سلامت و دانش

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۲۸۰۰ نفر از عزاداران مراجعه‌کننده به پایگاه‌ها و مراکز درمانی هلال

اصفهان |تهران

مسئول ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر از ارائه خدمات به بیش از ۲۸۰۰ نفر خبر داد.

به گزارش رویداد برتر، اوحدی مسئول ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر در مراسم تشییع شهدای خدمت در کشور گفت: تا ساعت ۱۴ امروز،  ۲۸۳۹ نفر از عزاداران شرکت‌کننده در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت در استان‌های آذربایجان شرقی، قم، تهران، زنجان، اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی با مراجعه به مراکز، پایگاه‌ها، اتوبوس‌ آمبولانس‌ها و تیم‌های امدادی و درمانی هلال‌احمر از خدمات درمانی و درمان سرپایی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۱۰۰ نیروی عملیاتی هلال‌احمر، شامل ۱۹۳ تیم امدادی، در ۷ استان در حال ارائه خدمات امدادی و درمانی به مردم حاضر در مراسم تشییع پیکر شهدا هستند و تا این لحظه ۸۵ نفر برای دریافت خدمات درمان تکمیلی با تلاش امدادگران به مراکز درمانی ثابت و سیار منتقل شده‌اند.

اوحدی افزود: ۲ بالگرد هلال‌احمر در مشهد و ۲ بالگرد در خراسان جنوبی برای امدادرسانی احتمالی در حالت آماده‌باش هستند.

وی گفت: ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۰ دستگاه موتورلانس با تمامی امکانات به همراه حدود ۸۰ خودروی امدادی جمعیت در مشهد در حال حاضر فعال هستند. ۱۲ تیم امدادی متخصص در حوزه آوار نیز با آتش نشانی مشهد همکاری دارند.

گفتنی است، ستاد مرکزی عملیات تشییع پیکر شهدای خدمت با حضور هلال‌احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و … تشکیل شده که مسئولیت کمیته امدادونجات به عهده هلال‌احمر است.

افزایش امدادرسانی در مراسم تشییع

اوحدی، مسئول ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر در مراسم تشییع شهدای خدمت در کشور گفت: تا ساعت ۱۵ امروز،  ۲۹۷۵ نفر از عزاداران شرکت‌کننده در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت در استان‌های آذربایجان شرقی، قم، تهران، زنجان، اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی با مراجعه به مراکز، پایگاه‌ها، اتوبوس‌ آمبولانس‌ها و تیم‌های امدادی و درمانی هلال‌احمر از خدمات درمانی و درمان سرپایی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ وی ادامه داد: ۹۶ نفر به مراکز درمانی سیار و ثابت اعزام، ۵۴۵ نفر در محل درمان شدند و ۲۳۳۴ نفر نیز از خدمات سلامت‌محور برخوردار شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا