جامعه

دستگیری سارقی که خودش را به پلیس لو می‌داد/زورگیری با اسلحه قلابی

طبق گزارش شفاف سرهنگ جلیل موفوفی با اشاره به ماموریت های اخیر پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقان در محله شهر قدس خبر داد و گفت: در پایگاه تماس اورژانس 110 گروه عملیات کلانتری 134 شهرستان قدس در حال گشت زنی بودند. این منطقه. مرکز با اعلام حضور باند سارقان، در یکی از خیابان ها وارد عمل شده و در آدرس آگهی شده حاضر شدند. با حضور پلیس در محل، خودروی پژو 405 سفید رنگی را مشاهده کردند که راننده آن آماده حرکت پشت فرمان بود.

وی با اشاره به اینکه با بررسی پلاک خودرو مشخص شد که پلاک خودرو به سرقت رفته است، سپس افزود: پس از بررسی های بیشتر مشخص شد درب ورودی منزل رو به روی خودرو باز بوده و تعدادی مردم در خانه بودند در ادامه متهم به محض مشاهده پلیس از محل متواری شد و در جریان تعقیب و گریز خودرو متوقف و متهم دستگیر شد.

مقفویی ادامه داد: پس از بازگشت ماموران به محل، سه سارق را مشاهده کردند که با اطلاع از حضور ماموران از منزل خارج شده و با پای پیاده متواری شدند. در همین راستا پلیس به تعقیب آنها پرداخت. در این میان سارق دیگری که قصد داشت با سلاح سرد با پلیس درگیر شود، دستگیر و دو نفر از محل متواری شدند.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در تحقیقات انجام شده از خودروی متهم تعدادی ابزار و ادوات سرقت، سلاح سرد، دو عدد پلاک سرقتی و دو دستگاه بی سیم کشف و ضبط شد. متهمان 30 و 38 ساله دستگیر شده به جرم سرقت از منزل و همچنین دو متهم متواری در شمال تهران اعتراف کردند. تحقیقات تکمیلی برای کشف جرایم احتمالی متهم و دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

جیب بر بهشت ​​زهرا دستگیر شد

مقفو در ادامه در خصوص پرونده سرقت در بهشت ​​زهرا اظهار داشت: با توجه به افزایش سرقت وسایل شخصی شهروندان و به ویژه مسافران در بهشت ​​زهرا(س) و اطراف بارگاه مطهر امام خمینی(ره)، موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار صحنه مطهر 205 نفره در دستور کار تیمی از پاسبانان و افزایش گشت زنی قرار دارد.

وی با بیان اینکه پلیس در تحقیقات پلیسی و بازرسی از منزل هویت سارق را شناسایی کرد، افزود: پلیس در گشت زنی و در اختیار داشتن اطلاعات به دست آمده به فردی که با پای پیاده در اطراف حرم امام خمینی(ره) سرگردان بود مشکوک شد. متهم تحت نظر قرار گرفت و مشخص شد سارق با بی احتیاطی جیب شهروند را برداشته است. بنابراین پلیس وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و سپس به کلانتری منتقل کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهم 45 ساله به جرم خود و سرقت در مجاورت حرم بهشت ​​زهرا (س) و امام خمینی (ره) از شهروندان و به ویژه مسافران اعتراف کرد. تحقیقات اولیه و تاکنون پنج مورد گمشده شناسایی شده است. تحقیقات تکمیلی برای شناسایی مابقی مال باختگان ادامه دارد و پرونده و متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

سارق که خود را به پلیس معرفی کرده بود دستگیر شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به دستگیری سارق کابل برق گفت: فردی که کیف به دست در حال تردد بود توسط کلانتری 179 خلیج فارس در محدوده خلیج فارس گشت زنی شد. متهم به محض مشاهده پلیس کیف خود را رها کرد و با پای پیاده متواری شد و متهم در جریان تعقیب و گریز دستگیر شد. در تحقیقات انجام شده حدود 100 متر کابل مخابراتی مخصوص در کیفی که وی به جا گذاشته بود کشف شد.

وی ادامه داد: متهم 42 ساله در تحقیقات اولیه به ارتکاب جنایت مشکوک و سرقت کابل های مخابراتی اعتراف کرد که با بررسی شماره تلفن وی مشخص شد که چندین بار با 110 تماس گرفته و گفته است که سرقت را انجام داده است. کابل ها و سپس خودش آنها را دزدید. تحقیقات تکمیلی برای کشف جرایم احتمالی متهم انجام و پرونده و متهم به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرقت و زورگیری با سلاح های جعلی

مقوفی همچنین به حادثه سرقت و زورگیری در محله سیدخندان اشاره کرد و اظهار داشت: راننده و دو سرنشین یک دستگاه خودرو در قالب طرح دستگیری سارقان با زور اسلحه اقدام به سرقت اشیاء قیمتی در محل کردند. پس از مدت کوتاهی سرقت هویت به تمامی واحدها اعلام شد و سارقانی که در محل جنایت پرسه می زدند دستگیر شدند.

وی گفت: در تحقیقات اولیه یک قبضه اسلحه کمری کلت از خودروی متهم کشف و کشف شد که اسلحه مذکور تقلبی است. در تحقیقات پلیسی، متهمان 36 تا 41 ساله به جرم خود مبنی بر تبهکاری و سرقت با سلاح جعلی اعتراف کردند. تحقیقات تکمیلی برای کشف جرایم احتمالی متهم ادامه دارد و برای شناسایی اموال مفقود شده، پرونده و متهم به مراجع قضایی معرفی شد.

دستگیری فروشنده مرگبار قبل از تحویل مواد

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به دستگیری قاچاقچی مرگبار گفت: روز گذشته کلانتری 114 غیاشی حین گشت زنی در محله غیاشی به فردی که با یک کیف مشکی در دست پیاده در حال تردد بود مشکوک شد و اقدام به تعویض کرد. زمانی که ماموران او را دیدند. متهم با دیدن پلیس کیف را به دست انداخت و از محل فرار کرد و پلیس متهم را در تعقیب و گریز گرفت.

مقوفه ادامه داد: در تحقیقات از کیف دور انداخته شده توسط متهم، 500 گرم مواد مخدر به شکل بطری کشف و متهم 35 ساله اعتراف کرد که مجرم سابقه دار بوده و قصد تحویل مواد مخدر به فردی در خراسان را داشته است. . کلانتری منتقل شد. وی با اشاره به سوابق متهمان و صدور حبس گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

دکمه بازگشت به بالا