ورزش

بازیکنان تیم ملی اتفاقات گذشته را فراموش کرده‌اند/ به اتحاد و همدلی نیاز داریم

استیلی: بازیکنان تیم اتفاقات گذشته را فراموش کرده اند/نیاز به اتحاد و همدلی داریم

مدیرعامل تیم ملی فوتبال ایران معتقد است در کوتاه مدت باقی مانده تا جام جهانی، تیم ملی بیش از هر زمان دیگری به همبستگی و همدلی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری رویداد برتر و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حمید استیلی مدیر تیم ملی درباره اتفاقات هفته های اخیر تیم ملی و موارد مطرح شده گفت: اصل اول این است که شفافیت و صداقت برای همه ما باید حقیقت را به مردم بگوییم و هیچ چیز برای ما مهمتر از منافع ملی نبوده و نیست. من زمانی با افتخار پیراهن تیم ملی کشورم را بر تن کردم و حالا این افتخار را دارم که در پست دیگری به تیم ملی خدمت کنم. من با برخی تخریب ها و بی دوستی ها غریبه نیستم، اما اگر به هدف خود ایمان داشته باشید، چنین ظلمی را تحمل خواهید کرد.

وی افزود: از زمانی که به تیم امید پیوستم تا امروز نزدیک به چهار سال است که در خدمت فدراسیون فوتبال هستم و نه در تیم امید و نه در تیم امید یک ریال از حقوق و دستمزدم دریافت نکرده ام. بزرگسالان این بار برای کمک به میرشاد مجدی که یک چهره فوتبالی است آمدم و وظایفم به هدایت تیم خلاصه نشد بلکه سعی کردم از تمام ارتباطات و توانایی هایم برای کمک به تیم ملی استفاده کنم. وقتی تیم ملی نیاز به پرواز ویژه دارد یا مشکلات حمایتی و مالی وجود دارد، احساس مسئولیت می کنم چون همه با هم هستیم و وظیفه مشترک داریم.

مدیر تیم ملی افزود: در بیش از سه دهه فوتبال حرفه ای با مربیان زیادی کار کرده ام و خودم سال ها در سطح باشگاهی و ملی مربیگری کردم. هر مربی در هر اردو سبک و روش خاص خود را دارد. با توجه به شرایط اردوی قطر، سرمربی تیم برنامه مورد نظر خود را تعیین کرد، حذف صبحانه یا نرفتن از تخت ممکن است برای کمپ قطر و شرایط آب و هوایی آنجا مناسب باشد، به خصوص اگر تیم ما در ساعات اولیه تمرین کند. شب. آیا کادر نظارتی رسا در این زمینه قوانینی وضع نمی کنند، بلکه برنامه کادر فنی را اجرا می کنند. ما بر اساس سلیقه و نظر شخصی خود تصمیم نخواهیم گرفت، بلکه وظیفه ما اجرای برنامه سرمربیگری است و این موضوع جدیدی نیست. این سوال پیچیده ای نیست و کاملا حرفه ای با نظر سرمربی تیم انجام می شود. محدوده وظایفم را می دانم و سعی می کنم در تصمیم گیری های سرمربی و کادر فنی در این زمینه دخالت نکنم.

استیلی گفت: بدون شک در یک خانواده اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد، اما این اختلافات نباید منجر به تفرقه و درگیری شود. متأسفانه بعد از اردوی قطر اتفاقات نامطلوبی رخ داد که هم فدراسیون و هم تیم ملی را به عقب انداخت و حالا در فاصله کمی تا جام جهانی به دنبال مقصر هستیم. من فکر می کنم باید از این تجربه برای حل مشکلات و دور هم جمع کردن اعضای تیم استفاده کنیم. فوتبالیست ها همانطور که ساعتی بعد از بازی اتفاقات و درگیری های فیزیکی در زمین را فراموش می کنند، یاد گرفته اند برای موفقیت و اتحاد، ناراحتی ها و گلایه های خود را کنار بگذارند.

وی تاکید کرد: خواهش من از همه فوتبالدوستان و رسانه ها این است که از این پس همه سوالات را پشت سر بگذارند. همه ما یک تیم هستیم، از مدیریت و کادر فنی گرفته تا بازیکنان و تک تک اعضای تیم ملی و انجمن. ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشیم و برای همدلی و هماهنگی به زمان بیشتری نیاز داشته باشیم. فکر می کنم بین بچه های تیم این اتفاق افتاد و مشکلات هفته های قبل را فراموش کردند. دیگر فاصله و تفاوت و دو دستی نیست. هماهنگی و اتحاد لازم بین سرپرست و کادر فنی تیم برقرار است تا در چارچوب وظایف خود و یا با حسن نیت عمل کنیم زیرا برای همه ما سربلندی ایران عزیز از هر چیز دیگری مهمتر است. یا ما باید در این مسیر متحد باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا