خبرهای کلی

رمز عظمت شهدای دفاع مقدس لبیک به ولی زمانشان بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محسن رضایی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تشکر از برگزار کنندگان یادواره شهدا گفت: شهدا زنده‌اند و حضور دارند و تجلیل از خانواده شهدا در چنین مراسمی، اقدامی معنوی، اخلاقی و بسیار ارزشمند است و نکته مهم این است که جوانان و نوجوانان در همین مراسم نسبت به شهدا معرفت پیدا می‌کنند و این شناخت در زندگی آنان بسیار تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: آنگونه که نهضت عاشورا و امام حسین اثری عظیم و شگرف در طول قرن‌ها بر اسلام و دین نهاد، همین تأثیر را شهدا بر دنیای امروز ما می‌گذارند.

فرمانده سپاه دوران دفاع مقدس با اشاره به تاریخ جنگ‌های ۳۰۰ ساله کشور یادآور شد: طی این سده‌ها حدود ۲۵ جنگ بر ایران عزیز تحمیل شد و نیمی از سرزمین‌های ما از دست رفت، اما در دفاع مقدس رزمندگان و شهدای ما معجزه کرده و با دستانی خالی و در حالی که همه کارشناسان و خبرگان نظامی جهان مغلوب حتمی جنگ را ایران می‌دانستند، وجبی از خاک کشور را به دشمن نداده و در عوض امنیت و عزت را به ملت هدیه دادند.

رضایی با بیان مقام عظیم‌الشان شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: درجات شهدای دفاع مقدس، همتراز با شهدای کربلا و صدر اسلام است و رمز این عظمت، لبیک آن‌ها به ولی زمانشان بود.

وی ادامه داد: نهال ایمان الهی که حضرت امام در دل این جوانان کاشت، در طول جنگ، تبدیل به درخت تناور معرفت، خودشناسی و خداشناسی شد و آن‌ها پشت سیم خاردارها و آتش‌های سنگین دشمن چیزی می‌دیدند و آن، نور عشق الهی بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از برکات انقلاب و دفاع مقدس را تولد ارزش‌های جدید دانست و گفت: برادری، فداکاری و دوری از فردیت و منیت‌ها ارزش‌هایی بودند که در پیروزی ایران در دفاع مقدس و حفظ و پیشرفت کشور در این سال‌ها مؤثر بوده‌اند و نباید فراموش شوند.

گفتنی است در پایان مراسم از خانواده شهدا تجلیل به عمل آمد.

دکمه بازگشت به بالا