ورزش

کیش ظرفیت خوبی برای توسعه رشته‌های آبی و ساحلی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی که برای حضور در فینال هفته اول رقابت‌های تور جهانی تنیس به کیش سفر کرده است، پس از بازدید از برخی اماکن ورزشی این جزیره در جلسه با رؤسای هیات‌های ورزشی کیش حاضر شد.

کیومرث هاشمی در جلسه با رؤسای هیات‌های ورزشی کیش با تقدیر از زحمات آقای افشارزاده برای ورزش جزیره کیش اظهار داشت: تمام کسانی که در این جلسه حضور دارند همگی جزو باتجربه‌های ورزش هستند و تلاش داریم که از دانش و تجربیات همه عزیزان استفاده کنیم. وقت آن رسیده در قالب برنامه ویژه پیشرفت ورزش کشور که یکی از مصوبات شورای عالی ورزش است که اخیراً به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد ما مکلف شدیم که این برنامه ملی پیشرفت ورزش و تربیت‌بدنی را تدوین کنیم و نقشه راه ورزش کشور را داشته باشیم.

وی افزود: ما می‌توانیم در قالب برنامه ملی و یک برش از این برنامه، طی یک برنامه ۱۰ ساله برای توسعه ورزش کیش داشته باشیم و از همه ظرفیت‌هایی که در این جزیره وجود دارد از جمله ظرفیت گردشگری در راستای میزبانی از مسابقات داخلی و بین‌المللی و همچنین میزبانی از اردوهای ورزشی زمینه توسعه ورزش در این جزیره را فراهم کنیم. ورزش‌های دریامحور می‌تواند در این جزیره به رشد و شکوفایی برسد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش وجود دارد و ما آن را دنبال می‌کنیم بحث طرح آمایش سرزمینی است که برای انجام آن نیز تاریخی را اعلام کرده‌ایم. خوشبختانه کارهای خوبی در این راستا انجام شده و باید این جزیره را به صورت ویژه در این طرح ببینیم و از ظرفیت این جزیره به صورت ویژه در بحث آمایش سرزمینی استفاده کنیم.

وی گفت: سیاست‌های کلان که مقام معظم رهبری همیشه به آن تاکید دارند و ابلاغ شد بلافاصله رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت از همه دستگاه‌ها خواستند که همه براساس این سیاست‌ها برنامه‌های خود را ارائه دهند. خوشبختانه وزارت ورزش جزو اولین دستگاه‌هایی بود که بلافاصله سیاست‌های حوزه ورزش را تدوین کرد و تقدیم رئیس‌جمهور کردیم. مصمم هستیم که از این ظرفیت خوب استفاده کنیم و قطعاً جزیره کیش می‌تواند یکی از محورهای خوب برای توسعه رشته‌های آبی و ساحلی باشد. یک برنامه درنظر داریم که اگر مهیا شود بتوانیم المپیاد ورزش‌های آبی و ساحلی را نیز برای رشته‌های آبی برگزار کنیم که استعدادهای این رشته‌ها مشخص شود.

کیومرث هاشمی اظهار داشت: می‌توانیم این ظرفیت و میزبانی را برای المپیاد مسابقات آبی به جزیره کیش بدهیم و این اتفاق می‌تواند به فدراسیون‌های ما که در این عرصه تلاش می‌کنند داشته باشند. براساس سیاست‌هایی که IOCدارد و آن‌هم برگزاری المپیک ورزش‌های آبی است به دلیل جذابیتی که این رشته‌ها در تمام جهان دارند باید ما نیز به فکر توسعه این رشته‌ها در کشور باشیم.

وی افزود: آن چیزی که ورزش کیش امروز بیش از هر چیز دیگر نیاز دارد برنامه است. باید با استفاده از برنامه ۱۰ ساله برای این جزیره که آن‌هم برگرفته از برنامه ملی کشور خواهد بود با استفاده از ظرفیت‌های این جزیره می‌توانیم در بسیاری از رشته‌ها به توسعه برسیم. نگاه ما باید به ورزش کیش ملی باشد. یکی از برنامه‌های ما از ابتدای حضور در وزارت اعطای میزبانی‌ها به استان‌های کشور است و اینکه تمرکز را از تهران بگیریم. در این مدت اخیر به طور متوسط هر ماه یک میزبانی رویداد بین‌المللی در کشور برگزار شده است.

وی تصریح کرد: بنا داریم که نیمه اول اردیبهشت‌ماه دومین دوره جام نوروز را که سال گذشته اولین دوره آن برگزار شد با شکوه بیشتری برگزار کنیم. قرار است با هماهنگی که صورت گرفته در بخش بانوان جزیره کیش میزبانی را انجام دهد و برای حضور رشته‌ها به جمع‌بندی خواهیم رسید. همه اینها نشان دهنده بالا بودن ظرفیت جزیره کیش برای میزبانی مسابقات است. علاوه بر برگزاری مسابقات، این جزیره پتانسیل بالایی برای برپایی رویدادهای تیم‌های مختلف دارد همانطور که تیم ملی فوتبال کشورمان اردوی بی‌نظیری را قبل از مسابقات جام ملت‌های آسیا در این جزیره داشتند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: باید منابع ملی خودمان را در این جزیره استفاده کنیم به جای اینکه بخواهیم در کشور دیگر منابع را هزینه کنیم. شاید در برخی رشته‌ها این ظرفیت وجود داشته باشد که بتوانیم کمپ‌های اختصاصی را در جزیره کیش احداث کنیم.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا