سلامت و دانش

قدرت بیشتر بینی کودکان در مهار کرونا نسبت به بزرگسالان

در این مطالعه، دانشمندان نمونه هایی از سلول های مخاط بینی 23 کودک سالم و 15 بزرگسال سالم جمع آوری کردند. این نمونه ها با سندرم حاد تنفسی کروناویروس 2 به چالش کشیده شدند. محققان دریافتند که این ویروس با کارایی کمتری در سلول های بینی کودکان تکثیر می شود که پاسخ ضد ویروسی را افزایش می دهد.

دکتر کرستی شورت، از دانشکده شیمی و علوم زیستی مولکولی دانشگاه کوئینزلند، می‌گوید: «تئوری‌های متعددی وجود دارد که چرا این اتفاق می‌افتد». این ممکن است سازگاری با افزایش تهدید مهاجمان خارجی مانند ویروس ها یا باکتری ها باشد که در دوران کودکی مشاهده می شود. همچنین ممکن است افزایش قرار گرفتن در معرض این تهدیدات در دوران کودکی، مخاط بینی را در کودکان به گونه‌ای تغییر دهد که منجر به پاسخ ضد التهابی قوی شود، یا اینکه تفاوت‌های متابولیکی بین کودکان و بزرگسالان می‌تواند ژن‌های ضد التهابی را تغییر دهد. ویروس را تغییر دهید.

دانشمندان دریافتند که نوع دلتای کووید-19 در سلول های بینی کودکان به طور قابل توجهی کمتر از بزرگسالان تکثیر می شود. اما برای قبیله Omicron، این روند کاملا متفاوت است.

بینی کودکان در مبارزه با تاج دندان قویتر از بزرگسالان است

دکتر شورت می‌گوید: «به طور کلی، این نشان می‌دهد که ماسک‌های بینی در کودکان از عفونت و تکثیر سندرم تنفسی حاد شدید کروناویروس ۲ جلوگیری می‌کنند، اما ممکن است با تکامل ویروس تغییر کند.»

آزمایش‌های بالینی آینده برای تأیید این یافته‌های اولیه در جمعیت بزرگ‌تر و تعیین نقش عوامل دیگر، مانند آنتی‌بادی‌ها، در محافظت از کودکان در برابر عفونت SARS-CoV مورد نیاز است.

46

دکمه بازگشت به بالا