خارجی

درگیری قانونگذاران تایوانی در پارلمان

قانونگذاران تایوانی در مناقشه‌ای پر تنش درباره ایجاد اصلاحات در پارلمان چند روز مانده به مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید این جزیره با یکدیگر درگیر شده و یکدیگر را کتک زدند.

به گزارش رویداد برتر، حتی پیش از آغاز رای گیری درباره این اصلاحات، برخی از قانونگذاران در صحن پارلمان بر سر یکدیگر فریاد زده و یکدیگر را در داخل و بیرون از پارلمان کتک زدند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، در یکی از صحنه‌های درگیری، قانونگذاران کرسی رئیس پارلمان را پرتاب کرده و برخی هم همقطاران خود را به صحن هل دادند. با اینکه صبح روز جمعه آرام بود، اما تنش‌ها بعدازظهر شدت گرفت.

درگیری قانونگذاران تایوانی در پارلمان
درگیری در پارلمان تایوان

«لای چینگ ته» رئیس جمهور منتخب تایوان روز دوشنبه قرار است سوگند یاد کند. او ژانویه ۲۰۲۴ در این سمت انتخاب شد اما حزب مترقی دموکراتیک او اکثریت را در پارلمان از دست داده است.

حزب اصلی اپوزیسیون «کومینتانگ» کرسی‌های بیشتری نسبت به حزب مترقی دموکراتیک دارد اما به قدر کافی نتوانسته اکثریت خود را تشکیل دهد و برای همین با حزب کوچک «مردم تایوان» به منظور پیشبرد ایده‌های مشترک همکاری می‌کند.

درگیری قانونگذاران تایوانی در پارلمان
درگیری در پارلمان تایوان

اپوزیسیون می‌خواهند به پارلمان اختیارات بیشتر نظارتی بدهند که شامل پیشنهاد مناقشه برانگیز مجرم شناختن مقام‌هایی است که به دنبال اظهارنظرهای نادرست و غلط به پارلمان هستند.

حزب مترقی دموکراتیک می‌گوید حزب مردم تایوان و کومینتانگ به صورت نادرستی تلاش می‌کنند تا پیشنهادات خود را بدون رویه رایزنی در پارلمان پیش ببرند و این یعنی سوءاستفاده از قدرت است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا