ورزش

ترک کنفرانس بین المللی کار در ژنو هنگام سخنرانی نماینده رژیم صهیونیسیتی توسط هیأت های نمایندگی

بازار کار |بین المللی

به گزارش‌گروه بین‌الملل خبرگزاری رویداد برتر، تعداد قابل توجهی از هیأت های نمایندگی کشورهای عضو سازمان بین المللی کار، هنگام سخنرانی نماینده رژیم جعلی اسرائیل، این کنفرانس را ترک کردند. 

این نشست در روز پنجشنبه 17 خرداد 1403 در جریان یکصد و دوازدهمین کنفرانس بین المللی کار در مقر سازمان ملل در ژنو سوئیس برگزار شد.

مدیر کل سازمان بین المللی کار گزارشی از وضعیت کارگران در مناطق اشغالی فلسطین و سایر کشورهای عربی را در این نشست ارائه کرد. 

وی در گزارش خود به آثار مخرب گسترده این حملات در غزه و کرانه باختری پرداخته و آمار داد که بیش از 200 هزار شغل در غزه نابود شده و 150 هزار نفر در کرانه باختری از 7 اکتبر تا کنون حقوق خود را دریافت نکرده اند.

بازار کار در غزه تقریبا به صورت کامل فروپاشیده و نرخ بیکاری به حدود 50 درصد رسیده است. 

علی بحرینی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل در ژنو در این جلسه با اشاره به نسل کشی مستمر رژیم اسرائیل در غزه از 7 اکتبر تا کنون گفت بازار کار در غزه به دلیل این کشتار، تخریب وسیع زیرساختها، بیجاشدگی و گرسنگی فروپاشیده و حقوق کار در این سرزمین به کلی نقض شده است.

وی افزود: تخریب گسترده سرمایه انسانی و فیزیکی آثار مخرب جبران ناپذیری برای همیشه در فلسطین به جای خواهد گذاشت. 

بحرینی خاطرنشان کرد: از سازمان بین المللی کار انتظار می رود با زبانی رسا این جنایات رژیم اسرائیل در غزه را محکوم کرده و اقدامات ملموسی برای حمایت از کارگران و کارفرمایان غزه به عمل آورد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا