رویدادها

هشدار سیل در خراسان شمالی/ آماده باش دستگاه‌های خدمات رسان

آماده باش |اسفراین

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی؛ این پیش بینی برای بیشتر مناطق استان شامل مرکز، شمال شرق و بخش‌هایی از جنوب استان انجام شده است.

بر این اساس، مخاطرات کاهش دید، لغزندگی جاده ها، صاعقه، آبگرفتگی معابر، روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها نیز پیش بینی شده است و شهروندان و مسافران برای حفظ جان خویش و عزیزانشان از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، مخازن سد‌ها و بند‌های انحرافی پرهیز کنند.

مدیریت بحران خراسان شمالی به خط شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در این خصوص گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان استان با اعلام هشدار نارنجی هواشناسی برای امداد در حادثه‌های احتمالی به حالت آماده باش درآمدند.

غلامرضا شفیق اظهار کرد: بر اساس اعلام هواشناسی، سامانه بارشی که در استان فعال شده بیشتر نقاط استان را در برمی گیرد و سبب بارش‌های رگباری در مناطق مختلف می‌شود.

وی تصریح کرد: نیرو‌های دستگاه‌های خدماتی و امدادی از جمله راهداری، جمعیت هلال احمر، پلیس راه و شهرداری در حالت آماده باش هستند.

شفیق خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی سیلاب و طغیان رودخانه‌ها به مردم توصیه می‌شود از اتراق در حریم رودخانه‌ها اجتناب کنند.

وی افزود: بارش‌های عصر امروز سبب جاری شدن سیل در تعدای از روستا‌های خراسان شمالی و آبگرفتگی منازلی در شهرستان‌های شیروان و فاروج شد و امدادگران جمعیت هلال احمر استان را برای کمک به صحنه کشاند.

بارش‌ها تا جمعه تداوم دارد

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی نیز در این باره گفت: این سامانه بارشی سبب وزش باد لحظه‌ای شدید، بارش باران، برخی ساعت‌ها رگبار باران و رعد و برق می‌شود و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی شده است.

مظاهر عظیم زاده اظهار کرد: این سامانه بارشی در بیشتر مناطق استان بویژه در شرق، جنوب و جنوب شرق یعنی شهرستان‌های شیروان، فاروج، اسفراین و بام و صفی آباد خواهد بود.

وی افزود: باتوجه به رگباری بودن بارش ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارت به سازه‌های موقت دور از انتظار نیست.

خراسان شمالی با بیش از یک میلیون نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

دکمه بازگشت به بالا