رویدادها

درگیری خونبار دختر و پسر جوان در شیراز

بندرعباس |دختر و پسر

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ کاووس حبیبی اظهار داشت: در سوم خردادماه سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک فقره قتل در بلوار دکتر شریعتی (معالی‌آباد) شیراز به پلیس اعلام شد و بلافاصله مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: مأموران انتظامی با انجام تحقیقات میدانی و برابر اظهارات شاهدان عینی مطلع شدند که زنی با مردی ۳۵ ساله درگیر می‌شود و وی را با سلاح سرد به‌شدت مجروح می‌کند و مرد به‌دلیل شدت جراحات وارده و خونریزی شدید به قتل می‌رسد.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه قاتل پس از قتل با دوستانش تماس می‌گیرد و آن‌ها زمینه فرار وی را مهیا می‌کنند، ادامه داد: کارآگاهان اداره جنایی تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی قاتل را شناسایی و عملیات دستگیری وی را آغاز کردند.

حبیبی خاطرنشان کرد: مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی سریعاً به مخفیگاه وی در یکی از محلات شیراز اعزام و موفق شدند قاتل (زن) ۳۶ ساله را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این خصوص ۳ نفر از دوستان مؤنث قاتل که در فراری دادن وی نقش مؤثر داشته‌اند نیز دستگیر شدند، تصریح کرد: متهم در بازجویی اولیه علت و انگیزه قتل را اختلافات مالی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه همه متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تصریح کرد: پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با مخلّان نظم و امنیت برابر قانون برخورد خواهد کرد.

راکب، موتورسیکلت ۱۸ میلیاردی قاچاق را رها کرد

فرمانده انتظامی لارستان از کشف موتورسیکلت قاچاق به‌ارزش ۱۸ میلیارد ریال توسط مأموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی در تشریح این خبر ابراز کرد: مأموران انتظامی حین کنترل وسایط نقلیه در محور مواصلاتی بندرعباس ـ لارستان به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین که توسط فردی ناشناس در حال عبور از محور خاکی بود مشکوک شدند.

وی اضافه کرد: راکب به‌محض مشاهده پلیس به‌سرعت از آن محل متواری می‌شود و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه موتورسیکلت را رها می‌کند و متواری می‌شود.

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اینکه موتورسیکلت قاچاق به مقر انتظامی انتقال شد، اظهار داشت: تلاش جهت شناسایی مالک در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ یوسفی با اشاره به اینکه ارزش موتورسیکلت مکشوفه برابر اعلام کارشناسان ۱۸ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: عزم پلیس در برخورد با هنجارشکنان جدی است و قانون‌گریزان در انتظار برخورد قاطع و بدون اغماض پلیس باشند.

کشف بیش از ۶ کیلوگرم تریاک در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از کشف ۶ کیلو و ۸۴۶ گرم تریاک و دستگیری ۷ نفر در یکی از محله‌های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: مأموران کلانتری “۴۰ سلطان‌آباد” شیراز با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند افرادی در منزل خود اقدام به نگهداری مواد مخدر می‌کنند که مأموران موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه کرد: مأموران با هماهنگی مرجع قضایی به محل موردنظر اعزام شدند و در بازرسی از آن منزل، ۶ کیلو و ۸۴۶ گرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه در این خصوص ۷ نفر دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند، از شهروندان درخواست کرد در صورت اطلاع از فعالیت سوداگران مرگ، گزارش آن را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

سارقان حرفه‌ای، هوشمند کنترل می‌شوند

فرمانده انتظامی فسا گفت: ۷ نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار شهرستان از طریق پابند الکترونیکی، به‌صورت هوشمند کنترل می‌شوند.

سرهنگ فرهاد آراوند اظهار داشت: یکی از اقدامات پلیسی در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان، کنترل هوشمند مجرمین خصوصاً سارقین است که در شهرستان فسا نیز اجرایی شد.

وی ادامه داد: در مرحله اول اجرای این طرح، پلیس آگاهی شهرستان تعداد ۷ نفر از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای را شناسایی کردند و به آن‌ها پابند الکترونیک نصب شد.

رئیس پلیس فسا خاطرنشان کرد: سارقان سابقه‌دار با مجهز شدن به تجهیزات الکترونیکی به‌صورت ۲۴ ساعته و برخط مورد پایش و کنترل قرار می‌گیرند.

دکمه بازگشت به بالا