اقتصادیکسب و کار برتر

هزینه طراحی سایت پزشکی

وب سایت پزشکی چه نوع وب سایتی است؟

مشاهده خدمات: همانطور که می دانید در دنیای امروز برای آن که کسب و کارها بتوانند به موفقیت های کاری خود دست پیدا کنند باید طبق دنیای دیجیتال به پیش بروند. گروه پزشکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و برای پیشرفت کاری خود و جلب اعتماد دیگران، باید وبسایت مخصوص خود را طراحی کنند. وب سایت پزشکی زمینه فعالیت آنلاین پزشکان را به صورت تخصصی فراهم می کند. در ظاهر این نوع وب سایت از المان ها و عناصر این شغل استفاده می شود تا کاربر به محض ورود به سایت متوجه تخصص آن شود و خود را با آن هماهنگ کند.

امروزه با توجه به ضریب استفاده بالای مردم از اینترنت باعث شده است که افراد نیازهای خود را از این طریق برطرف سازند. یکی از مشکلاتی که افراد با آن مواجه هستند مشکلات پزشکی و حتی دارویی است. شاید پزشکی یک راه حل اساسی برای ایجاد تعامل بیشتر بین بیمار و پزشک باشد.برای اظلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید

استفاده مداوم مردم از انواع داروها باعث می شود که طول درمان افزایش یابد که یکی از مهمترین علت های آن ناآگاهی در مورد استفاده از دارو می باشد. اگر یک بانک اطلاعاتی جامع در مورد مصرف دارو در طول مدت درمان وجود داشته باشد بیماران می توانند به مراجعه به آن و کسب اطلاعات مورد نیاز، درمان بیماری خود را تسریع ببخشند. همه این موارد می تواند در طراحی سایت پزشکی لحاظ شود و به راحتی اطلاعات مورد نیاز را به بیماران منتقل نمایید.

لزوم استفاده از طراحی سایت پزشکی

مراجعات حضوری بیماران به درمانگاه ها و یا مطب پزشک پیامدهای منفی زیادی را در بر دارد. ایجاد ترافیک شهری و حتی بروز مسائل روحی در هنگام امتظار برای نوبت گیری می تواند از پیامد های مراجعه حضوری باشد. تصور کنید بیمار شما برای نوبت گیری به درمانگاه و یا مطب مراجعه می کند و متوجه می شود که کسی برای ثبت نوبت حضور ندارد که این عاملی می شود تا بیمار دیگر به آنجا مراجعه نکند. اما اگر سامانه ای وجود داشته باشد که بتوان از طریق آن نسبت به ثبت نوبت گیری اقدام شود افراد به راحتی می توانند روز و ساعت مراجعه خود را تنظیم نمایند.

این عمل برای پزشک نیز بسیار حائز اهمیت است که بتوانند زمانبندی درستی را در طول روز برای بیماران خود اختصاص دهند تا بهترین بازدهی را داشته باشند.

پزشکانی که به این باور رسیده اند دیگر زمان آن فرا رسیده تا شعبه مطب خود را در عرصه اینترنت نیز دایر نمایند به موفقیت های بیشتری دست یافته و چندین قدم از همکاران خود جلوتر هستند. چرا که آنان از طریق خدمات و سرویس های مختلف طراحی سایت پزشکی خود از جمله: تشکیل پرونده پزشکی الکترونیکی، نوبت دهی آنلاین و … هم بیماران و هم خود را از ظهور اثرات نامطلوب مراجعات حضوری آسوده نمایند.

تکنولوژی

در طراحی سایت پزشکی به ۹ نکته مهم توجه کنید.

در صورتی که متوجه اهمیت یک وب سایت تخصصی برای پزشکان شده اید و می خواهید یک سایت پزشکی طراحی کنید حتما به نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم توجه داشته باشید.

 ۱بررسی سایت رقبا

شما باید قبل از آن که اقدام به طراحی سایت پزشکی کنید، اطلاعات مهمی را جمع آوری کنید که یکی از این موارد، جمع آوری اطلاعات درباره سایت رقبا و بررسی آن ها است. شما باید بتوانید نقاط قوت و ضعف وب سایت آن ها را پیدا کنید و سعی کنید اشتباهات آن ها را تکرار نکنید و نقاط قوت آن ها را به صورت پر رنگ تر اجرا نمایید تا جایگاه بهتری برای سایت تان ایجاد کنید.

 ۲برند سازی

شاید خیلی از افراد فکر می کنند برند سازی تنها مربوط به مشاغلی مانند رستوران داری و … است در صورتی که سایت های پزشکی نیز به برند سازی نیاز دارند. شما باید از طریق برند سازی جایگاه خوبی برای خود ایجاد کنید و به کمک وب سایت، سرعت روند آن را بیشتر نمایید. در این صورت به شهرت خوبی دست پیدا می کنید و بیماران برای مراجعه به شما دلایل قانع کننده ای خواهند داشت.

 ۳ایجاد دسترسی راحت و سریع تر برای بیماران

به طور معمول سایت های پزشکی حاوی اطلاعات زیادی از جمله موارد آموزشی، فرم های بیمار، آدرس، ایمیل و … هستند. با توجه به این حجم از اطلاعات، بیمار ممکن است در این نوع وب سایت ها برای یافتن اطلاعات مورد نظرش دچار مشکل شود. به همین دلیل شما باید سایت را به گونه ای طراحی کنید تا او بتواند به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن به چیزی که می خواهد دست پیدا کند. به عنوان مثال می توانید آیتم های مهم را در قسمت های اصلی یا منوی سایت قرار دهید یا این که می توانید خدمات اصلی سایت مانند مشاوره با پزشک، تعیین نوبت و … را در قالب دکمه های فراخوان عملیاتی در وبسایت خود قرار دهید.

 ۴تولید محتوای با کیفیت در زمینه پزشکی

مهم ترین قسمت یک وب سایت پزشکی، داشتن محتوایی با کیفیت و ارزشمند در این زمینه است. شما می توانید با کمک یک متخصص و آشنا با مطالب حوزه پزشکی، محتوایی مفید و ارزشمند در همین زمینه و طبق اصول بازاریابی تولید نمایید تا گام مهمی در برند سازی خود برداشته باشید.

 ۵بهینه سازی سایت

در چند سال اخیر بسیاری از افراد پاسخ سوالات خود را در هر زمینه ای از جمله پزشکی از طریق اینترنت پیدا می کنند. اگر وب سایت شما طبق اصول و قوانین موتور جستجو طراحی نشده باشد، کاربر نمی تواند سایت شما را پیدا کند. به همین دلیل توجه به بهینه سازی سایت یا سایت از جمله نکات بسیار مهم در دیده شدن وب سایت شما است.

 ۶انتخاب قالب سایت ساده و به روز

کاربر به محض ورود به وب سایت شما و با دیدن ظاهر آن، کیفیت کار شما را ارزیابی می کند. در صورتی که ظاهر آن قدیمی و شلوغ باشد، کاربر حکم به بی کیفیت بودن کار شما می دهد و ترجیح می دهد وارد سایت دیگری شود. سعی کنید سایتی طراحی کنید که در عین سادگی جذابیت زیادی داشته باشد و کاربر بتواند به راحتی به تمامی قسمت های آن دسترسی داشته باشد. توجه داشته باشید که وب سایت خود را رسپانسیو یا واکنش گرا کنید تا کاربران بتوانند از طریق پلتفرم های مختلف به وبسایت شما دسترسی داشته باشند.

۷نمایش دادن نظرات سایر کاربران

سعی کنید نظراتی که سایر کاربران به وب سایت شما می دهند را نمایش دهید. در این صورت اعتماد افراد تازه وارد را به کار پزشکی خود جلب می کنید. همچنین با پاسخ دادن به پرسش کاربران، نشان دهید که به تک تک بیماران خود اهمیت می دهید.

۸توجه به خدمات اصلی

خدمات اصلی که توسط شما ارائه می شود باید دارای صفحات جداگانه ای باشند تا به صورت دقیق و مفصل به ارائه اطلاعات درباره آن ها بپردازید.

۹استفاده از شبکه های اجتماعی

شما باید از هر راهی استفاده کنید تا بیماران بتوانند با شما در ارتباط باشند. بعضی از افراد کار با شبکه های اجتماعی را بیشتر می پسندند. پس سعی کنید در صفحات وب سایت خود آدرس لینک های ارتباطی در شبکه های اجتماعی را قرار دهید تا بیماران خودشان انتخاب کنند که از چه طریقی می خواهند ارتباط با شما را دنبال کنند.

۵ مزیت طراحی سایت پزشکی کدامند؟

در صورتی که در حوزه پزشکی فعالیت دارید و هنوز وارد دنیای دیجیتال نشده اید بهتر است هر چه سریع تر وب سایت خود را طراحی کنید تا از رقبایتان عقب نمانید. اگر هنوز هم در این کار تردید دارید ادامه مطالب را مطالعه کنید زیرا می خواهیم مزیت های مهم طراحی سایت پزشکی را برای شما بیان کنیم.

۱با طراحی سایت پزشکی، مشهور می شوید و برند خود را می سازید.

بسیاری از پزشکان دوست دارند که به عنوان یک پزشک ماهر و با تجربه در بین مردم شناخته شوند با وجود این که تعداد مراجعین نسبتا خوبی دارند. شما برای این کار نیاز دارید وارد فضای آنلاین شوید و وب سایت خود را طراحی کنید. با این کار می توانید سوابق کاری خود را به دیگران نشان دهید و به شهرت برسید و اعتبار بالایی کسب نمایید.

۲می توانید مهارت خود را به دیگران نشان دهید.

تعداد افراد زیادی هستند که نام پزشکان متخصصی را نشنیده اند و تا به حال به آن ها مراجعه نکرده اند. اگر شما نیز جزء این افراد هستید باید بدانید که راه حل این مشکل طراحی سایت است. با اطلاعات جذابی که از خود در اختیار کاربران قرار می دهید می توانید مهارت و تخصصی که دارید را به بقیه معرفی کنید.

در این صورت بیماران با جستجو در موتور های جستجو به راحتی شما را پیدا می کنند و با شما آشنا می شوند. سعی کنید در وبسایت خود صفحه ی درباره ما داشته باشید، نمونه کارهایی که تا به حال انجام داده اید و رضایت بیماران را در قسمتی از وبسایت قرار دهید، محتوای مفید و ارزشمند تولید کنید و سوالات بیماران را پاسخگو باشید.

۳می توانید خدماتی که ارائه می دهید معرفی نمایید.

با کمک وبسایت می توانید تمامی تخصص ها و مهارت هایی که دارید را به کاربران و بیماران معرفی کنید تا با خیالی آسوده به شما مراجعه کنند زیرا در برخی از موارد ممکن است یک پزشک فقط در یک حوزه معروف شود و مردم از سایر تخصص های او بی خبر باشند که در این صورت با مراجعه به وب سایت او، از سایر مهارت هایش با خبر می شوند.

۴می توانید ارتباط بیشتری با بیماران خود داشته باشید.

برخی از بیماران در حین درمان سوالاتی برایشان پیش می آید که با یک پاسخ کوتاه رفع می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارند. در این صورت شما می توانید خیلی راحت از طریق وب سایت به سوالات آن ها پاسخ دهید. در ارائه پاسخ نترسید. ممکن است الان نیاز بیمار با پاسخ شما برطرف شده باشد ولی حس خوبی را در ذهن او ایجاد می کنید و بعدها حتما به شما مراجعه می کند و یا آن که افراد زیادی را به شما ارجاع می دهد. البته می توانید به صورت آنلاین نیز به بیماران خود مشاوره دهید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید.

۵با کمک وبسایت اطلاعات مطب را در اختیار افراد می گذارید.

خیلی از افراد نام شما را می شنوند اما نه آدرسی از شما دارند و نه شماره تلفنی. در این صورت اولین کاری که می کنند وارد کردن نام شما در موتور جستجو است. توجه کنید در صورتی که وب سایتی نداشته باشید بسیاری از بیماران آینده خود را از دست خواهید داد. طراحی سایت به شما کمک می کند با تعداد بیماران بیشتری در تعامل باشید.

قیمت طراحی سایت پزشکی چقدر است؟

تعیین هزینه طراحی سایت پزشکی بستگی به عوامل مختلف و امکاناتی که شما می خواهید دارد. در صورتی که شما بخواهید تمامی امکانات لازم برای یک وب سایت پزشکی را داشته باشید طبیعتا قیمت طراحی آن نیز بالا می رود. نوع طراحی، ، نوع هاست، نام اختصاصی و … از جمله مواردی است که بر قیمت طراحی یک سایت پزشکی تاثیرگذار است.

همانطور که دیدید طراحی وبسایت پزشکی امری ضروری برای پزشکان امروزی است. البته همه مشاغل باید طبق تکنولوژی و پیشرفت های روز دنیا حرکت کنند تا از رسیدن به موفقیت و اهداف خود عقب نمانند.

سئو و بهینه سازی سایت پزشکی

سئو و بهینه سازی سایت های پزشکی اهمیت زیادی دارند. این عمل باعث می شود که کلمات کلیدی بکار رفته در نتایج موتورهای جستجو دارای رتبه بندی های با اهمیت شوند. ممکن است فعالیت درمانگاه و یا مطب در یک شهر خاص باشد که می بایست انجام سئو در همان شهر معطوف شود. با این کار بیماران راحتتر می تواند به درمانگاه دسترسی داشته باشند و با راحتی بیشتری نوبت گیری را انجام دهند.

گروه رسام پلاس با توجه به تجربیات چندین ساله و با استفاده از دانش روز کارشنسان خود توانسته است در زمینه طراحی سایت و سئو گامی موثر در زمینه ارتقاء برندهای مختلف بردارد.

استفاده از جدیدترین تکنیک های روز برای سئو و بهینه سازی باعث شده است که برندهای مختلف مشتریان زیادی را از طریق اینترنت جذب نمایند.

امکانات و خدمات طراحی سایت پزشکی

در های پزشکی باید خدمات و امکانات خاصی را در نظر گرفت. البته با توجه به نیاز شما این امکانات تغییر خواهند کرد و در واقع هرآنچه که شما بخواهید طراحی خواهد شد. اما از جمله مواردی که هر سایت پزشکی نیاز دارد می توان به مقالات و اخبار پزشکی ، نوبت دهی آنلاین ، پرسش و پاسخ های متداول ، سامانه تست آنلاین بیماری ، گالری تصاویر و ویدئو و تشکیل پرونده پزشکی الکترونیکی اشاره نمود.

وقتی همه موارد مهم در طراحی سایت انجام شود مراجعه کننده به راحتی می تواند امور پزشکی خود را پیگیری نماید و در طول درمان از مشاوره نیز بهره مند گردد.

شما می توانید برای طراحی وب سایت پزشکی با کارشناسان تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی لازم در این خصوص بهره مند شوید.

تیتر و عناوین این خبر مخفی کن
دکمه بازگشت به بالا