ورزش

یک نقره و ۴ برنز تکواندو در تورنمنت کره‌جنوبی/ شکست هر ۶ نماینده ایران مقابل میزبان!

به گزارش شفاف، مسابقات تکواندو آزاد کره جنوبی از روز چهارشنبه آغاز و تا 23 تیرماه در سالن هوبان به میزبانی شهر چانچئون برگزار می شود. تیم امید ایران و تیم ملی بزرگسالان در این رقابت ها در گروه مردان حضور داشتند.

آنها در روز نخست در اوزان 54، 58-، 80-، 87+ و 80+ کیلوگرم به مصاف حریفان رفتند که مهدی حاجی موسایی نماینده وزن منهای 54 کیلوگرم کشورمان در اولین مسابقه با نتیجه 2 بر صفر نماینده ژاپن را شکست داد. او در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کیم از کره جنوبی با نتیجه 2 بر 0 پیروز شد (دور اول با پیروزی 15 بر 1 حاجی موسایی – دور دوم با اخطار کیم و پیروزی توسط حاجی موسایی). وی در مرحله نیمه نهایی باز هم نماینده کشورمان بود که توانست با نتیجه 2 بر 1 باربوسا از فیلیپین را شکست دهد (برنده دور اول از فیلیپین 13 بر 11 – مهدی در دور دوم 20 بر 2 پیروز شد، مهدی پیروز شد. دور سوم 11-8) و به فینال راه یافت.

حاجی موسایی در دیدار پایانی در دور اول 14 بر 10 و در دور دوم 16 بر 15 مغلوب پارک میزبان شد و به مدال نقره دست یافت. حاجی موسایی پیش از این مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا 2022 چانچئون را کسب کرده بود.

در وزن 87+ کیلوگرم علی نادعلیان دور اول را 9 بر 3، دور دوم را 10 بر 7 مقابل یو از کره جنوبی به برتری رساند و در نیمه نهایی نیز با نتیجه 2 بر صفر مقابل لی از کره جنوبی پیروز شد. تسلیم شد و به مدال برنز بسنده کرد. نادعلیان نیز مانند حاجی موسایی در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا صاحب گردنبند نقره شد.

در همین وزن علی نجفی در راند شماری مقابل امیرعلی اکبری از افغانستان 2 بر یک پیروز شد (دور اول 7 بر 2 – در دور دوم 5 اخطار برای نجفی و برنده نماینده افغانستان – در دور سوم 5 اخطاره برای حریف نجفی) و به نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله به دلیل مصدومیت بازی را به بائه از کره جنوبی واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 80 کیلوگرم و مرحله یک هشتم نهایی مهران بخشوری با نتیجه 2 بر 1 ژانگ را شکست داد (در دور اول 3 بر 3 – مهران بخشوری – دور دوم 2 بر 4 – دور سوم ژانگ – 5 بر 7). آلتانگرل در مرحله یک چهارم نهایی مقابل مغولستان قرار گرفت و در 2 راند متوالی در دور اول 9-2 و دور دوم 12-2 پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. .

نماینده وزن 80 کیلوگرم کشورمان در این مرحله در دور شماری مقابل بوین از کره جنوبی با نتیجه 2 بر 1 شکست خورد (11 بر 9 نماینده کره در دور اول – 3 بر 7 در دور دوم – 3 بر 4 نماینده کره در دور دوم. دور سوم). ) و صاحب مدال برنز شد.

در همین وزن علی اشکوریان در مرحله یک هشتم نهایی 2 بر صفر ساوینی استرالیا را شکست داد و در دور بعد با نتیجه 2 بر 1 (اشکوریان در دور اول 9 بر 2 برد – اشکوریان دور دوم را 12 بر 2 برد) رامش از سد حسینی. افغانستان تمام شد. نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک مقابل تکواندوکار میزبان شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

دیگر نماینده ایران در وزن منهای 58 کیلوگرم حسین لطفی بود که در اولین دیدار مقابل لی چانگ یونگ از کره جنوبی با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و از کسب مدال بازماند.

لازم به ذکر است روز دوم مسابقات اوزان 63 کیلوگرم، 68- کیلوگرم، 74- کیلوگرم، 87- کیلوگرم مردان و اوزان 49 کیلوگرم، 57- کیلوگرم، 73- کیلوگرم، 73+ کیلوگرم پیگیری می شود.

دکمه بازگشت به بالا