استان ها

نمایشگاه عکس «رشت در گذر زمان» برگزار می‌شود

رویداد برتر/گیلان رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت گفت: نمایشگاه عکس «رشت در گذر زمان» از تاریخ نهم تا ۱۱ دی ماه در ساختمان تاریخی فرهنگ و هنر رشت (مریضخانه بلدیه) برگزار می شود.

امید اکبری با بیان اینکه این نمایشگاه به همت حوزه بازآفرینی سازمان، اجرا می شود، اظهار کرد: در این نمایشگاه، تعداد ۲۶ تابلو از عکس های مسابقه عکاسی از بناهای تاریخی که در اردیبهشت ماه برگزار شده بود، به نمایش درمی آید.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت گفت: نمایشگاه عکس «رشت در گذر زمان» به مناسبت  گرامیداشت هفته رشت و با هدف توجه بیشتر به بناها و گذرهای تاریخی شهر رشت برگزار می شود.

نمایشگاه عکس «رشت در گذر زمان» برگزار می‌شود
وی با اشاره به تخریب تک بناهای تاریخی به جامانده از رشت قدیم برای نوسازی، به ضرورت حفظ معماری این بناها تاکید کرد و افزود: با توجه به مالکیت خصوصی این بناها، تصویربرداری، مستندسازی و طراحی های دست آزاد از معماری فاخر گیلان، کوچکترین اقدامی است که می توان الگوهای معماری گذشته را حفظ کرد تا معماران آینده بتوانند براساس این الگوها، طراحی های جدیدی براساس نیاز روز جامعه ارائه دهند.
 
اکبری تصریح کرد: عکس های برگزیده، تک بناهای ارزشمند تاریخی، محورها و گذرهای تاریخی و راسته های بازارسنتی شهر رشت را در بردارد.
 
به گزارش رویداد برتر علاقه‌مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه عکس «رشت در گذر زمان»، نهم تا ۱۱ دی ماه از ساعت ۹ الی ۱۸ به ساختمان تاریخی فرهنگ و هنر رشت (مریضخانه بلدیه) واقع در ابتدای خیابان سعدی روبروی مجتمع خاتم الانبیا، مراجعه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا