعه خورشید کمتر است و روی پوست اثرات کمتری دارد. پس از پاکسازی پوست شما نسبت به پوست خورشید حساس‌تر می‌شود و هر چه شدت آفتاب کمتر باشد برای پاکسازی زمان مناسب‌تری است. متخصصان توصیه می‌کنن در فاصله‌های زمانی ۳ تا ۶ ماه برای جوانسازی و شادابی هرچه بیشتر پوست لایه برداری و پاکسازی ملایم پوست را زیر نظر متخصص کاربلد انجام دهید.

درکنار استفاده از ضد آفتاب و زیاد، پاکسازی مداوم پوست صورت یکی از راهکارهای مهم و اساسی در افزایش شادابی و است که همه افراد باید آن را جدی بگیرند. بکاربردن این راهکارها نیاز شما به استفاده از را به حداقل رسانده و پوستی خواهید داشت که بدون آرایش خاصی هم زیبا و شفاف به نظر می‌رسد. بسیاری از محصولات پاکسازی پوست روی حذف چربی‌های اضافه تمرکز دارند و استفاده طولانی‌مدت آن‌ها ممکن است به منجر شود این درحالی است که استفاده از راهکارهای تخصصی و درمانی توسط متخصصان کاربلد به دلیل اینکه به صورت اختصاصی و برای نوع پوست شما انتخاب می‌شود اثرات جانبی‌ای نداشته و به شما کمک بیشتری می‌کند.

چرا پاکسازی پوست صورت باید به شکل دوره‌ای انجام شود؟

پوست ما همیشه در معرض عوامل محیطی آسیب رسان به پوست مثل گرد و غبار، دود و مواد شیمیایی موجود در هوا قرار دارد. از سوی دیگر غدد چربی که مسئول ترشح چربی روی پوست هستند گاهی به سبب شستشوی زیاد یا مشکلات هورمونی بیش از اندازه چربی سازی می‌کنند که به پوست آسیب می‌زنند. منظور ما این نیست که و بهداشتی استفاده نکنید بلکه می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم استفاده از این محصولات به تنهایی کافی نیست و لازم است پاکسازی پوست صورت را به صورت تخصصی در مراکز معتبر هم انجام دهید.

در نهایت پوست ما به عنوان یک عضو زنده دائما سلول‌های جدید می‌سازد و چرخه رشد سلول‌های جدید با مرده ادامه دارد، لایه‌های مرده و آسیب دیده باید به شکل مستمر حذف شوند تا سلول‌های تازه بهتر بتوانند رشد کنند. بنابراین انجام پاکسازی پوست صورت به شکل دوره‌ای و منظم باید انجام شود. در کنار مراجعه به مراکز مراقبتی و کمک گرفتن از کارشناسان متخصص شما در خانه هم لازم است به کمک انواع اسکراپ‌ها پوست خود را ماساژ دهید، هر چند وقت یک‌بار به کمک ماسک‌های تقویتی رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز را به سطح پوست خود برسانید و در نهایت با بخورهای مناسب پوست خود را پاکسازی و آبرسانی کنید.

پاکسازی نامناسب پوست چه عوارضی دارد ؟

پاکسازی پوست یکی از کارهای ضروری است که برای شادابی و طراوت چهره خود باید انجام دهید اما اگر اینکار باروش‌های نامناسب و غیر علمی انجام شود ممکن است صدمات جبران ناپذیری به پوست شما وارد کند. همچنین به شدت توصیه می کنم درکنار استفاده از تکنیک های صحیح و اصولی پاکسازی، استفاده از ضد آفتاب و زیاد و نقش این عوامل در افزایش شادابی و خود را جدی بگیرید. برای انتخاب کرم‌ها و ماسک‌های مناسب که با پوست شما هم‌خوانی داشته باشد بهتر است از یک کارشناس و متخصص مراقبت و زیبایی مشورت کنید تا از موادی کمک بگیرید که برای پوستتان مناسب باشد.

بعد از پاکسازی پوست صورت لازم نیست دوره درمانی خاصی را طی کنید و به همین دلیل از کارهای روزانه خو باز نخواهید ماند. در نهایت اثرات پاکسازی طولانی مدت بوده و تا مدت‌ها می‌توانید از تغیرات ایجاد شده در چهره خود لذت ببرید. من به عنوان مدیریت VIP لی لی به همراه همکارانم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی خدمات مراقبت پوست را به صورت تخصصی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا ضمن پاکسازی پوست صورت، شادابی و طراوت چهره خود را بازیابید و از دیدن چهره خود لذت بیشتری ببرید. همچنین تمامی عزیزانی که قصد دارند روش های انجام پاکسازی پوست را آموزش ببینند می توانند در دوره پیشرفته پاکسازی پوست شرکت کنند. توضیحات این دوره در صفحه قابل مشاهده است.

دکمه بازگشت به بالا