اقتصادیکسب و کار برتر

علائم روی کنترل کولر گازی ال جی

معمولا وقتی کولرگازی می‌خریم ساعاتی پس از نصب، کارکرد کلیدهای مختلف را امتحان می‌کنیم و دوست داریم بدانیم هر یک از این کلیدها چه کاربردی دارد. ممکن است خیلی از کلیدها را انتخاب کنیم اما ندانیم که در واقع چه عملی انجام می‌دهد؛ کولر گازی مثل تلویزیون یا دستگاه‌های دیگر، همان لحظه به ما نمایش نمی‌دهد که چه قابلیتی فعال شده است و یا چه عملکردی با انتخاب این کلید انجام خواهد شد؛ بنابراین اگر در مورد کلیدها آگاهی کامل نداشته باشیم باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد!

برخی کلیدها در ریموت کولرهای گازی معمولا عمومی هستند و بر روی کنترل تمامی کولرهای گازی ال جی قرار دارند. از این رو ما سعی کردیم کلیدهایی که بر روی بیشتر ریموت‌های اسپلیت‌های ال جی وجود دارد و با توجه به انواع کنترل کولر گازی ال جی را شرح دهیم تا شما مشتری عزیز بتوانید به سادگی تنظیمات کولر گازی ال جی را انجام دهید. زمانی که کلید مربوط به هر یک از عملکردها را انتخاب می‌کنید، علامت مربوط به همان عملکرد بر روی نمایشگر کنترل و در برخی قابلیت‌ها بر روی نمایشگر پنل کولرگازی نمایان می‌‎شود.

در ادامه در مورد شرح عملکرد هر یک از کلیدها مطالعه خواهید کرد و این مقاله هم راهنمای کنترل کولر گازی ال جی قدیمی و هم راهنمای کنترل کولر گازی ال جی جدید است. دقت داشته باشید در صورت روشن نشدن کولر گازی با کنترل لازم است دستگاه را با کلید پاور روشن کنید. در این مورد به راهنمای محل قرارگیری کلید Power کولر های گازی LG مراجعه کنید و دستورالعمل مربوط را انجام دهید تا مشکل رفع شود.

به عوامل مختلفی از جمله مدل، سال تولید، نوع کاربری (سرد و گرم یا فقط سرد) و فروشگاه عرضه کننده بستگی دارد. با این حال، به طور کلی می‌توان گفت که قیمت این اسپلیت بین 7 تا 10 میلیون تومان است.

برخی از مدل‌های محبوب اسپلیت 24000 جنرال:

 • اسپلیت جنرال مدل ASGS24LFCA: این مدل اسپلیت جنرال دارای ظرفیت 24000 BTU است و از نوع سرد و گرم می‌باشد. قیمت این مدل اسپلیت بین 8 تا 9 میلیون تومان است.

 • اسپلیت جنرال مدل ASGS24LTCA: این مدل اسپلیت جنرال دارای ظرفیت 24000 BTU است و از نوع سرد و گرم می‌باشد. قیمت این مدل اسپلیت بین 7 تا 8 میلیون تومان است.

 • اسپلیت جنرال مدل ASGS24LQCA: این مدل اسپلیت جنرال دارای ظرفیت 24000 BTU است و از نوع سرد فقط سرد می‌باشد. قیمت این مدل اسپلیت بین 6 تا 7 میلیون تومان است.

نکاتی برای خرید اسپلیت 24000 جنرال:

 • قبل از خرید، حتماً از قیمت اسپلیت در فروشگاه‌های مختلف استعلام بگیرید.
 • از اصالت کالای مورد نظر خود مطمئن شوید.
 • اسپلیت را با گارانتی معتبر خریداری کنید.
 • به ظرفیت اسپلیت توجه کنید. ظرفیت اسپلیت باید با متراژ فضای مورد نظر شما متناسب باشد.
 • به نوع کاربری اسپلیت توجه کنید. اگر به دنبال اسپلیت برای استفاده در تمام فصول هستید، باید اسپلیت سرد و گرم خریداری کنید.

نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (کنترل اسپیلت یا اسپلیت ال جی)

 • کلید Power کولر گازی LG

کلید پاور کنترل کولر گازی، همانطور که از نام آن کاملا مشخص است، برای خاموش و روشن کردن دستگاه است.

 • کلید MODE در ریموت کولر گازی ال جی چه کاربردی دارد؟

دکمه Mode در کولر گازی

ممکن است در ابتدای فصل سرما یا گرما، برای استفاده از کولر گازی این سوال پیش بیاید که چگونه کولر را بر روی مد سرمایش قرار دهیم؟ و یا چگونه سیستم گرمایش کولر گازی را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب حالت سرمایش یا گرمایش دستگاه، می‌توانید وضعیت کلید Mode را تغییر دهید. این کلید برای انتخاب حالت کارکرد اسپلیت است. کلید Mode در برخی مدل‌ها دارای 5 حالت و در برخی دیگر 4 حالت دارد. در مدل‌‎هایی که کلید Mode 4 حالت دارد، حالت فن به صورت مجزا بر روی کلید جداگانه‌ای تعریف شده است. کلید Mode و حالت‌های آن بر روی نمایشگر کنترل به شکل زیر است:

 • سیستم سرمایش و گرمایش کولرگازی چگونه کار میکند؟

1.نحوه راه اندازی سرمایش کولر گازی

با انتخاب کلید Mode بر روی ریموت کنترل اسپیلت ال جی و قرار دادن حالت دستگاه بر روی علامت دانه‌ی برف، دستگاه سرما می‌‎دهد و کولرگازی بر روی حالت Cooling فعال می‌شود.

2.نحوه استفاده از سیستم گرمایش کولر گازی
تنظیم گرمایش اسپلیت ال جی

با انتخاب گزینه‌ی علامت خورشید از طریق کلید Mode، حالت گرمادهی اسپلیت فعال می‎شود و کولرگازی وارد مرحله‌ی گرمایش خواهد شد. برای انتخاب این گزینه لازم است دستگاه حالت مجهز به سیستم گرمایش نیز باشد.

3.عملکرد رطوبت زدا یا رطوبت گیر کولر گازی

اولویت عملکرد حذف رطوبت، جذب هر چه بیشتر رطوبت محیط است. در این حالت دمای اتاق و سرعت فن به صورت خودکار تنظیم می‌شود و هدف اصلی، حفظ سطح بهینه‌ی رطوبت محیط خواهد بود. علامت این حالت، شکل قطره است.

4.عملکرد خودکار یا هوش مصنوعی کولر گازی ال جی

با انتخاب حالت هوش مصنوعی، دیگر نیازی به انتخاب مد سرمایش یا گرمایش نیست و با توجه به دمای محیط، سرعت فن و دما به طور خودکار تنظیم می‌‎شود. عملکرد خودکار در کولرگازی‌های سرمایشی-گرمایشی یا کولر گازی‌های فقط سرمایشی تفاوت دارد.

عملکرد هوش مصنوعی در کولر گازی‌ های سرمایشی- گرمایشی

در مدل‌های دارای سیستم گرمایش، با توجه به اینکه در صورت نیاز دستگاه می‌تواند گرمایش نیز ایجاد کند، پس از انتخاب مد هوش مصنوعی که با علامت Al بر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود و پس از آن انتخاب دما، دستگاه به طور خودکار برای تامین دمای انتخابی وارد مرحله‌ی سرمایش یا گرما می‌شود و اتاق را به دمای انتخابی می‌رساند.

عملکرد هوش مصنوعی در کولرگازی‌های فقط سرمایش

در کولرهای گازی فقط سرمایشی، امکان گرمادهی برای کولرگازی وجود ندارد بنابراین پس از انتخاب حالت هوش مصنوعی، می‌توانیم انتخاب کنیم که دستگاه با توجه به دمای کنونی اتاق، تا حدی گرما یا سرما ایجاد کند. برای حفظ دمای محیط درجه‌ی 0، برای حالت کمی خنک عدد 1 و برای حالت خنک عدد 2، برای حالت کمی گرم 1- و گرم 2- انتخاب می‌شود.

5.عملکرد فن کولر گازی LG

برای انتخاب حالت پنکه یا همان فن کولرگازی، از کلید فن استفاده کنید. با انتخاب گزینه‌ی Fan دستگاه فقط هوای اتاق را به گردش‌ درمی‌آورد و دیگر سرما یا گرما نمی‌دهد. در برخی مدل‎ها کلید Mode فقط 4 عملکرد دارد و عملکرد فن به صورت مجزا با کلید Fan قابل انتخاب است.

Signs on LG air conditioner controls

عملکرد کلیدهای کنترل کولر گازی ال جی

معمولا پس از خرید وسایل الکترونیک مانند کولر گازی، کاربران تا ساعت‌ها پس از نصب در حال امتحان کردن کلیدهای مختلف روی ریموت کنترل هستند تا بدانند که هر کدام از آن‌ها چه تنظیماتی را فعال یا غیر فعال کرده و چه کاربردی دارند. ممکن است در خلال انجام این کار کلیدهایی را انتخاب کنند که اطلاعی از عملکرد یا ویژگی که توسط آن فعال یا غیر فعال می‌شود، نداشته باشند. طراحی کولرهای گازی مانند تلویزیون نیست که با امتحان کردن هر دکمه بر روی کنترل عملکرد آن فورا به نمایش درآید. به همین دلیل در صورت عدم آگاهی نسبت به عملکرد هر یک از دکمه‌ها، باید مدت زمان مشخصی را منتظر بمانیم تا متوجه قابلت فعال شده در کولر گازی ال جی شویم.

برخی از کلیدهایی که روی کنترل کولر گازی وجود دارند عمومی بوده و می‌توان آن‌ها را بر روی کنترل همه مدل‌ها مشاهده کرد. اما برخی از مدل‌ها با توجه به قابلیت‌ها و امکانات منحصر به فردی که دارند ممکن است یک یا چند کلید متفاوت نسبت به سایر مدل‌ها داشته باشند. در این راهنما کلیه کلیدهایی که به صورت عمومی و همچنین به صورت اختصاصی روی کنترل کولر گازی ال جی در مدل‌های مختلف وجود دارد را مورد بررسی قرار داده و با عملکرد آن‌ها آشنا می‌شویم.

در این قسمت تک تک کلیدهای موجود روی انواع مدل‌های کنترل کولر گازی ال جی را بررسی کرده و با عملکرد هر کدام آشنا می‌شویم.

کلید پاور

عمومی‌ترین کلید کنترل کولر گازی ال جی که در تمام مدل‌ها به چشم می‌خورد کلید پاور است که وظیفه خاموش و روشن کردن دستگاه را بر عهده دارد.

دکمه Mode

یکی دیگر از کلیدهای عمومی روی کنترل کولر گازی ال جی است که در تمامی مدل‌ها مشترک بوده و برای انتخاب حالت‌های مختلف کاری کولر گازی به کار گرفته می‌شود. در واقع برای انتخاب حالت‌های مختلف سرمایش و گرمایش در کولر گازی از این کلید استفاده می‌شود و می‌توان حالت کارکرد دستگاه را به وسیله آن انتخاب کرد. کلید Mode در برخی از مدل‌ها دارای 5 وضعیت مختلف است اما در برخی دیگر از مدل‌ها دارای 4 وضعیت است. در مدل‌های 5 حالته برای انتخاب حالت فن کلید مجزایی در نظر گرفته شده است. به طور کلی وضعیت‌ها به صورت زیر هستند:

 • حالت‌های سرمایش (شکل دانه برف)
 • گرمایش (شکل خورشید)
 • هوش مصنوعی (شکل AI)
 • رطوبت‌زدا (شکل قطره آب)
 • حالت فن (شکل پره‌های فن)

نحوه انتخاب سرمایش در کولر گازی ال جی

برای قرار دادن کولرهای گازی ال جی بر روی حالت سرمایش، به صورت زیر عمل کنید:

 1. کلید Mode که روی ریموت کنترل قرار دارد را را فشار دهید.
 2. مود را روی حالت سرمایش که علامت دانه برف دارد، قرار می‌دهیم.

در این حالت دستگاه بر روی حالت خنک کنندگی قرار می‌گیرد.

نحوه تنظیم گرمایش در کولر گازی ال جی

در مدل‌های کولر گازی ال جی که قابلیت گرمایش نیز دارند برای تغییر وضعیت طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. دکمه Mode را فشار دهید
 2. علامت خورشید که نشان دهنده حالت گرمایش در دستگاه است را انتخاب کنید.
 3. حالت گرمایش فعال می‌شود.

نحوه فعال کردن حالت رطوبت‌زدایی

حالت رطوبت زدایی در کولرهای گازی ال جی به این منظور تعبیه شده است که بتواند رطوبت محیط را به بهترین شکل جذب کند. با استفاده از کلید Mode که روی کنترل کولر گازی ال جی قرار دارد و نشانه آن علامت قطره آب است، حالت رطوبت‌زدایی فعال و دمای اتاق و سرعت کارکرد فن دستگاه به صورت خودکار تنطیم می‌شود تا سطح بهینه رطوبت محیط حفظ شود.

دکمه بازگشت به بالا